Koupě TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Martin5
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 26, 2014 8:00 pm
Bydliště: Veselí

Koupě TZ4K14

#1 Nový příspěvek od Martin5 »

Dobrý večer, pánové potřeboval bych poradit, řeším dilema mám našetřeno něco kolem 100000 a řeším co koupit okolo baráku? Domaděli už jsem měl doma 3 a po vetším výskytu policie v naší lokalitě už chci něco sčím mohu na silnici. Velký traktor jsem zavrhnul a tet přemýšlím z čeho vybrat jestli Slávia TV 824S a TZ4K14? co je podle vás lepší? Potřebuji to hlavně na celoroční práci v lese a povorat 2 menší pole. Dočetl jsem se tu že TK nemá zadní uzávěrku nebo aspon od kterého roku se tam montovala? To mě trošku odrazuje protože dodělání je velice drahé a motor jestli investovat a koupit už 2válec nebo mi bude stačit 1válec v tom TK je u nás dosti kopcovitý terén bude dost výkonu? Ta slávia má kolik rychlostí někde jsem se dočetl že jen 3 a že řazení za jízdy je dosti složité, uzávěrku zadku ta Slávie už má? Děkuji za každou vaši radu.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »


Martin5
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 26, 2014 8:00 pm
Bydliště: Veselí

Re: Koupě TZ4K14

#3 Nový příspěvek od Martin5 »

Domaděli už jsem rozprodal 8)

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#4 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Ja by som volil tu slaviu už len kvôli nezávislému kardanu. Ja mám tkčko 2s90 ale určite ho predám a kúpim niečo s nez. vývodom.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Koupě TZ4K14

#5 Nový příspěvek od Buggy »

A proč ne Japonce? Za ty prachy bude někde dál...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Koupě TZ4K14

#6 Nový příspěvek od thovt »

Zdar, Slávia TV 824S je určite lepší než tz4K14 má lepší převodovku je to plnohodnotný traktor. Určite bych nedělal žádnou přestavbu je to zbytečné. Slávia TV 824S a MT8-050 byli vyráběny ve stejné firmě dnes je http://www.wisconsineng.cz/ pak je méné technicky vyspělé malotraktory mt8-132. http://www.agroservispv.cz/
Tyto traktory moc do lesa nejsou mají malou světlou výšku.
Určitě traktor by měl mít víc rychlosti viděl jsem až 6 a více , regulace rychlosti vývodu fakt dobrá věc

Podívej se na cenik Belarus traktory http://www.traktorybelarus.eu/index.php/cenik-2/
nebo http://kubota.cz/ atd YANMAR, MITSUBISHI, ISEKI, HINOMOTO, SHIBAURA
V česku jsou obecně traktory předražené polsku jsou za lepší cenu

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

thovt píše:Zdar, Slávia TV 824S je určite lepší než tz4K14 má lepší převodovku je to plnohodnotný traktor. Určite bych nedělal žádnou přestavbu je to zbytečné. Slávia TV 824S a MT8-050 byli vyráběny ve stejné firmě dnes je http://www.wisconsineng.cz/ pak je méné technicky vyspělé malotraktory mt8-132. http://www.agroservispv.cz/
Nevím jak teda slávia, ale nevyrábělo se MT8-050 i MT8-132 v Agrostroji Prostějov???

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Koupě TZ4K14

#8 Nový příspěvek od thovt »

Antony30011 píše:
thovt píše:Zdar, Slávia TV 824S je určite lepší než tz4K14 má lepší převodovku je to plnohodnotný traktor. Určite bych nedělal žádnou přestavbu je to zbytečné. Slávia TV 824S a MT8-050 byli vyráběny ve stejné firmě dnes je http://www.wisconsineng.cz/ pak je méné technicky vyspělé malotraktory mt8-132. http://www.agroservispv.cz/
Nevím jak teda slávia, ale nevyrábělo se MT8-050 i MT8-132 v Agrostroji Prostějov???
Máš pravdu

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ze tam tak delas rozdily v wisconsinu a "mene vyspelejsim" agroservisu. Pritom Farmare pro Wisconsin nove vyrabi primo Salek :D

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Koupě TZ4K14

#10 Nový příspěvek od thovt »

Rozdíly dělám typech traktorů jinak výroba traktoru probíhá na jednom místě obě firmy mají stejnou adresu .

