Ale,on ho nemusi met neustale natlakovany staci jeden koncak , stykac a tlacitko - kdyz dojede pist zpet na koncak tak se cerpadlo vypne .Potom jenom prepne packu ,zmackne tlacitko motor se rozjede a zase se vypne az dojede na koncak.Vsechno se da vyresit kdyz uz se ma setrit a eletrika se musi platit. Samozrejme zalezi na nem jak to chce mit slozite a vymakane nebo podle moznosti sezene druhy.Standam píše:Zdravím, můj názor je, na štípačce mít neustále obvod pod tlakem, mařit energii když jí zrovna nepotřebuji ptákovina (a to je u štípačky 90% času). Ten rozvaděč pusť z hlavy a sežeň si klasiku s volným průtokem, jinak budeš mít problémy i s teplotou oleje, protože na štípačce bude malá nádrž a nebude se stačit ochladit, to znamená ještě tlakový chladič a to je další problém. Toť můj názor. Standa.
rozvadzač
Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo
-
- Příspěvky: 375
- Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
- Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Re: rozvadzač
- Terablick
- Příspěvky: 10674
- Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
- Bydliště: 38901
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Další součástky navíc a pokaždé rozběh elektromotoru atd.. Neni lepší ten klasickej průchozí rozvaděč? Motor pak poběží s minimálním odporem, takže ve finále sežere míň než když se bude opakovaně rozbíhat, a ještě se tím míň namáhá . Odpadne potřeba stykače a další složitosti .
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
- lukpfe
- Příspěvky: 302
- Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
- Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Re: rozvadzač
Někomu prostě nevysvětlíš, že to nefunguje ani na papíře, natož potom v reálu. Ať si každý vyzkouší své myšlenky v praxi, ale nesmí se bát zklamání.....
Dopøedu to se to jezdí, ale nìkam zacouvat, to už chce holt fištróna!
-
- Příspěvky: 188
- Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
- Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Re: rozvadzač
Olpiku nevím jak Ty, ale já mám většinou polena nestejně dlouhá. Dřevo si dělám sám a beru co je k mání. Jednou mám polena dlouhá 105 cm a potom třeba 70 cm. Štípu je zhruba podle délky a klín si zastavím přibližně v takové výšce jaké poleno budu štípat. Nebude pro mě vhodné, aby mi klín odběhl až na doraz a já ho potom musel naprázdno spouštět než zachytí poleno. Klidně zase najděte řešení na mojí námitku. Taky bych i toto dokázal vyřešit, ale proč, když je tak jednoduché a spolehlivé řešení v obyčejném klasickém rozváděči.
-
- Příspěvky: 200
- Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
- Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Re: rozvadzač
Nejvyšší potřebný tlak v systému je ten který potřebujeme pro rozštípnutí polena a ten je závislí na průměru hydr. válce. Když budu mýt průměr hydr. válce 20mm tak musim nastavit vyšší tlak na přetlakovém ventilu abych rozštípnul poleno než když budu mýt hydr. válec o průměru 100mm . Takže nastavení maximálního potřebného tlaku se řídí podle průměru použitého hydr. válce ,když chci mýt systém v klidové poloze co nejméně natlakovaný. Samozdřejmě můzu mýt nastaveno víc ale pak se zahříva více olej a sytém je zbytečně natlakovaný v klidové poloze.Terablick píše:Jen bych upozornil na to, že tlak v systému se neřídí použitým pístem, ale čerpadlem a nastavením přetlakového ventilu, a pokud není rozvaděč s průtokem v neutrálu, je největší tlak v okruhu při klidové poloze nebo pokud se píst o něco