Odvzdušnění hydrauliky

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Odvzdušnění hydrauliky

#1 Nový příspěvek od Lupa »

Jak odvzdušnit okruh hydrauliky? Asi tam mám vzduch protože nereaguje hned na ovládání a když stoupnu na závěs tak péruje. Ten pracovní válec jde totiž do kopce a ten vzduch tak nemá kam uniknout.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#2 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

povolit holendr na pistnici odvod z pistnice ja to resim tak 8)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#3 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Odvzdušní se sama,pověs něco do závěsu a hejbej s tim.jestli máš zpěněný olej,tak ti někde přisává vzduch

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#4 Nový příspěvek od Lupa »

Asi bude nutné vyměnit olej, je už nějaký nažloutlý. Kolik ho tam správně patří? A taky jsem zkoušel vůli řemenice na čerpadle, mírná vůle tam je, ale nic neteče. Otázkou je,jestli to není vůle té dělené řemenice.

smejko
Příspěvky: 30
Registrován: stř kvě 09, 2012 7:21 am
Bydliště: Galanta

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#5 Nový příspěvek od smejko »

Ahoj,

podľa mňa s tým tiež nič netreba robiť, ja som sa toho bál keď som pretesňoval hydrauliku a menil olej, že ako dostať vzduch von, ale tiež som len pár krát s páčkou pohýbal hore a dole a funguje to a nie sú s tým žiadne problémy.

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#6 Nový příspěvek od Marek223 »

Ahoj, protože se neustále potýkám se zavzdušněním řídícího okruhu, tak jsem vyndal celej válec, dvojčinnej, hadice hodil do jedné nádoby s olejem a pumpoval v různých polohách, abych jistojistě vyhnal vzduch. Nemohu docílit toho, aby hladina při pohybu pístnice nekolísala. Hadice, šroubení, a samotný válec těsní. Tedy musí tam být pořád bublina. Už mě nenapadá, co s tim. I jsem to celé opětovně rozebral, abych překontroloval správnou orientaci manžet a těsnění, co jsem měnil. Máte někdo nějaký nápad? Díky

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#7 Nový příspěvek od ITS »

Těžko pochopit tu tvoji metodu "ponořit válec ...". Hladina bude vždy kolísat pokud má píst jen jednu tyč, protože objem na její straně je jiný, než na druhé straně bez tyče.
V pístových hydraulikách dojde při tlaku ke zpěnění oleje a pěna se pomalu dostává do nádrže, kde díky vlastnostem hydraulického oleje docela rychle pouští vzduch. Pokud je možno cyklus přesunu pístů opakovat mnohokrát - třeba nápravu na hever a točit od dorazu k dorazu - pak je to zaručená metoda jak vyhnat vzduch. Pokud válec s hadicemi namontuješ napuštěný olejem z " té zkušební nádoby", pak je tam vzduchu jen malinko a za chvíli je pryč.
Pokud by se tam vzduch dostával neustále přes čerpadlo, pak by v nádrži pěny přibývalo.

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#8 Nový příspěvek od Marek223 »

Teda musim přiznat, že mi nedošlo, že objemy nejsou stejné právě kvůli pístní tyči. :zapomel:
Problém tedy musí být v orbitolu, že netlačí, jak má. Respektive chová se to tak, že na místě traktor nezatočí. Na to neni v systému dostatek síly. Při jízdě po rovině se s velkou dávkou trpělivosti zatočit dá, ale chce to daleko více otáček na každou stranu. Volant se jakoby protáčí, jakoby olej nešel pouze do okruhu, ale uvnitř v orstě nějak protejkal. Nemá to tedy patřičnej tlak. A když zajedu do terénu, tak se traktor láme podle nerovností. Jedná se o kloubový traktor. Celou dobu jsem si myslel, že jsou pístnice stále zavzdušněné. Při jízdě olej nepění, bubliny chodily ze začátku, pak už ne.

Orbitol jsem měl rozebraný, protože se řízení zasekávalo na jednu stranu. Měnil jsem tam Okroužky. Řešil jsem kam s jednou kuličkou, ale to už se vyjasnilo. Netušim, co tam může být špatně. Ještě jednou ho rozeberu.

Uživatelský avatar
Ninja
Příspěvky: 88
Registrován: úte srp 16, 2016 8:48 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#9 Nový příspěvek od Ninja »

já bych Ti osobně radil vyhodit sítko v nádrži ( může být zanešené a navíc tam filtruje jen velmi hrubé nečistoty) nádrž vyčistit a sítko už tam nedávat. Dej tam opravdový filtr. Podívej se na mé vlákno http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 7&start=60
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,
hydrauliku mám komplet předělanou a co jsem vyměnil filtr žádné problémy nemám. Odvzušňovat to nemusíš stačí to párkrát prohýbat sem tam.(vzduch se vytlačí do nádrže) V nádrži bys měl mít také dostatek oleje aby čepadlo sálo jen olej a ne olej se vzduchem.
všechny fotky o mém TK-14 na http://ninjaa.rajce.idnes.cz/TZ_4-14/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Cez orstu tlak pretekat nemoze, ked j3 dobre namontovana, tj tisichran a v orste ma axialnu a radialnu volu. Piest musi byt ako kamen, ventily v orste su zatvorene.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#11 Nový příspěvek od Marek223 »

Díky za rady, je vyřešeno. Doporučuji dávat do orbitolu pouze předepsané rozměry Okroužků. Dal jsem tam o chlup silnější, zdálo si mi, že drážka je dostatečně prostorná. Nakonec to ale dělalo problém, i když jsem ty stahovací šrouby utáhl na předepsanejch 30-35Nm, tak na sebe jednotlivé díly nedosedly, respektive došlo tam ke skřípnutí Okroužku. A to způsobilo, že orsta netlačila do výstupu, jak měla. Teď už to funguje správně.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvzdušnění hydrauliky

#12 Nový příspěvek od pol »

zdravím pozerám že v hydraulike si macher ja by som potreboval tvoju radu potrebujem do zadu potiahnut dve rychlospojky na okopavačku vynohradu a neviem čo k tomu kupit mám 20l čerpadlo menené na mt8 132.2 ale neviem aky rozdelovač ,vedel by si my poradit čo všetko k tomu kupit ale čím menej zložité,dakujem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“