Doklady pro provoz na silnici.

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#31 Nový příspěvek od myshootko »

DYK píše:Tak jak se píše na první straně v tom textu z min. dopravy nebo od kud, tak na slovensku budou mít probléms dohladáním u českých výrobců na víc když už neexistují. No a na te STK mají zařízení na měření výkonu? Brzdu? Jak budou dokladovatelně prověřovat jednotlivé výkony motorů. Nechci některé zaměstnance STK pomlouvat, ale jsou mezi mima tací, co nepoznají naftový dvoutakt a budou se do krve hádat, že ani neexistuje. Tady to slovenské "sčítaní strojů" by chtělo zachytit a zdokumentovat, jednotlivé příběhy. To by bylo kino. Uřady jsou, jak čtu, taky pěkně vychcaný, ať to napíše STK a mi to vybavíme, ale sami rozhodnout to ne. Takhle to mají na koho svést, když se něco posere. Na druhou stranu je to výhoda co STK pustí, bez ohledu na chyby, to uřad oštemtluje. Při vší úctě, jsem si myslel, že na ty naše kretény nikdo nemá a ono jo, má! Já chápu, že v tom chce mít každý stát pořádek. Jenže by měl respektovat zákony platné v době pořizování těch strojů a toto není snad ani na pořadu dne, ne? Máme- máte daleko závažnější věci k řešení.
Krasne si to zhrnul. Sam by som to lepsie nenapisal. Bohuzial je to tak, ked o takychto veciach rozhoduju ludia spoza zeleneho stola, ktory vedia prd o tom, kolko problemov tym sposobia ludom, ktori sa budu musiet ich debilnym nariadenim realne zaoberat.
Foton 254

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#32 Nový příspěvek od sten »

kluci toby chťelo dat do televize unas ćerne ovce soukroma dramata.u slovenskych kamošu do joj markyza stv1.nemam přehled.a toby bylo abyto nešlo rozumnou cestou.pro lidi s malou technikou.toby se hned na ťech židlich ďely věci a bylo byto hned vyřešene.toje jen muj nazor když to nejde rozumem.tak pak přes media.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#33 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Kluci a jak to maji Vari a tak

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#34 Nový příspěvek od pepa36 »

Vari tera agzat na cestu nemužou nebo nemají světla mužes přejed jen cestu z jedné strany na druhou nic víc ale já jezdil normálně a nikdy mě nezastavili horší kdyby se něco stalo

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#35 Nový příspěvek od chobotek »

S technickým osvědčením a povinným ručením můžeš za nesnížené viditelnosti normálně jezdit. Po silnici první třídy ovšem ne.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#36 Nový příspěvek od DYK »

Ani druhé třídy neéé. Jen třetí třídy a místních komunikací.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#37 Nový příspěvek od chobotek »

Já jsem tu druhou třídu hledal v zákoně a nemůžu to nikde najít. Na školení nám to tak kdysi říkali, ale když jsem to začal hledat nenašel jsem to. Nezpochybňuju to, jen nevím odkud to je.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#38 Nový příspěvek od DYK »

Odpověď najdeš na stránkách výrobce i s technickým osvěčením http://www.vari.cz/rady-do-zahrady-zahr ... rettyPhoto
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#39 Nový příspěvek od chobotek »

No ano, pod bodem 2 se píše: "Technické průkazy slouží pro legální provoz sestavy malotraktoru VARI s vozíkem na komunikacích 3. a 4. tříd za nesnížené viditelnosti. Na provozování takové sestavy se vztahuje také povinnost mít zaplacené povinné ručení.". Když pominu to, že jde o Technické osvědčení - to je ta věc, co tam je na fotce - a Výpis z technického osvědčení - to je karta, kterou vozím sebou, nikoliv o Technický průkaz, pak tam nikde není odvolání na zákon podle, kterého se to celé řídí. To je, co hledám.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#40 Nový příspěvek od DYK »

Tak to pardon. To jsem ti nerozuměl. Jen si myslím, že to nenajdeš v zákoně, ale je to podmínka, nebo jedna z podmínek, která vyšla ze schvalování a za jakých podmínek a kde lze legálně provozovat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#41 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Nejvíc mě sere že jeden rok stačí tento papír a další rok musíš mit jinej a furt dokola, V autech ve kterej umře ročně sposta lidí je bordel jak kráva a furt budou votravovat když jedeš po dědině s nějakym traktůrkem, Zaplatim poviný ručení a jezdim a stačí

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#42 Nový příspěvek od DYK »

Já věřím, že jinde ve světě je to více méně podobně, ale ti četníci lidem dávají pokoj, ví že je vinobraní, žně nebo něco jiného mávají na sebe a lidi vrámci a okolo dědiny normálně fungují. Spíše pomáhají k udržení bezpečnosti silničního provozu a krotí normální auta, aby dávali většího majzla. U nás néééé zajedem na dědinu a tam pojebem nějakýho záhumenkáře. A víte co? Já to chápu, je to jednodušší, než řešit motorku která v době kontroly kolem proletěla určitě ne padesát. Taky vím, že zrovna toto když jim řeknu tak je akorát neseru a já s traktorem jim neujedu. Snadná a zbabělá kořist. Motorka si s nima vytře prdél kdy si o to řeknou. To nemluvím o těch strupech na zasetých polích. Do jednoho je to přivandrovalec z města.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#43 Nový příspěvek od Holder »

Chlapcí co to čtu nechápu co se děje na Slovensku . :pohlavek: A co to slegalizovat jako veterána u těch starších typech .

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#44 Nový příspěvek od chobotek »

Nesmysl, důvody už jsou tu popsané.
Tady sou policajti chuji, jezdím s jednoosákem po cestě, kde stojí co chvila, jak je trochu hezky, tak počitam, že to je jen otázka času. Na autech mám taky značku jiného kraje, tak mě kontrolujou furt. Městem se nedá projet, motorky projíždí z prava a oni sou furt na čtyrech stejných místech a tak dbají na bezpečnost. Už to neřešim a rovnou jim říkám, jestli se jim něco nelíbí, ať to pošlou do správního, že si to pak na úřadě vysvětlíme.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Doklady pro provoz na silnici.

#45 Nový příspěvek od pepa36 »

příští týden osvědčení kdo chce ať napíše předání v ostravě

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“