úplně zastaví . A pokud jde o to co psal lukpfe, jistě tím nemyslel, že by ty hadice museli hned praskat, ale spíš to, že trvalý tlak více namáhá všechny součásti, ohřívá rychle olej a ten se pak může i pěnit atd. Jistě že to jde použít, ale není to prostě ideální . Samozřejmě na občasné naštípání kubíku dřeva to nijak extra nevadí, a ten doběh je fajn, ale jednak se to tak ani nesmí (což mnoho lidí neřeší), pak taky hrozí riziko úrazu při zakopnutí, nepozornosti nebo třeba pro další osoby (třeba i děti) co se kole "motají" a jednak plný tlak po celou dobu chodu má i další problémy a rizika .Jarda 4x2 píše:Jako nezlob se na mě ale že budou trpět hadice nebo čerpadlo nebo podobně tak podobnou blbost jsem už dlouho neslyšel . U štípačky rozhodně nemá takové tlaky že by byly hadice na prasknutí tam kdoví jestlí maš 50 bar v systému . Samozdřejmě podle průměru použitéhého hydr. válce . A na hadicích máš napsáný max. pracovní tlak co v pohodě snesou nejakých 220 bar. A jsou testovány o hodně větším tlakem . A ty mají životnost v řádu na roky při každodením provozu to samé čerpadla a všechny hydr. součásti . Samozdřejmě že kdyby byla střední poloha průtoková tak má pohon čerpadla menší spotřebu paliva nebo elektriky o tom se snad nemůsíme bavit .lukpfe píše:Já si naopak myslím, že tento rozvaděč není na štípačku vhodný vůbec. Hydraulický systém bude neustále natlakovaný, v době klidu na max. tlak daný pojišťovákem, v době práce na tlak daný odporem pístu. Budou trpět dorazy pístnice, hadice, čerpadlo, olej... Příkon takového stroje bude veliký, olej bude za nekolik minut vařící, čerpadlo budeš měnit každé dvě sezony. Aby to fungovalo dobře, musel by být např. s pístnicí spřažený další ventil, který po dojetí pístnice do horní mezní polohy otevře cestu oleji do nádrže a zároveň uzavře pístnici, aby nepadala dolů. Nebo nějaké jiné řešení.
V jednoduchosti je krása
-
- Příspěvky: 375
- Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
- Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Re: rozvadzač
Ja si take drevo delam sam ,ale snazim se co nejvic priblizit polenum do kotle mame 6ti clankovy viadrus takze asi 45cm ( digitalne rizeny made Olpikem -PID nebo skokove) .To znamena ze z lesa bud 90cm a doma na pul nebo primo v lese na 45cm -to je porad stejna praca za stejny cas. Stipacku mam na 50cm a na ni ten sam rozvadec o kterem je tady debata akorat elektricky ovladany s jednou civkou na 220V bez volneho prutoku,cerpadlo , motor 1,5kW 1400ot, pojistovak.Vysouvani pistu -civka pod napetim drzim tlacitko , zasouvani pistu - pustim tlacitko civka bez napeti dojede na koncak vypne motor.Samozrejme ze ruzne delky polen tu "automatizaci" znesnadnuji. To ze se motor rozbiha a vypina je zanedbatelne myslim u tohoto vykonu.Kdyz jsem ji stavel mel jsem ten rozvadec zadara a nez shanet jiny tak jsem to dodelal s timto a funguje normalne a bez problemu.Nikomu nenutim nikoho nepremlouvam jen moje rada a zkusenost .Tatraka píše:Olpiku nevím jak Ty, ale já mám většinou polena nestejně dlouhá. Dřevo si dělám sám a beru co je k mání. Jednou mám polena dlouhá 105 cm a potom třeba 70 cm. Štípu je zhruba podle délky a klín si zastavím přibližně v takové výšce jaké poleno budu štípat. Nebude pro mě vhodné, aby mi klín odběhl až na doraz a já ho potom musel naprázdno spouštět než zachytí poleno. Klidně zase najděte řešení na mojí námitku. Taky bych i toto dokázal vyřešit, ale proč, když je tak jednoduché a spolehlivé řešení v obyčejném klasickém rozváděči.
