TROCHU HISTORIE

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#61 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Nástupce nosiče z řady MT má označení MT 8-322 a vypadá takto.
Přílohy
2858928092009467561.jpg

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TROCHU HISTORIE

#62 Nový příspěvek od Tom »

Vladimír2 píše:Označení toho nošiče je AKZN 01 a určitě to nevyrobili v Prostějově.
Díky, myslel jsem - podle kabiny - myslet znamená hovno vědět, vím :red:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: TROCHU HISTORIE

#63 Nový příspěvek od Tata »

nema někdo fotku toho TK s tou lanovkou? jen by mě zajimalo jak to bylo udělané
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TROCHU HISTORIE

#64 Nový příspěvek od Tom »

Tata píše:nema někdo fotku toho TK s tou lanovkou? jen by mě zajimalo jak to bylo udělané
V nějakých knihách to mám. Zítra projdu a nafotím.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#65 Nový příspěvek od Vladimír2 »

A tohle už jste někdy viděli?
Přílohy
obraz2.jpg
obraz1.jpg

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#66 Nový příspěvek od Vladimír2 »

S trochou nadsázky lze říct: Kdo se neživil tímhle ,nemůže být pamětník.
Přílohy
obraz.jpg

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TROCHU HISTORIE

#67 Nový příspěvek od Holder »

Vladimíre je mi 37 let a nemyslím si , že jsem pamětník ! Můj děda mi v tom vozil když jsem byl malí kluk . Takže v našem JZD se stím ještě jezdilo orat v roce 1976 - 78 . A když to schrnu tak to zas tak starý stroj není . ;-)

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: TROCHU HISTORIE

#68 Nový příspěvek od pavel601 »

....vladimír , je pravda , že na takom traktore som sa vozil ako 10ročný chlapec , ale je aj pravda , že tieto stroje používala jedna nemenovaná velká stavebná firma pri stavbe priehrady Gabčíkovo - Nagy........... !

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TROCHU HISTORIE

#69 Nový příspěvek od pol »

mal som tiež asi 10 rokov ked na jrd silažovali,tahali na hromadu silaže ple vlečky s traktormi potom s radlicou vyrovnavali a dlavili tu silaž.Jeden den som sa s takym vozil a kedže som to chcel vyskušat a majster tohto stroja bol v kuse naliaty dalšieych par dní som na tom robil sam .Bol to zažitok pre takeho chlapca ale ja by som svoje decko do toho nepustil.Robím ale v inej profesii a dnes som rad ked si zamakam na mojej mt8 a tú by som nemenil za nič,za žiadny stroj.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#70 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Toto je další zajímavý stroj,se kterým jsem měl možnost si zajezdit. Bylo to v r. 1976 na kooperaci
v JRD Trstice okr. Galanta .
Přílohy
obraz4.jpg

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#71 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Nějak se nám to tu zaseklo.Takže popojedem. Chlapi,mohli byste mi dát nějaké typy
na muzea se zemědělskou technikou? Už jsem navštívil Rapotín,Čáslav,Mladějov na Moravě,
Boskovice a několik soukromých sbírek,např. v Plešovci.Rád bych viděl další i na Slovensku.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TROCHU HISTORIE

#72 Nový příspěvek od Tom »

Vladimír2 píše:Nějak se nám to tu zaseklo.Takže popojedem. Chlapi,mohli byste mi dát nějaké typy
na muzea se zemědělskou technikou? Už jsem navštívil Rapotín,Čáslav,Mladějov na Moravě,
Boskovice a několik soukromých sbírek,např. v Plešovci.Rád bych viděl další i na Slovensku.
Ten Plešovec, co je to zač?
Jinak zajímavé sbírky jsou u pana Dědka v Předměřicích, prý je pěkná sbírka v ZOD Haná - Hoštice - Heraltice, nějaké traktory má i pan Fefar z Libně u Prahy (1.5. pořádá přehlídku, takže tam budou i v akci, a přijede i mnoho dalších veteránů). Pak má nějaké veterány pan Brožka z Mahouši (pořádá "orební akci" v Mahouši), dále jsou nějaké traktory v Muzeu motorismu Znojmo, další super sbírka u je pana Víši v Chotouni.
To je asi všechno, na co si vzpomenu. Kdyby někdo chěl kontakty, tak mi napište SZ.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#73 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Plešovec je obec mezi Chropyní a Kroměříží. je tam prodejní a servisní středisko traktorů Case
a tam má pan majitel malou sbírku historických vozidel. Kupovali jsme tam traktory, tak nám
dovolil si je prohlídnout.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TROCHU HISTORIE

#74 Nový příspěvek od Tom »

V knize Encyklopedie českých traktorů od r. 1912 do současnosti se objevila fotografie tohoto stroje. Nevíte někdo, co je to zač? Technické údaje,... Na popisku pod obrázkem bylo uvedeno: "Agrozet Hobby MT8-075" Vypadá to, že to vychází z MT8 050.
Přílohy
hobby.jpg
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TROCHU HISTORIE

#75 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Já myslím,že je to tenhle v novém kabátě
Přílohy
obrazek2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“