Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
other-side II
Příspěvky: 1714
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2071 Nový příspěvek od other-side II »

a co na to chceš slyšet?

kdysi byla na vesnici banda kluků s motorkama, dneska máme na vsi jednoho na motorce

prostě doba se mění, a jelikož žijeme "dlouho", tak se mění rychle a výrazně

kdybychom měli dožití 30-40 let, tak ty změny nepostřehneme

takže fakt nevidím důvod, proč by měl někdo v dnešní době vyrábět domaděla, se podívej na venkov, na věkový průměr, vzdělanost, úroveň života, volební výsledky - jedno s druhým

mávni nad tím rukou a jdi dál
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16685
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2072 Nový příspěvek od oco13 »

Robiť sa robia len ako bolo písané menej. :-/ Možno aj virtualny priestor nám kradne čas na realnu robotu - u mňa to platí určite.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21785
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2073 Nový příspěvek od ota »

Oco lepím taky doma teď takovej vergl. Nepočítám vůbec čas a mojí práci. To nejde. Ale zatím jsem do toho projektu vrazil asi 800 Kč za jekly co mi dovezl soused z kovošrotu. Dál největší položka je čtyřtaktní spalovací motor. Ten stál 7800 Kč. Ale zase je vyndavací a zas tam dací, takže se s ním počítá i v jiných heblech, tedy je univerzální. Nuž a zatím další výdaje nebyly. Všechno jsem schrastil doma po skládcích co tu mám. A jistě mě už někteří znají, že to vyrábím z materiálu aby to nebylo ,,škoda". Tedy vezmu např pěknej kus jeklu. Pasoval by. Ale nebude ho škoda? Jo bude, tak raději půl hodiny hledám jinej! :D Horší a ten pěknej si nechám napotom! :smich: Teď jdu na soustruh vyrobit dvě řemenice. Nebo vyrobit, upravit již polotovary. Bo by byla škoda dělat nove! :typek: :prace: Tyhle dvě už jetý to zvládnou taky. :jazyk:

hobr
Příspěvky: 4110
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2074 Nový příspěvek od hobr »

Stavět domaděl je náročné na práci, materiál a čas. V dnešní době ani není kde co "ufušovat". Skončil minulý režim, všechny zásoby se vyházely. Materiálu se vozí jen potřebná délky a kusy, zkrátka není kde brát. Nechat si něco osoustružit v bývalém JZD - nemožné. :tyty:
Tady by pomohl jedině Ota se svým skladem hezkých a potřebných věcí... :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16685
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2075 Nový příspěvek od oco13 »

Kým je téma navrchu tak rýchlo hodím aj ja otázku aby si ju všimlo viac ludí . 8)
Pustil som sa do toho typu mulčovača čo vyzerá ako väčšia kosačka. krabicu už mám len neviem čo je menej naročné na vyváženie - pužiť ako nosič nožov pasovinu alebo kruh?? a tiež samotné nože - chcel by som použiť reťaze z motorovej píly - je to dobrý nápad? :typek: :zapomel:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21785
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2076 Nový příspěvek od ota »

No můj sklad, když já jsem móc vopatrnej! :smich: Aby neubylo tak nejdřív zdělávám zgarbáky. U mě asi nehrozí, až zatřepu fusaklema že by to vyhodili. Tak jim tu nechám ty lepší věci. :smich: Manželka vždyck říká bo jsem ji to už naučil z toho filmu ,,náš dědek Josef" když se ji něco nepozdává ,,a nemohl by to tady pánbů trochu zplanýrovat"? :smich: :typek: A mi se synem na to ,,prostě jednou se to musí stát a přijde to a bude to tady jako ze škatulky"! Zatím je to tady všechno v takovém ,,nouzovém módu" kolem toho baráku.
Tuhle tu byl doktor na hafany. A já mu vyprávěl jak jsme se starším synem vyráběli pergolu. Já zvyklej na etapy, vše dobře promyslet, jsem si říkal, než napadne sníh moho by to být! No a syn mě trochu tlačil a zvládli jsme to za dva víkendy. I s nařezáním dřeva, bagrováním, betonováním obrubníků a patek. A i s pokládkou zámkovky. Tesař připravil dřevo syna přítelkyně to všechno ponatírala a on pak tesař v týdnu přiejl a postavil pergolu i se střechou a okapem. I trubku do IBCčka tam dal. Takhle rychle jsme ještě nic nezmákli v takové velikosti! :D

other-side II
Příspěvky: 1714
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2077 Nový příspěvek od other-side II »