- Jakub
- Příspěvky: 905
- Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
- Bydliště: Vel. Opatovice - BK
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Jo, Tvoje řešení není zas tak špatné, ale uplatní se opravdu jenom u menší štípačky. Když máš 50 cm a 1,5 kW, dá se říct, že je to malá štípačka. Zde nevadí rázy do sítě častý rozběh, apod. Ale stejně jsem názoru že dvojpolohový rozvaděč je nouzové řešení. U větší štípačky, např. 4 kW 15tun, kde je ještě na motoru setrvačník a třeba postupný rozběh Y/D takhle často vypínat motor nejde a nechat tlačit všchen olej do přepoušťáku je ekonomická, technická, konstrukční a životnostní zvrhlost
Mě by ale ještě zajímala jiná věc a to dvouychlostní štípačka. Na Techagru jsem viděl, že dvojrychlostní jsou skoro všecky štípačky té normální konstrukce (pístnice shora, při štípání se vysunuje) u těch nesmyslných se skovanou pístnicí, která se při štípání zasouvá to samozřejmě nejde.
Pokud jsem správně pochopil dvojrychlostní princip, tak je použité klasické jednostupňové hydročerpadlo, klasická pístnice a jiný rozvaděč. Rozvaděč při první rychlosti klasicky pouští tlak do horního konce pístnice a spodní vývod pustí do přepadu. Při druhé rychlosti však ještě spodní konec propojí s horním, takže vytlačený olej ze spodní části se přepouští nad píst. Zdálo by se, že to nemůže fungovat - pustit tlak do obou vývodů, ale tlak působí na plochu kolmou ke směru pohybu takže výsledná síla způsobí vždy vysouvání pístu. Plocha pístu ze spodní strany je vždy menší o průřez pístní tyče. Rychlost vysouvání je dána průměrem pístní tyče - menší D = větší rychlost a menší síla.
Takže takový rozvaděč by měl 4 polohy- 2 rychlosti dolů, neutrál a nahoru.
Neví někdo, kde takový rozvaděč koupit, jak je pojmenovaný?
Ještě bádám nad možností využít vícesekční rozvaděč a nějak mechanicky spřáhnout 2 sekce, ale neznám jeho přesnou funkci a vychází mi mezi 1. a 2. rychlostí cuknutí. Stačil by i nějaký 3 cest. ventil, jestli něco takového existuje, ale pokud je drahý, tak rovnou spešl rozvaděč.
Výhoda druhé rychlosti je nesporná - úspora času, energie.
Mě by ale ještě zajímala jiná věc a to dvouychlostní štípačka. Na Techagru jsem viděl, že dvojrychlostní jsou skoro všecky štípačky té normální konstrukce (pístnice shora, při štípání se vysunuje) u těch nesmyslných se skovanou pístnicí, která se při štípání zasouvá to samozřejmě nejde.
Pokud jsem správně pochopil dvojrychlostní princip, tak je použité klasické jednostupňové hydročerpadlo, klasická pístnice a jiný rozvaděč. Rozvaděč při první rychlosti klasicky pouští tlak do horního konce pístnice a spodní vývod pustí do přepadu. Při druhé rychlosti však ještě spodní konec propojí s horním, takže vytlačený olej ze spodní části se přepouští nad píst. Zdálo by se, že to nemůže fungovat - pustit tlak do obou vývodů, ale tlak působí na plochu kolmou ke směru pohybu takže výsledná síla způsobí vždy vysouvání pístu. Plocha pístu ze spodní strany je vždy menší o průřez pístní tyče. Rychlost vysouvání je dána průměrem pístní tyče - menší D = větší rychlost a menší síla.
Takže takový rozvaděč by měl 4 polohy- 2 rychlosti dolů, neutrál a nahoru.
Neví někdo, kde takový rozvaděč koupit, jak je pojmenovaný?
Ještě bádám nad možností využít vícesekční rozvaděč a nějak mechanicky spřáhnout 2 sekce, ale neznám jeho přesnou funkci a vychází mi mezi 1. a 2. rychlostí cuknutí. Stačil by i nějaký 3 cest. ventil, jestli něco takového existuje, ale pokud je drahý, tak rovnou spešl rozvaděč.
