CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20581 Nový příspěvek od vitex »

Jako myslíš jäkl 100x100x4-6 mm zevnitř nakonzervovaný a zvenku s kvalitní povrchovou úpravou nevydrží sto let?
A to dřevo co mám 15 let na baráku a musím je předělat,protože se rozpadá je jako dobrý?Divný ne? :friends:

fikejz
Příspěvky: 7046
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20582 Nový příspěvek od fikejz »

Vono to dříví se muší umět vybrat. To není jen tak vzít nějaký prkno a udělat palubku. ;-)
Barák byl stavěný v třicátým pátým. Já jsem asi před patnácti lety demontoval bednění ze stěn dílny - bývalé stodoly. A vyzdil mezi sloupky cihlami stejně jako je zbytek baráku. Prkna jsem uklidil a když jsem někdy před deseti lety stavěl vedle stodolu novou a větší tak jsem ty prkna použil na oba štíty. Nátěr ode mne nedostaly a ani není potřeba ten původní tam pořád je. A mimochodem, než špatný nátěr tak je lépe žádný nátěr. Hlavně silnovrstvé lazury pokud se v nich udělá nějaká prasklina (třeba že se rozeschne dřevo a lupne i s nátěrem) tak umí pod povrchem vytvořit optimální rozkladné klima a dřevo pak pěkně hnije aniž by bylo na povrchu něco vidět.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2851
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20583 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já dnes schůdky
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20584 Nový příspěvek od vitex »

Rozebíral jsem včera válec z vyvážečky.Přišel jsem domů zbitej jak pes.Celej dnešek jsem proležel. :vztek:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8779
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20585 Nový příspěvek od bourač »

vitex píše: pon kvě 13, 2024 10:11 pm Slibuji Vám,že to lepší nebude a nezbývá,než se s tím smířit.
podepisuju, však kluci už brzy zjistí.
Hlavně mít postavenej dům, zasazenej strom a syna. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20586 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem se dal z gruntu do uklidu místnosti, kde stáčíme med. Pořát mi překážely přepravky se sklenicema. Bratru asi 800 sklenic. Tak jsem vystěhoval jednu celou stranu cimry, povysával a přebral všechny sklenice a roztřídil je. Vynosil vše nepotřebné ven a roznosil po statku. Něco vrátil zpět. No začal jsem v 13 hodin a skončil v 21:10. Ještě zítra vše umýt a dopřipravit. V neděli jdem na to. Odvezl jsem odtud papíry, plasty a sklenice které nepoužívám na med. Za ty roky co to tu děláme se nashromáždilo 3 přepravky atypů sklenic. Pořát jsem je tu přendaval, až jsem je dneska odvezl do kontejneru.
No plodný den. Nemožné, neskutečné, načetlo mi to čumkartu! Zítra hodím čumkartu hotové cimry pro medobraní.
Obrázek

boleslav
Příspěvky: 143
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20587 Nový příspěvek od boleslav »

Oto ty jsi sběratel,ale já taky ,když jsem stavěl dílnu -garáž asi před 25 lety 12 krát 6,5 m bylo tam stále prostorno a nyní to je jako u tebe,když chci něco dělat nejdřív musím trochu uklidit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20588 Nový příspěvek od ota »

Víťo včera jsem tu měl pístní tyč a na opravu. Kdybys to viděl, rozebírali to ,,odborníci". Nezjistli, že ten díl co se šroubuje na konec tyče, píst je zajištěnej červíkem. Místo klíče asi 60 použili hasák. Ten čer orval zbytek závitu na tyči. Když se dostali asi 10 mm od konce závitu, zadřelo se to. Ohřívali to autogenem do modra. Nakonec ten píst rozřízli karbikem na dvě půlky. :vztek: Tyč měla na sobě asi 4 místa kazu. Tedy že bude nová tyč. Vyrobit píst novej s vnitřním závitem a zápichem pro O kroužek. Na tyči závit pro píst. Jakýsi UN 1 3/4 s 12 chody na ". Spasovat. Na staré tyči osadit a odpíchnout tu hlavu s ložiskem. A vyvrtat středící díru do nové tyče a nalisovat tu původní odpíchnutou hlavu do nové pístnice, pak se to zavaří k sobě. Naštěstí pístní tyč byla průměr 50 mm v délce 900 mm. Neprošla mi 41 mm vřetenem. Tak ten ,,horkej brambor" přehodili do rukou někomu jinýmu. :D 8) A větším soustruhem.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13994
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20589 Nový příspěvek od Čárls »