úplně si nejsem jistej, když se roztočený, ale lehký řetěz z pily vlítne do slabší dřeviny, jestli se obmotá a přetrhne, či co

vyzkoušíš, uvidíš

osobně bych to ani nezkoušel, pač tuším

dej tam raději řetěz od kozy, nebo tak něco, to udělá víc práce, bude těžší a bude mít větší kinetickou energii
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Sadra17
Příspěvky: 6291
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2078 Nový příspěvek od Sadra17 »

Já dřív nad domadělem přemýšlel jenže u mě potřebuju tak akorát do lesa pro dřevo :-/ a pak vyvstali ty protiklady, na místní oddělení nastoupilo pár mladých ....... a už by to neprošlo jako u starých pardálů 8) který by ti to ještě pochválili pak jsem teda zvažoval PFku jenže ty začali být za ranec peněz no a nakonec jsem za ještě větší ranec koupil auto který mi tu práci zastane a můžu s nim kamkoliv :jazyk:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21785
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2079 Nový příspěvek od ota »

Máme doma dospělí 4 traktory a nejraději do lesa jedu mojím domádem. Teď jsem byl v neděli. Kácel jsem. Traktůrkem jsem natahal 6 metry na hromadu. Přez pařez jsem klády dostal nahoru na klády vespod. Říkám si, chtělo by to čelák! Ale zapřáhnu zdviž co mám doma. O víkendu jedu znova. Musím ty klády oloupat. Kvůli kůrovčákovi. Ještě tam jsou sice už jen málo, ale jsou. Rozhodím si to a pak to zdvižkou naskládám na sebe. S domádem v lese zajedu uplně všude. A kládu utáhne taky v pohodě. No zatím jsem nepotkal nikoho, kdo by pindal že jedu po silnici. Mohl bych to vzít po poli, přejet hlavní a cestou podle lesa. Ale takhle po silnici je to rychlejší.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8787
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2080 Nový příspěvek od bourač »

kde plní kyslík do vlastních lahví (autogen)?
Já to nepotřebuju ale poptal u mě jeden dobrý člověk.
Jinak mám tři dodavatele kteří mi přivezou až pod nos cokoli, ale pouze v jejich evidovaných obalech.
Někdo sem tahá flašky z polska a mění kus za kus, tl. zkoušku neřeší?
Dík za info.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 11376
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2081 Nový příspěvek od chobotek »

Na východ od Prahy. Asi mám hosipa, nemůžu si vzpomenout. hanz260 to ví, dával mi kontakt.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

vašík
Příspěvky: 1888
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2082 Nový příspěvek od vašík »

Jdu si pro radu. Dcerka chce vyměnit v koupelně vypinač a zásuvku. Koupila si a když jsem to šel vyměnit tak ouha nejde to. Ona má v bytovém jádru mělké krabičky a koupila si vypinač a zásuvku do hlubuké. Ekzistuje nejaký rámeček kterým to půjde vypodložit nebo musí koupit nové do mělké krabičky?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 14130
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2083 Nový příspěvek od Čárls »

https://www.ielektra.cz/z165947-ramecek ... YUQAvD_BwE Tento by měl pasovat akorád pak bude vystouplejší vypínač zasuvka Nevím jak moc blbě by to vypadalo Pokud to není v betonu ale v jádře z cihel raději zasekat hlubší krabici nevím je to těžký radit když nevím co je pod krabicí za material (cihla beton umakart)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

vašík
Příspěvky: 1888
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2084 Nový příspěvek od vašík »

Dík to asi bude ono v bytovce jádro umakart.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 14130
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2085 Nový příspěvek od Čárls »

Tak tam hlubší nedostaneš ono ty umakartový jadra nemaj moc velkou sílu aby jsi dal hlubokou krabici Jinak ty lištovky co se používají v panelákách se dělají s dvojí hloubkou
Tohle je ta hluboká https://www.hadex.cz/o140a-krabice-na-o ... EkQAvD_BwE
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“