Výhoda druhé rychlosti je nesporná - úspora času, energie.
Zetor 25 A, štípač od Biboše s navijákem.
Re: rozvadzač
Jakub píše:Jo, Tvoje řešení není zas tak špatné, ale uplatní se opravdu jenom u menší štípačky. Když máš 50 cm a 1,5 kW, dá se říct, že je to malá štípačka. Zde nevadí rázy do sítě častý rozběh, apod. Ale stejně jsem názoru že dvojpolohový rozvaděč je nouzové řešení. U větší štípačky, např. 4 kW 15tun, kde je ještě na motoru setrvačník a třeba postupný rozběh Y/D takhle často vypínat motor nejde a nechat tlačit všchen olej do přepoušťáku je ekonomická, technická, konstrukční a životnostní zvrhlost
Mě by ale ještě zajímala jiná věc a to dvouychlostní štípačka. Na Techagru jsem viděl, že dvojrychlostní jsou skoro všecky štípačky té normální konstrukce (pístnice shora, při štípání se vysunuje) u těch nesmyslných se skovanou pístnicí, která se při štípání zasouvá to samozřejmě nejde.
Pokud jsem správně pochopil dvojrychlostní princip, tak je použité klasické jednostupňové hydročerpadlo, klasická pístnice a jiný rozvaděč. Rozvaděč při první rychlosti klasicky pouští tlak do horního konce pístnice a spodní vývod pustí do přepadu. Při druhé rychlosti však ještě spodní konec propojí s horním, takže vytlačený olej ze spodní části se přepouští nad píst. Zdálo by se, že to nemůže fungovat - pustit tlak do obou vývodů, ale tlak působí na plochu kolmou ke směru pohybu takže výsledná síla způsobí vždy vysouvání pístu. Plocha pístu ze spodní strany je vždy menší o průřez pístní tyče. Rychlost vysouvání je dána průměrem pístní tyče - menší D = větší rychlost a menší síla.
Takže takový rozvaděč by měl 4 polohy- 2 rychlosti dolů, neutrál a nahoru.
Neví někdo, kde takový rozvaděč koupit, jak je pojmenovaný?
Ještě bádám nad možností využít vícesekční rozvaděč a nějak mechanicky spřáhnout 2 sekce, ale neznám jeho přesnou funkci a vychází mi mezi 1. a 2. rychlostí cuknutí. Stačil by i nějaký 3 cest. ventil, jestli něco takového existuje, ale pokud je drahý, tak rovnou spešl rozvaděč.
Výhoda druhé rychlosti je nesporná - úspora času, energie.
Nejedná se náhodou o rozvaděč s tzv.regeneračním šoupátkem? Zkuste někdo vznést dotaz nas firmu Hydrocom Brno (http://www.hydrocom.cz) tam ho nabízeli. Ale tam se to týká asi jen zvýšení rychlosti při zasouvání pístnice (zpětný chod štípačky)
http://www.hydrocom.cz/aktuality/rozvad ... -soupatky/
- Jakub
- Příspěvky: 905
- Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
- Bydliště: Vel. Opatovice - BK
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Jo, je to přesně tenhle princip.
Ale nezvyšuje se rychlost při zasouvání pístnice, ale při vysouvání. Jenže tento rozvaděč je jenom 3 polohový, chybí mu klasická 1. rychlost vysouvání, má rovnou tu 2. rychlejší "regenerativní" rychlost vysouvání.
Takže tento rozvaděč se hodí pro ty štípačky, co mají pístnici skovanou uvnitř sloupu a štípají při zasouvání. Při vysouvání pístnice pak mají rychlejší chod (rychlost zasouvání a vysouvání je stejná při poměru ploch 1:2) což je výhodné, protože jede naprázdno. S klasickým rozvaděčem by tento typ štípačky měl při štípání větší rychlost a menší sílu a při chodu naprázdno menší rychlost a větší sílu (ale nevyužitou). Proto jsem taky napsal, že je tato konstrukce nesmyslná.
