MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Máme problém se sekačkou MT6. Protože to má spodek stejný jako MT8 050, nazval jsem to radši takhle.
Takže - dopředu to jede, dozadu né. Cosi se stalo (nebyl jsem u toho) a najednou to při couvání úplně šprajcuje zadní kolo.Nesetkal se s tím někdo? Snažil jsem se tady všechna témata podle možného názvu problému projít ale na nic podobnýho jsem nenarazil. Tak prosím zkušené - co s tím může být? Něco ulítlýho v diferenciálu? Nebo v převodovce? V těch zakrytých brzdách? Abych věděl, na co se mám připravit.
Dím za názory a případný rady, zkušenosti.

Uživatelský avatar
Chopper
Příspěvky: 184
Registrován: sob čer 28, 2014 12:19 am
Bydliště: Sedlec - Prčice

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#2 Nový příspěvek od Chopper »

Ahoj,
měl jsem na 050 podobnej problém. Nakládal jsem hnuj a najednou to cvaklo a mohl jsem jet jen dozadu a dopředu to nešlo. Po rozebrání jsem zjistil, že se mi utrhali šrouby co drží diferenciál pohromadě a nakonec jsem dopadl takhle
https://photos.app.goo.gl/TYG7rMJkFEvbNzS7A

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Takže se ti po ustřižení šroubů rozpadla celá klec diferenciálu? Kdysi se mi to stalo taky ale na jiným stroji.
Čeká nás teda velký a špinavý montování... Ten diferenciál jde vyndat na obě strany (po demontáži polonáprav) nebo jen na jednu? Na kterou jsi to vyndával ty? Kdysi se nám ustřihnul jakýsi kolík tak jsme to rozdělaný měli ale už si to vůbec nepamatuju... Jen vím, že tam někde je obrovská ségrovka. Jo a kde se ti to stalo? Vepředu nebo vzadu?

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#4 Nový příspěvek od Jeňór »

Ahoj já mám Yukona,ale je to stejný jak 050. Nedávno jsem oba diferáky kontroloval,do zadního se leze po demontáži pravé polonápravy po směru jízdy,do předního levo polonapravo. Ty velký segrovky tam so.
Jestli se šprajcuje kolo,tak to vypadá na ten difoš.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#5 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jeňór - dík. Zejtra na to jdu a už se netěším. Kryt, motor, hadice, nádrže... fuj.

Uživatelský avatar
Chopper
Příspěvky: 184
Registrován: sob čer 28, 2014 12:19 am
Bydliště: Sedlec - Prčice

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#6 Nový příspěvek od Chopper »

když jsem vyndaval zbytky difu tak jsem tam našel jednu hlavičku šroubu trochu deformovanou. Myslím, že se dostala do ozubení a to pak ten dif oddělalo a
asi se utrhli i poslední šrouby. Jak píše Jeňór zadní je zprava a přední zleva. Od toho co jsem měnil diferenciál tak to zaději při výměně oleje kontroluju.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#7 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Takže ne diferenciál ale je ulomené jedno oko vidlice (tak se to v katalogu nazývá) co je na kraťoučký hřídeli homokinetickýho kloubu. V katalogu u Šálka za 3800,- Kč vč DPH. Šílená cena. Nedovedu si nějak představit, že bych homokinetický kloub kupoval i s hřídelí jako celek.
Ten ulomenej kus se tam při jízdě vpřed nějak porovnal nebo po kloubu klouzal že to "jelo" a při couvání se zapříčil o kloub a kolo se tudíž netočilo. Je to celý omatlaný vazelínou, musím to umejt.
Nemá někdo nápad nebo znalosti jak to lacinějc pořídit?

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: MT8 050 problém diferenciál nebo převodovka nebo???

#8 Nový příspěvek od hobr »

Měl jsem tu samou poruchu - ložiskové pouzdro vyjelo a oko se roztrhlo. Koupil jsem to tenkrát u Macháčka v Drnholcu už nevím za kolik. Měli poslední kus. Celé i kloubem to bylo tuším za desítku(?), je to hodně let (asi 15?)...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“