No já se dnes pustil do toho světlometu a je vyleštěný sice to není dokonalý asi sem moc pospíchal a nedobrousil dokonale kraj to se ukázalo až po vyleštění ale je to o 100% lepší Tak až příště Potřebovalo by to víc hraní s broušením Vzal sem postupku 400 až 3000 pak ta pasta a molitan na leštění No ten molitan asi příště vynechám a pořidím si udělám hadrový z flanelu tím jsme leštili na soustruhách volejoznaky se zelenou pastou Nevím asi to zkusím na nějakým kusu plexiku či starým světlometu
fotky nedávám zlobí mě mobil a foťák neměl nabitou baterku :-/ Tak uvidím až na příště ale to se zeptám dvorního automechanika jjak jednoduše vyndat světlomet Na autě to stojí za zdrávas :jazyk:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 7046
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20590 Nový příspěvek od fikejz »

Vyčistil jsem Číňanovi v DAKRu karburátor a už zase běhá jak za mlada. Stačilo ho jen demontovat, trochu rozebrat, trysky jsem nechal na svých místech, jen jsem odšrouboval plovákovou komoru a sundal plovák. Vyfoukal, prostříkal čističem, znovu vyfoukal, filtr vzduchu jsem zatím taky jen vyfoukal a k tomu jsem vypral jeho molitanovou předvložku a pak už jen poskládat z5. Pak už chytl normálně, bez přistříknutí benzínu pod svíčku. Ani bych neřekl, že byl uvnitř nějaký nános z biosajrajtů.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20591 Nový příspěvek od ota »

Včera večer jsme se synem ,,nalodili" minibagr a dneska ráno brzo vstávat! A bagřík se sveze asi 25 km a tam si trochu zabagruje. Snad nebude pršet. Vcelku je plánovaný déšť až kolem 14h na radaru a to už bude zase spátky na podvalu. Když to všechno proběhne hladce. Já pojedu autem, bo po té vyjížďce na traktoriádě a sezení v Crystalu na tom sedátku to není vůbec na delší jízdu stavěné.
Tak za chvilku až zunknu kafe vyrážíme!
Čumkartec soupravy.

Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2976
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20592 Nový příspěvek od murár »

Pekná súprava! A ten bagrik tam zapasoval 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20593 Nový příspěvek od ota »

Je to první jízda toho podvalníku u nás. Asi před 14 dny jsme ho koupili. Když jsme jeli na obhlídku, oměřili jsme bagřík, aby se vešel. A teď jsme zjistili, že by se mohl na podvalníku v pohodě i otočit. Bo jsem nahoru couval a to jde hůř než popředu. Je tam špatně vidét i odhad je skreslenej. Tak až budu najíždět podruhé, otočím se a nacouvám na podval s ramenem k traktoru a pak se nahoře otočím a po otočení jako je to na fotce. Akorát jsme vpředu sundali rezervu, aby bagřík zajel víc dopředu. Aby bylo těžiště malinko na traktor. Jinak s rezervou byla oj v závěsu zvedlá. Takhle to sedí trochu na předek podvalníku a nebude to ramplovat až pojedeme. Ten podvalník jsme koupili nejvíc pro minibagr.

Míšánek
Příspěvky: 994
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20594 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak jsem si na víkend poprvé půjčil tenhle zázrak

Obrázek

Jako, jo, jde to. Sice s tím rostlým jílem to má pochopitelně problémy a člověk se s tím musí jebat, rýpat to po kouskách, rohem a tak různě, nicméně je to furt lepší než kango/krumpáč, lopata a motůčko.
Včera večer jsem s tím udělal 3 fůrky, dnes taky zatím asi pět a řekl bych, že už teď jsem s tím udělal tolik práce co by mi konvenční metodou trvalo určitě minimálně den a byl bych nadřený jako kůň

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13994
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20595 Nový příspěvek od Čárls »

Jen mě napadlo Máš doma sbíječku třeba elektrickou a si bych na voškrt navařil kus plocháče jako lopatku a nadělal do toho jílu zařezy do nějaký hloubky s tou navařenou lopatkou Mohlo by to pak jít líp a rychleji Jen mě to napadlo teda pokud je hodně tvrdej ten jíl :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“