Uvedený rozvaděč tuto nevýhodu trošku eliminuje, ale pořád ještě vede klasická koncepce s pístnicí shora, už kvůli tlaku na manžetu.
Já ale myslím trošku něco jiného. Pro rozštípnutí špalku je potřeba jednak krátký chod s vysokou sílou (cca 5-10cm) a pak stačí už jenom malá síla na přetrhání těch vlasů, suků u spodu špalku. Na to je dobrá ta 2. rychlost a využívá toho dost výrobců. Na domadělech to není moc vidět a je to škoda, protože když vidím některá videa, tak to by člověk usnul. Přitom stačí propojit odpad do přívodu a hned je rychlost vysouvání např. dvojnásobná. To bych právě chtěl udělat na štípačku - pístnice shora, ovládání 4 polohy: Zasouvání, neutrál, vysouvání 1. rychlost (klasika), vysouvání 2. rychlost (regenerativní) Toho by se dalo docílit buď nějakým 4 polohovým rozvaděčem s regenerací, nebo rozvaděčem + 3 cest ventilem, možná taky dvěma klasickými rozvaděči, to právě musím domyslet.
Ale nezvyšuje se rychlost při zasouvání pístnice, ale při vysouvání. Jenže tento rozvaděč je jenom 3 polohový, chybí mu klasická 1. rychlost vysouvání, má rovnou tu 2. rychlejší "regenerativní" rychlost vysouvání.
Takže tento rozvaděč se hodí pro ty štípačky, co mají pístnici skovanou uvnitř sloupu a štípají při zasouvání. Při vysouvání pístnice pak mají rychlejší chod (rychlost zasouvání a vysouvání je stejná při poměru ploch 1:2) což je výhodné, protože jede naprázdno. S klasickým rozvaděčem by tento typ štípačky měl při štípání větší rychlost a menší sílu a při chodu naprázdno menší rychlost a větší sílu (ale nevyužitou). Proto jsem taky napsal, že je tato konstrukce nesmyslná.
Uvedený rozvaděč tuto nevýhodu trošku eliminuje, ale pořád ještě vede klasická koncepce s pístnicí shora, už kvůli tlaku na manžetu.
Já ale myslím trošku něco jiného. Pro rozštípnutí špalku je potřeba jednak krátký chod s vysokou sílou (cca 5-10cm) a pak stačí už jenom malá síla na přetrhání těch vlasů, suků u spodu špalku. Na to je dobrá ta 2. rychlost a využívá toho dost výrobců. Na domadělech to není moc vidět a je to škoda, protože když vidím některá videa, tak to by člověk usnul. Přitom stačí propojit odpad do přívodu a hned je rychlost vysouvání např. dvojnásobná. To bych právě chtěl udělat na štípačku - pístnice shora, ovládání 4 polohy: Zasouvání, neutrál, vysouvání 1. rychlost (klasika), vysouvání 2. rychlost (regenerativní) Toho by se dalo docílit buď nějakým 4 polohovým rozvaděčem s regenerací, nebo rozvaděčem + 3 cest ventilem, možná taky dvěma klasickými rozvaděči, to právě musím domyslet.
Zetor 25 A, štípač od Biboše s navijákem.
- Terablick
- Příspěvky: 10674
- Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
- Bydliště: 38901
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Tím dvojsekčním rozvaděčem by to možná nějak šlo domyslet. Ta vracečka by se napojila na druhou sekci, která by jí v jedné poloze pouštěla do odpadu a ve druhé zpět do pístu. Musel by ale asi mít aretaci. Musel bych to líp promyslet jestli je to reálné. Ale nápad je to dobrej .
