CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 7046
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20566 Nový příspěvek od fikejz »

Fizzi, víš jak se pozná neklamně a beze sporu, že už začínáš být starý? Když řekneš o starších věcech něco v tom slova smyslu co prve. :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20567 Nový příspěvek od vitex »

Nikdy jsem nic z nádrží nevylíval,nedojížděl do sucha a neměl žádný problém.Letos poprvé jsem začal kupovat Vervu 100.V pátek a v sobotu kácel a ořezával smrky.Za ty dva dny asi třetina hotová.
Dnes jsem betonoval to prasklé ztracené bednění a vyklízel prostor pro budoucí dlažbu k novému dřevníku. A abych nezapomněl,ještě zasadil brambory.

Fizz
Příspěvky: 8378
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20568 Nový příspěvek od Fizz »

Já už jsem se starej narodil. :321:

Auta mi vyhovují +- můj rok příchodu na tento svět. (Tedy ty západní, resp východní záleží jak vidíš Japonsko) i spousta jiných věcí.

Motorky mě baví hlavně pokud mají karburátor. Výtahy reléový.... :D jo mas recht. Co nevidět koupím flanelku.

Dneska jsem umyl auto po několika letech pod stromem. Nainstaloval naviják na zahradní hadici z Lidlu (i s ukladačem :shock: ), a výměnil tu nejméně přístupnou hadici na bobku zrovna vyměnil hydr olej. A nějaký kraviny kolem když už jsem měl křeče z těch pozic při hadicovani...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 7046
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20569 Nový příspěvek od fikejz »

Je dobrý si to uvědomit a pak dál dělat jako že nic. Večer sice sotva lezeš, bo sílu máš pořád, furt a stále jak lev, ale ta síla je taková nějaká slabší. :-/ No a taky toho stíháš postupně míň a míň. Na to se však dá zvyknout a spokojeně s tím žít dál 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20570 Nový příspěvek od ota »

Tak tak jak píše Fikejz. Dneska jsme se starším synem řezali dřevo na pergolu. U pily hromada kuláků. No už tam chvíli byla. Začali jsme asi v 9h ráno. Asi 3 kusy jsme ořízli a uvnitř hniloba, nebo takové to zapařené. Dali vždycky stranou a vzali jinej kulák. Trochu jsme s tím museli laborovat, špekulovat. Sem tam pootočit na podkladech víckrát, nebo počítat a i víckrát přeupnout a řezat. Pila šla dobře. Jen jediné co jsem nezkontroloval dopředu, tak to ložiska v kolečkách co jedou po vodících trubkách. Ke konci už se moc nechtěly točit. Tedy jsem musel posuvu pomáhat tlačit. No kolem 15 h jsem musel zajít pro ten pytlíček magne a vysypat ho do huby. Už mě do pravé nohy chytal křeček jako prase. No zase pak pravej pačmák, ten loket pobolívá. No chtěli jsme to zmáknout v kuse. Nakonec jsme to zmákli. Nějakej kubík řízlej. I pár kusú navíc. No a já bych si mohl zítra nejlíp udělat neděli! Ale musím do fabryky makat u soustruhu. Příští víkend mě čeká vytáčení medu. To budu znovu strženej jak budík. Nezdá se to, ale všechny rámečky musím vytahat ven z ůlu oméct od včel a vložit do krabice na přepravu do medárny. Takže asi 250 rámečků to bude. A odhadem 350 kg bude. Možná víc. Nezdá se to, ale večer mě pak berou křeče do rukou. Většinou v 9 začnu ve včelách a kolem 15h je hotovo. No bude to mazec. V sobotu bych možná vystavěl kus zdi u kůlničky. Takže to ta stará kostra dostane teď do čumáku! Mám toho teď moc, práce nad hlavu a furt není nic hotovýho. V týdnu ve fabryce a víkendy kolem baráku. A teď dost pracné věci.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20571 Nový příspěvek od vitex »

Slibuji Vám,že to lepší nebude a nezbývá,než se s tím smířit.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13994
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20572 Nový příspěvek od Čárls »

