Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16700
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#151 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte sme na ceste, ale z toho tepla sme zbití ako psi. :pistol:

jojo7011
Příspěvky: 1093
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#152 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tiez uvazujem o vymene kladiviek za Y noze. Ten cisky matros stoji za hovno. Po chvilke prace sa otupili. Celkovo robota po nich vyzerala nic moc uz od nova, no poslednu dobu uz len namotova travu na rotor. Robota ( trava ) vyzera, tak ako zle oskubana kura. Nejake osvedcene tipy na Y noze?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16700
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#153 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som bral z Kardanky https://www.kardanka.sk/nahradne-diely/ ... mulcovace/
Ale tiež je to čína každé dve kosenia doplňam tri nože. :-/A čo takto sadnúť si k nemu a pekne ich karbinou nabrúsiť? Na kosačke to robím skoro po každom kosení.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Mulčovač Dabaki

#154 Nový příspěvek od fogeljet »

Kupovane y noze som vzdal rychlo tupe nic moc oteruvzdorne jeden meky dalsi sa lupe kvalita rozdielna cena nie mala. Dal som napalit z hardoxu s 2 dierami daju sa 4x otocit akurat problem ofrezovat po 1,5ha ziaden naznak opotrebenia. Cena 1/2 uvidim kolko vydrzia.

DKK TC27d
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2020 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mulčovač Dabaki

#155 Nový příspěvek od DKK TC27d »

Potřeboval bych poradit - mam Mateng EFG 145 a chtěl bych u něj vyměnit převodovku za oboustrannou a zadním hřídelem pohánět hydraulické čerpadlo pro UFO disk Mateng.
Proč čerpadlo ? - moje ISEKI TK 538 (HST) má sice 38koníků, ale jenom 23l hydraulický čerpadlo a UFO disk podle sdělení prodejce potřebuje 20l+. UFO disk nemám namontovaný, obrázky jsou ilustrační z webu.

Nějaké podněty a nápady ?
dik
d

Obrázek


Obrázek

Obrázek

other-side II
Příspěvky: 1721
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulčovač Dabaki

#156 Nový příspěvek od other-side II »

já to lupnu semka

po letech jsem se konečně trefil a přivezl DABAKI NEFL 100 s otvíracím zadním krytem

za ty roky od myšlenky k realizaci proběhlo několik inovací a drobných zdražení, vyprodání a objednání, ten můj na mě čekal měsíc, než jsem měl čas ho vyzvednout a teď bude trvat asi další měsíce, než ho zaběhnu abych podal správné informace

dle štítku 135kg, jelikož ho uzvednu, tak asi jo

nechal jsem vyměnit kladiva za Y nože, což byla možná hloupost

honit to budu buď Mighty 13R s Lifanem 15HP nebo 3válec nafta

zatím jsem to zapojil za Hondu, abych si ověřil, co s tím 15HP v jednoválci dovede

Obrázek

předpoklad je zrychlit práci oproti jednoosým 55cm BRAVO vario RATO (cca 1800m2/h), převážně suché na podzim v zimě, případně v květnu nízké zelené, celková plocha cca 4-5h ročně když bude čas (nebude), o komerci neuvažuju vůbec

zatím jsem strojem frčel asi 20minut

zvažoval jsem pouze Deleks nebo DABAKI, u kterých tuším vyšší kvalitu zpracování, nakonec vyhrál DABAKI, neb má zadní otvírací kryt a uměl mi "zadarmo" vyměnit kladiva za Y nože a neprodat kardan a díly dostupnější

na fotce je vidět původní sušina řídká, místy ke kolenům, projel jsem to různou rychlostí, víceméně kolem 2kmh (v tomto případě je pojezdová rychlost na Hondě úplně blbě, protože buď 1,8kmh nebo 2,2kmh, chtěl bych něco mezi), když jsem tomu dal rychlejc, tak to nestíhalo strnišťovat, při nižší rychlosti nebyla plocha 100% ale sem tam byl nějaký ponechaný bordel na stojáka (což na fotce není moc vidět)

v kombinaci s 15HP jednoválec nemůžu zatím říct špatného slova, motor 3000rpm a v zadu úplně pohoda klídek, (až zjistím přesné otáčky PTO napíšu to semka, pač japonec to má trochu jinak a už jsem to za ty roky zapomněl), takže tam zatím spokojenost

kvalita DABAKI zdá se dobrá, tolikrát zmiňovaná ložiska hřídele uvnitř bedny a jejich zanešení bordelem, to je velká otázka i zde, dle prodejce to tak mají všechny jejich mulčovače, nějaké krytí tam je, dle prodejce se mi suchá dlouhá může namotávat, já po pár minutách v bordelu neviděl problém

(mám od DABAKI sazeč brambor, a jeho kvalita je naprosto super!!!!!!)

tak až přejde období dešťů, přibude poznatků

hodně jsem zvažoval koupit zetora a k tomu 140cm aby to utíkalo rychlejc, ale asi musím projít tímto metrovým

uvidíme, až ten metrový někdy zapojím za naftu 3V, co to udělá, ale asi si bude motor jen tak chroupat na pohodu a nic extra se dít nebude, jak píšu, nebudu s tím sekat zelenej vysokej bordel
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

other-side II
Příspěvky: 1721
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulčovač Dabaki

#157 Nový příspěvek od other-side II »