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě TZ4K14

#11 Nový příspěvek od Tom »

Thovt, máš v tom trošku nepořádek, ale to je v tuhle chvíli nepodstatné. To, proč je MT8 132 tak "nevyspělé" je jednoduché... Vůbec se nemělo vyrábět. Výroba TZ 4K 14 měla být zrušená a plně nahrazená výrobou MT8 050. Jenže tehdejší odběratelé (JZD, zahradnictví, atd...) neměli zájem o složitou padesátku, ale chtěli pořád osvědčené TKčka... Takže je vyrábět museli... To, že TK osadili dvouválcem je jen zásluha jednoho chlapíka z ČKD, který si to dokázal prosadit... bohudík. Tehdejší vedení podniku o tom nechtělo ani slyšet. Po skončení Agrostroje celou výrobu převzal navazující podnik Wikov, resp. Slavia... V tomto okamžiku se do hry dostává Farmář, resp. Slavia, licenční TV. Po likvidaci Wikovu převzal Wisconsin výrobu MT8 150 (pod označením Yukon) a právě Farmáře. Šálek dělal opravy malotraktorů, dělal ND a cca od roku 2000 se opět pustil do výroby malotraktorů na bázi MT8 132 s určitými úpravami, které probíhají do současné doby a k tomu výrobní program posílil o Vineu, Cabrio a Vegu, které koncepčně vychází z TK, ale nemají s ním společné "nic".
Ale teď k tomu, o co tady jde řeč. TV... třírychlostní převodovka, těžce se řadí za jízdy, nemá portály -> nízká světlá výška... Současně ale i větší stabilita. A nezávislý vývoďák. MT8 132 - více místa pro obsluhu (hlavně na nohy), čtyři rychlosti, větší světlá výška, nižší stabilita, závislý vývoďák (dnes se dá řešit za necelých 30 tisíc přestavba tak, aby i se závislým bylo na vývoďáku 540 otáček...). Jinak je TK daleko jednodušší, dostupnost dílů ze dne na den, ne jako u TV... Taky jsem se dlouze rozmýšlel, ale rozhodla v prvé řadě cena, potom jednoduchost.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Koupě TZ4K14

#12 Nový příspěvek od thovt »

Tome utekli důležité informace o Slávia TV 824S hlavně o převodovce má 3 rychlosti, ale i redukované tudíž dohromady 6 rychlostí vpřed a 3 vzad vývodová hřídel má více rychlostí, převodovky jsou propojeny dvěma kardany 1 . pro pohon 2. vývodový hřídel. Řazení je stejné jako u PRAGA V3S i mt8-132.2 nemá to synchrony pokud spatně řadí seřídit spojku. Světlá výška co udává výrobce 26cm .
viz manual http://uloz.to/xThsGdz/viaman-pdf
Světlá výška u mt8-132.2 je 29cm co uvadí výrobce, bubny jsou mnohem níže při orbě se hlína dostává do bubnů , jo v lese jsem si utrhl klíč u zadních brzd taky výška nic moc.

PS:U traktorka světlá výška je důležitý prametr. :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě TZ4K14

#13 Nový příspěvek od Tom »

Omlouvám se za nepřesnost :red: Ani jeden z těch traktorů není špatná volba, hodně dělá to, že těch Slavií atd. zase v inzercích nebývá... ND na Slavie a TV v Uherském Hradišti u dovozce AGT.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

romanSK
Příspěvky: 23
Registrován: čtv pro 08, 2016 11:25 am
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě TZ4K14

#14 Nový příspěvek od romanSK »

Caute ludia, no som tu novy a som neskuseny aj v traktoroch a celkovo v pracach okolo domu. technicky zdatny som kedze pracujem ako mechanik lietadiel, ale s traktormi a piestovymi motormi moc skusenosti nemam. Kupil som si chalupku, pozemok 1ha na skorolazoch s viziou buduceho rozsirovania, kopcovity teren, momentalne pozemok z polovice zalesneny uz velkym naletom. chcel by som teda nejaky traktor a uz asi mesiac o tom hladam informacie a som stale viac a viac zamotany. s traktorom by som hlavne kosil a mulcoval, chcel by som mat k nemu aj aspon kuzelovu stiepacku a vlecku na nosenie dreva. neskor trosku prace na poli. najprv som chcel jednoznacne tk s dvojvalcom, ale dnes som z toho uz uplne jelen a cim viac citam tak je to horsie a horsie. poradte prosim. chcel by som vykon cca 20-30 koni, nez. kardan. aku cenu by som mal ocakavat? mate nejakeho overeneho predajcu?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě TZ4K14

#15 Nový příspěvek od Antony30011 »

Na to co píšeš bych určitě nekupoval TK. Na kardanu je hrozně slabý, do kopca taky není ideální. Otázka jestli chceš novej/jetej - a rozpočet.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“