Prostě vždy přijde doba a když ráno vstaneš a nic tě nebolí považuješ za zázrak Hejbat se člověk musí ale s mírou a už vubec v duchodu vždy s mírou nesnažit se porvat všechnu práci v jeden den a druhej den se ploužit Jo každý den mam tak na 4 hoďky naplánovanou nějakou práci ať je to dřevo nebo sekání či uklid sklepa po sousedech co umřeli Jaksi dědicové nestíhají a ser... na to takže jak jsou volný popelnice před vyvážením doplním po vrch vyplatí se to už mám 4 postřikovače 5 přepravek plastových nějakej ten rejč a rejčku a 2 auto pumpy :smich: a nějaký ty verky co ještě nevím jestli vyhodím nebo zužitkuji jinak asi budou nefunkční jen to někdo při železný neděli vyhodil a on sebral :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20573 Nový příspěvek od vitex »

Pleteš se Kájo.Když ráno vstaneš a nic Tě nebolí,tak jseš ...... :pistol:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13994
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20574 Nový příspěvek od Čárls »

:smich: Víťo zatím jsem tady nejsem duch :friends: Občas se to stane že mě ráno nic nebolí ale je to vzácná vyjímka potvrzující pravidlo :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6278
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20575 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: ned kvě 12, 2024 10:31 pm Dneska jsme se starším synem řezali dřevo na pergolu.
a my běžný smrtelníci spočítáme kolik čeho potřebjeme a pak zašustíme bankovkama na pile :'( :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20576 Nový příspěvek od ota »

Taky jsem ,,běžnej smrtelník". Ale máme kus lesa což je akorát starost a běžný smrtelníci myslí, že kdoví co nemáš. Když jsem se ptal hajnýho, mladýho 35 letýho kluka co lesem žije od dětství a má na to několik škol a hlavně dělá prakticky v lese každý den, jakej les pro mě skladbou je nejlepší, chvíli zadumal a pak řekl ,,žádnej". Odpadnou ti starost, a práce.
Tedy dřevo je na dvoře. Na kraji zahrady je ta pojížděcí kotoučová pila co už pár desítek kubíků řízla. A teď to čeho je uplně a uplně největší nedostatek a to je čas. Když si v tomhle spěchu vyčlením jeden den a vše večer před tím připravím, dá se poříznout vcelku dost materiálu. Tady teď nám to trvalo, bo to dřevo tam leželo asi 3 roky a sem tam konce byly už ošklivé. Ale nic, v lese máme zčerstva tak na 3 pergoly kuláky. Jen je už naložit a dovézt k té pile a šmikat, šmikat. Co nám opět chybí? No ten čas na to přeci. Chceme si postavit s mladším synem garáže a taky tu pergolu. Už ty garáže hubou stavíme asi 4 roky. To dřevo u pily bylo původně na vazbu těch garáží. A teď je v tom lese další rezerva na vazbu té garáže. No jen to všechno časově zrealizovat. Všechno k tomu tady je. Jen ten čas chybí.

boleslav
Příspěvky: 143
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20577 Nový příspěvek od boleslav »

Oto máš pravdu čas chybí já mám 3,5 ha lesa polovinu sežral kůrovec už to mám vysázenýale musel jsem si na to zjednat sám bych se z toho posral zdědil jsem to po svých předcích byl to krásný les dvou kubíkové smrky nádhera ,kdyby nepřišel kůrovec tak jsem to plánoval pomalu v klidu vytěžit a prodat jen ,když byly dobré ceny a ne ty kurovcové bylo toho moc najednou.To jsem se dozvěděl z vyprávění,že moje prababička i praděda to pomalu rozprodávali i pole a propíjeli a děda se sem přiženil tak to zachranoval z dluhu,tak dokud to půjde tak na tom budu dělat techniku mám ,ale čas zase čas i když mě práce v mém lese baví dělá mě dobře na duši jednou to skončí až natáhnu ráfy tak to mladý prodaj a bude od toho pokoj,protože ani jeden potomek na to není.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20578 Nový příspěvek od ota »