3h s mulčerem jsem strávil

na začátku jsem to namazal a zvednul lyžiny na posl díry, jakože vyšší strniště a projel ten můj porost - abs o ničem, výsledek strašný, tak jsem to zase snížil

mulčuju suchou na stojáka, zelenýho je v tom minimálně, pojezdová rychlost 2 nebo 3 kmh a aktuálně zapřáhnuto za Kyklopa což je 15hp benzín jednoválec, dost mě překvapuje, co to pochroupe, tak slabý motůrek, ale taky se vezme benzín, to joooo

moje tráva suchá na stojáka - když to přejedu Y nožema, tak mi to nechává 1% tvrdých stonků co stojí, protože jak to mulčer přejede, připlácne k zemi, nože to nevezmou, když jsem měl vyšší strniště, bylo to právě ještě horší, pojezdová rychlost na to má malý vliv, ale vliv má

pak jsem otevřel zadní dekl, heuréka, to byla jiná práce, jelikož hmota lítala ven, tak to dělalo lepší strniště, ale jelikož nýbrž jsem s tím sekal část, kterou jsem snad nikdy nesekal 10let, je tam hodně mravenišť a porost nebyl suchý, tak se otvor ucpával, pokud byl porost nižší, neucpával se, zítra ještě zkusím dekl víc zvednout (má jen dvě polohy on/off) a snad to trochu zlepší plivání hmoty ven

když je dekl zavřenej, podrtí to na malé kousky, když ho otevřu, lítaj z toho 2x větší kusy

ale nepíšu nic objevného

takže hodinový výkon v mých podmínkách je 2 až 3m2/h a udržované plochy to asi může lítat až 4tis m2/h

větší výkon evidentně už jedině s větším záběrem
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

martin.mikusek
Příspěvky: 68
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Mulčovač Dabaki

#158 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak jsem dnes agregoval za ISEKI TA275 mulčovač dabaki BEMH-160. Na nejnižší strniště je to s výkonem traktoru taktak. Jezdil jsem na 1,5 - 2,5km/h. Mám svah 18° takže do kopce to moc nešlo to bylo tak 0,8km/h :-) Takže budu couvat a sekat směrem dolů. Zatím sekám na nejnižší strniště se zavřeným krytem. Zítra zkusím otevřít. Nicméně až rok poseču kladivama ten bordel a srovnám nerovnosti a najdu všechny kameny, tak přejdu na Y nože, ať to jde trošku více od ruky.

Jo ještě při jízdě do kopce se zvedlým mulčovačem (330kg) už nemám takový přítlak na přední kola jaký bych potřeboval, takže do nakladače zítra naberu štěrk :-D

Dabaki
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 27, 2010 12:51 pm

Re: Mulčovač Dabaki

#159 Nový příspěvek od Dabaki »

Ahoj Všem
Jsem Jaroslav Čermák, já jsem majitel Dabaki.Všiml jsem si, že na tomhle foru se hodně řeší naše produkty. Rád bych vám odpověděl na vaše dotazy a hlavně vyslechl praktické podměty.
Bohužel, na tomhle foru se zatím neumím moc pohybovat, takže bych ocenil jakoukoliv pomoc. Chápu, že tohle forum je určeno pro uživatele a není zvědavé na prodejce, ale třeba bychom mohli oboustraně spolupracovat. Ocenil bych jakékoliv praktické a uživatelské nápady, které bych mohl tlumočit čínským výrobcům. Ty kluci umí dobře a levně vyrábět, ale nemají to naše praktické myšlení.

vholicky
Příspěvky: 111
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Mulčovač Dabaki

#160 Nový příspěvek od vholicky »

No možná vyvazecka jste mohl v číně vyřídit aby používali kvalitnější ložiska .
Jsem malitel už druhé mašiny od Vás. Prvně jsem si od vás asi před třemi lety koupil mulčovač se sběrem. A hned jak jsem ho dal za traktor a pustil náhon tak to byl teda kravál. Hned jsem ho rozházel a dal lepší loziska a mašina ztichla a od tý doby hunguje na jedničku. Letos jsem si od vás přivezl mulčovaci sekačku a byla to ta samá písnička po spuštění kravál jak když startuje vrtulník. Říkám to ne. Opět rozborka koupil jsem kloudný ložiska a ještě volnější c3 a od tý doby šepot květin. Jinak za ty peníze super mašiny a splňují všechno co od nich čekám. Za mě dobrý strojky až na ty ložiska.

martin.mikusek
Příspěvky: 68
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Mulčovač Dabaki

#161 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Já mám ten mulčovač a jsem spokojený. Když se otevře kryt, tak jde jet vcelku rychle a odsejpá to i s 27HP a 160cm pracovní šířky.

Jediné co je blbé, že na BEMH160 jak je boční posuv, tak na jedné straně v krají poloze narazí šroub do rámu a označkuje se tam. Nějaký soft doraz by nebyl špatný.

other-side II
Příspěvky: 1721
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Mulčovač Dabaki

#162 Nový příspěvek od other-side II »

mně zajímá ta mulčovací sekačka, taky to chci pořídit, buď info tady, nebo SZ, budu rád + jak s ložiskama
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

andre.marek
Příspěvky: 690
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mulčovač Dabaki

#163 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám mulčovací sekačku od Dabaki - G.FM 180 H, ještě takovou dřívější verzi než nabízí nyní, zdá se mi podle fotek ta má lépe zpracovaná, s lepším přístupem k řemenům náhonu, uložení zadního válce, stěny samotné sekačky apod..
Tahám to za 25 koňovým Iseki a jsem s ní nadmíru spokojen. Seču udržovaný sad, není problém s výkonem, trochu hraniční je už hmotnost, kdy při zvednutí to nadlehčuje přední kola a v prudší zatáčce to má tendenci trochu hrnout ty kola ven ze zatáčky, ale dá se to zvládnout.
Zvládá to i louku na podzim, když ještě hodně podroste po otavě, ale chce to jezdit rozumnou rychlostí. Většinou stíhá na rychlou jedničku.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“