Vyčištění palivové nádrže

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Vyčištění palivové nádrže

#1 Nový příspěvek od romie »

Zdravim, neví někdo, jak zbavit nádrž usazenin? Dlouho ležela, je tam celkem sajrajt. Díky

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nádrž trabant

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jednou jsem čistil nádrž na traktůrek. Kámoš mi sehnal z fabryky velké broky z tryskače. Nasypal jsem je dovnitř a dal tam petrolej. Uzavřel otvory a kvedlal a kvedlal. Potom jsem to všechno vylil a vyčistil technickým benzinem.
Jo ale předtím jsem měl už nádrž vyčištěnou co to šlo wapkou, teplou vodou a odmašťovadlem. Ale stejně tam zůstal bordel a proto jsem musel použít ty broky. Ty vybraly všechno. 8)

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Nádrž trabant

#3 Nový příspěvek od romie »

Dík 8) Jenom nemam ponětí, co jsou to ty broky. Dá se to někde sehnat? :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádrž trabant

#4 Nový příspěvek od Atlan »

mozes dat maticky M4 M5 M6 proste co mas doma... alebo skrutky proste aby to tam usuchalo ten sajrjt. inak skusil by som skrutkovacom odskrabat trokchu a vyskusat v com sa to rospusti Aceton ,benzin ...a podla toho tam m nalial... pripadne ako bolo povedane nechad odstat nech sa odmoci...uvidiš.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nádrž trabant

#5 Nový příspěvek od ota »

No jak píšu na větších fabrykách tohle bylo z ČKD mají takové zařízení, kde otryskávají výrobky. Pískují, nebo tryskají. Když je to velký tryskač, mají i velké tryskací náplně. Také se tomu říká abrazivo. Tohle měli broky. Jsou to kuličky třeba průměru 3 mm. Tšch je tam vagon. Tím tryskají, očišťují ty výrobky, odlitky, svařence. Kámoš mi nabral do pytlíku a přinesl mi je. Já je potom nasypal do nádrže a cídil tu nádrž zevnitř.

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Nádrž trabant

#6 Nový příspěvek od romie »

Atlan: Díky :)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Nádrž trabant

#7 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

já to dělal takovým jemným štěrke,nebo hrubším bílým pískem,jinak stejnej postup jako ota
Každopádně si tam potom dej filtr

Uživatelský avatar
pitrsss
Příspěvky: 637
Registrován: pon říj 19, 2009 7:39 pm
Bydliště: klášterec n o

Re: Nádrž trabant

#8 Nový příspěvek od pitrsss »

nacpi do nádrže matičky,kamínky cokoli co máš k dispozici,nalej do toho nějaký rozpouštědlo -benzin,naftu,aceton cokoli co rozpouští pak dej tu nádrž do míchačky a vystel to okolo pytlema nebo něčim takovým ,zapni to,skoč si do hospůdy na dva až tři kousky a až se vrátíš tak to budeš mít vevnitř jak nový :)

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nádrž trabant

#9 Nový příspěvek od milanm »

výborný je sklo rozbít skleničku nebo z auta okénko a to pak čistí :)
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

horst16
Příspěvky: 51
Registrován: úte čer 05, 2012 7:30 pm
Bydliště: Vizovice

Re: Nádrž trabant

#10 Nový příspěvek od horst16 »

ahoj,já to udělal tak,že jsem dal do nádrže kyselinu citronovou,zalil teplou vodou a nechal učinkovat.parádně to funguje..

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: Nádrž trabant

#11 Nový příspěvek od Eky »

Potvrzuji kyselinu citronovou.Koupíš ji v každé lepší drogérce a funguje to krásně a bez námahy.jen to tam naliješ a necháš tak den a máš čisto 8)
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

navratiljj
Příspěvky: 267
Registrován: sob úno 20, 2010 11:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nádrž trabant

#12 Nový příspěvek od navratiljj »

idealní na nádrže je krtek na čištění odpadu nasypeš a zaliješ vařící vodou malinko pošprudluješ a jak začne chladnout tak vyliješ a je jak nová . Čistil jsem takhle nádrž z J5 od bio nafty vždycky se kousek toho šlemu utrhl a zalepil sitko co je v nádrži sfoukla se pumpa a já stál . po vyčišténí už rok pokoj.

luboo
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 16, 2012 7:55 pm
Bydliště: nitra

Re: Nádrž trabant

#13 Nový příspěvek od luboo »

čo pomôže kyselina chlorovodiková (soľna) tak vyčistí všetko a ešte bude aj ochrana proti dalšej hrdze!! odporučam!

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Nádrž trabant

#14 Nový příspěvek od caja008 »

Na hruboou nečistotu používám kousky z vysekávačky maj pěkně ostrý hrany a trochu ředidla a pak to na noc dočistim kyselinou citronovou a teplou vodou a šup s tim nakotel aby teplá voda vydržela co nejdýl a ráno vyleju a nádrž je jak z výroby...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nádrž trabant

#15 Nový příspěvek od ota »

Ale cajo008 to je nápad! Já si strčím kýbl pod vysekávačku a za chvilku mám v kýblu napadáno hafo výlisků. To potom nasypu do nádrže a budu třepat. Potom vysypat, nebo magnetem co zbylo pochytat.
Vidíš, každej den ty výlisky sypu do bedny a tohle mě nanapadlo. Dobrej nápad! Máš pravdu, tzy výlisky jsou ostré. Podle toho jakým nástrojem dělám. Nejvíc ostrý jsou asi obdelníky 1,7 x 24. Těch je hafo a ostrý. No další dobrej a jednoduchej dostupnej návod! 8)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“