To Boleslav máme to podobně. Akorát les dostal syn od rodičů. Sice máme asi hektar. Stromy byly 99 let když na ně od sousedova lesa vlítnul kurovec. Dva sousedovic štráfy sežral nasračku. Tak nějak jsme doufali že to náš les ustojí. Pořát byly stromy jen u sousedů oloupané. No jak u nás spadlo jehličí trochu tak jsem se domluvil s kámošem lesákem a oni to vytěžili. Dvě odpoledne jeden kácel a dvě odpoledne jeho brácha tahal a manipuloval. Vše jsem prodal zase kámošovi na pilu. Cena byla velmi dobrá v tu dobu. Většina dřeva byla ještě v míze. Měli jsme tam i jeden smrk přez 6 kubíků. Jinak co povídal kámoš pěkné dřevo, akorát na pilu. Zbytek jsme pak zdělali do paliva. Jen co jsem vysekal oblice měl pantatík na dvě zimy topení a já v dílně. Jak píšeš, les mě baví. Chodím tam povětšinou teď sám. Půlka nám zbyla bez následků. Část je na jednom kraji a část na druhém kraji. Často tady píšu, dávám i fotky. Já v lese vypustím z hlavy všechno co nepotřebuju. Prostě si tam odpočinu i když pak sotva chodím. :smich: Zatím jsem sázel jen tak co kde bylo. Paseka je podrostlá malejma smrčkama, teď jsem koukal co je tam malejch boroviček. Vcelku i břízy, jeřáby. Vše po radě s lesákem nechám. Jen kde bude prázdnej plac dosadím. Ale je to problém. Je tam asi 15 cm hrabanky, pak bílej jíl a pod tím křemeny. Zkoušel jsem tam všechny možný sezenice a nechce tam nic kloudně růst. Teď bych potřeboval tam zajet skouknout co se chytlo. Nedávno jsem tam vysázel asi 100 ks sazeniček co jsem měl doma v květináčích. Jak to vypadá. Teď jsme se synem dovezli podvalník, tak až bude opravenej traktor, tak budu moct tam s minibagrem. Mám tam ještě dočistit klest co mám na hromádkách u kraje.
Tenhle náš les před asi 110 lety sežrala Mniška. Uplně celej. Praděda ho sázel uplně od začátku. Většina stromů byla od něj ještě teď původních. Byly tam Banksovy borovice. Třeba 20 cm průměr kmenu a 100 letokruhů! Nebo jedle a ta byla 18 cm průměr a měla 99 let. Tu teď předloni vyvrátil vítr bo zůstala stát na place. Byla 33 m dlouhá! Uřízl jsem na pařezu 2 kusy 2 m dlouhé a ten druhej od pařezu jsem nemohl nacpat na rameno, jak byl těžkej! Že 18 cm kuláček a měl snad metrák!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20579 Nový příspěvek od vitex »

A proto Víťa ze dřeva už nic nebuduje,aby to nemusel furt natírat :321: .Vše dělá ze silnostěnných jäklů a PUR panelů.Ani moje pravnoučata nebudou nic natírat-potvory shnilý(A to ještě žádný nemám).

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21669
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20580 Nový příspěvek od ota »

Víťo stačí ty dřeva natřít kvalitní barvou a máš to nastejno. Ty jekláky Ti taky shnijou bo dáváš jak říká svářeč Ivan ,,papír" jekly. :smich: Natřel jsem 3x tu dřevěnou kůlnu co je na dvoře a bude to hodně roků a je furt stejná.
No a pravnoučata třeba vezmou pásák a shrnou to do závalu. Teď to vidím u našejch s barákem. Táta furt snášel na hromadu, šetřil, všechno opravoval, dělal aby to vydrželo, natíral, zedničil aby to po něm měli všechno v pořádku a vydrželo to věky a sourozenci moji teď když se dostalo na lámání chleba řekli ,,hned prodat". A co nejdřív. Na dvůr ten velikej kontejner a už to do něj budeme házet. No já jsem si vzal pod patronát dílnu, garáž, kůlničku a vystěhoval co šlo. Oni zatím odvozili jen drobnosti. Bratr zatím ani nehnul prstem s vyklízením. Já už mám na tom patronátu jen pár věcí. Vezmu tam sebou souseda a ten odveze to co mi tam zbylo. Možná i něco z baráku. Já to nemám stejně kam dát. Táta vždycky říkal: ,,koukejte se na film přijdu hned. Tak jako ten Barvínek to tady pak bude nastejno". 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“