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
- Jakub
- Příspěvky: 905
- Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
- Bydliště: Vel. Opatovice - BK
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Vidím, že uvažuješ úplně stejně Jde o to, jak funguje vícesekční rozvaděč, jestli je přívod oleje k dispozici vždy na vstupu všech sekcí (pochybuju, to by musely být v neutrálu všechny sekce neprůchozí a tlak by šel přez přetlakáč) a nebo jsou sekce zapojeny do série - odpad první sekce je přívod druhé sekce atd.
Zetor 25 A, štípač od Biboše s navijákem.
- Terablick
- Příspěvky: 10674
- Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
- Bydliště: 38901
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Podle mě je společný přívod pro všechny sekce a to v neutrálu buď volně průchozí, nebo v neutrálu natlakovaný na tlak přepoušťáku. Záleží asi na typu a na zapojení celého okruhu (umístění přepoušťáku). Ale jestli je to tak všude nevím.
PS: toto je můj 2000. příspěvek na zdejším foru . To nesvědčí jen o tom, že jsem spamer , ale i tom, jak kvalitní forum to je a že je stále o čem diskutovat .
PS: toto je můj 2000. příspěvek na zdejším foru . To nesvědčí jen o tom, že jsem spamer , ale i tom, jak kvalitní forum to je a že je stále o čem diskutovat .
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...
Farming Simulator a další hry levně
-
- Příspěvky: 4591
- Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
- Bydliště: cyklostezka
Re: rozvadzač
jakube,jestli se ta stipacka takle chova,tak to spis odpovida tandemovymu cerpadlu o nestejnych objemech a silovy regulaci techto cerpadel tlakovejma ventilama.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí
- Jakub
- Příspěvky: 905
- Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
- Bydliště: Vel. Opatovice - BK
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Ta štípačka je zatím v mojí hlavěsekalsemmalo píše:jakube,jestli se ta stipacka takle chova,tak to spis odpovida tandemovymu cerpadlu o nestejnych objemech a silovy regulaci techto cerpadel tlakovejma ventilama.
Ale ty tovární se takhle chovají. A mají úplně normální jednostupňové jednosekční obyčejné čerpadlo, žádný tandem. Taky jsem to dlouho nechtěl pochopit, ale platí zde fyzika základní školy F=p.S
Tak z Hydrocomu odpověděli, rozvaděč mají, má 4 polohy, stojí 1 956,- bez DPH
"Rozvaděč umožňuje rychlý nájezd prac. tělesa na materiál. Po zatížení se rychlost zpomalí a zvýší se tlak..."
Ještě jim napíšu, jestli se tak děje automaticky nebo ručně. Na Techagru totiž byla štípačka, kde se vysouvalo vyšší rychlostí a po zatížení se automaticky přepla na pomalejší.
Rozvaděč: http://uloz.to/4501705/rozvadec.pdf
Zetor 25 A, štípač od Biboše s navijákem.
- Jakub
- Příspěvky: 905
- Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
- Bydliště: Vel. Opatovice - BK
- Kontaktovat uživatele:
Re: rozvadzač
Gratuluju k jubileu, určitě to jsou velice kvalitní příspěvkyTerablick píše:Podle mě je společný přívod pro všechny sekce a to v neutrálu buď volně průchozí, nebo v neutrálu natlakovaný na tlak přepoušťáku. Záleží asi na typu a na zapojení celého okruhu (umístění přepoušťáku). Ale jestli je to tak všude nevím.
PS: toto je můj 2000. příspěvek na zdejším foru . To nesvědčí jen o tom, že jsem spamer , ale i tom, jak kvalitní forum to je a že je stále o čem diskutovat .
Vypadá to, že už jsem na něco přišel. Doufám tedy, že funguje vícesekční rozvaděč tak, že odtok první sekce je přítokem druhé sekce, atd. Jinak to snad ani nejde. Potom by ta druhá rychlost mohla fungovat podle schématu.
Mám dotaz na kohokoliv, kdo používá vícesekční rozvaděč: Pokud pracuji s jednou sekcí, fungují i ty ostatní, nebo jde pracovat pouze s jednou a zbytek je hluchý??
Zetor 25 A, štípač od Biboše s navijákem.