slavia 2s90 kouří a nemá výkon

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
jawaman
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 28, 2019 7:12 pm
Bydliště: Brno

slavia 2s90 kouří a nemá výkon

#1 Nový příspěvek od jawaman »

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně problému s motorem Slavia 2s90. Vyzkoušel jsem všechno možné, ale problém je pořád stejný. Motor stále kouří bíle někdy až modře a zdá se mi, že nemá správný výkon. Po prudkém přidání plynu trvá než se motor roztočí a kouří bíle. Pokud rukou zamáčknu startovací čudlík na přidavači jde po přidání do otáček hned a kouří černě. Když zařadím 4ku, tak se traktor zteží rozjede na rovině sám, natož třeba s vlekem. Motor se začne dusit a když nesešlápnu spojku nebo ji dlouho nenechám prokluzovat při skoro plném plynu, tak by se úplně zadusil. Postupně jsem vyměnil všechny díly palivové soustavy (filtry, trysky, podávací čerpadlo, vstřikovací čerpadlo, přetlakový ventil). Měnil jsem předvstřik, oproti rysce na setrvačníku jsem přidal i ubral a žádná změna. Jediné co má vliv na chování motoru je vyšroubování přidavače paliva o několik otáček ven z motoru, čímž se změní maximální dávka paliva, ovšem s tímto řešením nejsem spokojen, protože přidavač paliva by měl být seřízen podle rysek na čerpadle. Motor je po výbrusu 2 roky, všechny vůle na pístní skupině byly podle tabulek nového motoru, zabroušené ventily, dosedací plochy hlavy, nastavené ventily, měřil jsem i kompresní poměr apod.
Za jakékoliv rady budu rád, mě už napadá snad jen regulátor.

strndy
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 22, 2021 8:04 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: slavia 2s90 kouří a nemá výkon

#2 Nový příspěvek od strndy »

Zdravím Vás, řeším podobný problém šlo by se spojit přes telefon? Mě číslo je 732377625

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: slavia 2s90 kouří a nemá výkon

#3 Nový příspěvek od Lupa »

Po mé zkušenosti s jednoválcem kdy mi to taky nechtělo jet, na 4ku vůbec. Nakonec jsem zjistil vadný regulátor napětí dobíjení alternátorem. Dobíjení jelo na plné kule a ten altík sežral spoustu výkonu. Zkus shodit řemen ale bacha, nejed moc dlouho, nejde chlazení.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“