Čelní dvoububnová sekačka

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#31 Nový příspěvek od Pavlajs »

Pěkná práce 8) taky si chci něco podobného vyrobit,mám Dakr sekačku s motorem Vari ale už je to namáhavé,záběr malý a ta spojka taky nic moc...tak jsem uvažoval ji okopírovat a použit to taky dopředu..jak jsi volil spodek pod talíři?Použil jsi tyto plastové talíře?Já o nich uvažuji...pěkně to kopíruje terén.

http://dakr-shop.cz/Podbeh+pevny+DAKR+S ... oji-72548/

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#32 Nový příspěvek od ludko »

Jo, dal jsem tam plastové, ty hliníkové mi připadaly drahé. Použil jsem přesně ty, co se dávají k Dakru. Bubny jsem si nechal vyřezat na laseru, zase tak drahé to nevyšlo. Zradila mě ta poddimenzovaná odstředivá spojka, ale bez ní se to výrobně dost zjednodušilo a zase taková komplikace s vypnutím motoru před a po sečení to pro mě není.
Mám k tomu všechny výkresy, co jsem si v Inventoru namaloval, tak bych něco z toho klidně dal sem v pdf pro inspiraci, bez záruky samozřejmě. ;-)
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#33 Nový příspěvek od ludko »

Tak mám vyřešené ten hřídel, na kterém je buben s nožama. Dvojdrážkovou řemenicu tam mám jen proto, že se zrovna takové válela doma. Zbytek se musel vyrábět.
Jinak výkon traktora je v pohodě, ani o tom neví, točím to tak na 3/4 jeho maxima.

Obrázek
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#34 Nový příspěvek od Pavlajs »

Ty máš TK,já mám samoděl s motorem z Š1203....uvažoval jsem,že náhon udělám pomocí hydromotoru ale jak jsem se tu prokousával,tak jsem usoudil,že lepší bude varianta tak,jak ji máš ty,z kliky motoru...jenže já mám asi o něco větší otáčky než ty,tak nevím,co to udělá.Jinak jsem uvažoval o origo hřídelích z Dakru..ještě uvidím.
Ještě otázka,jak daleko máš od sebe talíře,nebo spíše nože ať do sebe nenarážejí?

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#35 Nový příspěvek od ludko »

Mám to vyřešené tak, že jeden buben mám s pertinax podložkema posunuté o asi 4cm výš. Dá se to jednoduše změnit počtem nebo tloušťkou tech podložek.
Ještě by bylo asi lepší vyřešit převodem na buben to, aby se točily proti sobě a tráva tak dělala pokos v prostředku a neházelo se to na bok, jak je to teď. To by bylo ale jedno ozubené soukolí navíc.
Otáčky hnacího hřídele nejsou až tak důležité, zpřevoduje se to na té úhlové převodovce a velikostí řemenic. Akorát u větších otáček by to asi už muselo být v oleji, mazivo se jinak asi už rozstříkne pryč.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#36 Nový příspěvek od ludko »

GeorG9 po mě chtěl nějakou dokumentaci k temu vývodu, tak toto je moja dokumentace. Kdyby měl někdo zájem o další části, klidně se podělím. Je to samozřejmě bez záruky. Záleží na tom, jak vypydá konkrétní řemenica, dutý hřídel a matice na TK.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) ludko dne úte čer 02, 2015 1:47 pm, celkem upraveno 1 x.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#37 Nový příspěvek od ludko »

Kdfyby to chtěl někdo v PDF, tak to mám tu: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#38 Nový příspěvek od ludko »

Jak vypadá přední vývodový hřídel po sezóně:
Obrázek
Pojistný kolík (obyčejný hřebík) se mi podařilo střihnout asi 3x. Sekačka přežila i najetí do trávou zarostlé hromady hlíny. Bubny se sice ohly, ale pár ran kladivem to pak zpravilo. Vydržela i střet s diskem z osobáku, který byl ukryt v přerostlé trávě. Odletěl asi 2 metry daleko, nože sice utrpěly hluboké šrámy, ale "louku" dosekla.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#39 Nový příspěvek od Tom »

Chtělo by do toho ještě vložit nějaké vypínání... tak jak to je udělané, tak zubová spojka asi nepřipadá v úvahu, leda simulovat normální spojku s obložením.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#40 Nový příspěvek od ludko »

Tom píše:simulovat normální spojku s obložením.
Nevím, proč neco simulovat, ale původně byla konstrukce udělaná pro odstředivou spojku. Ta se ale prokluzovala a dost zahřívala. Tak jsem ju vynechal a zjistil jsem, že to jde taky a když traktor startuje bez problémů, klidě ten náhon nasadím nastartuju a jedu. Seču plochy, kde nemusím furt neco přejíždět bez zaplého bubnu.
V jednoduchosti je síla.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#41 Nový příspěvek od Pavlajs »

ludko píše:
Tom píše:simulovat normální spojku s obložením.
Nevím, proč neco simulovat, ale původně byla konstrukce udělaná pro odstředivou spojku. Ta se ale prokluzovala a dost zahřívala. Tak jsem ju vynechal a zjistil jsem, že to jde taky a když traktor startuje bez problémů, klidě ten náhon nasadím nastartuju a jedu. Seču plochy, kde nemusím furt neco přejíždět bez zaplého bubnu.
V jednoduchosti je síla.
Moje slova...v jednoduchosti je síla.... 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#42 Nový příspěvek od Tom »

Pokud ten náhon máš jenom na tu bubnovku a funguje to, tak je zbytečné tam cokoliv dalšího vkládat. Já jsem tu spojku myslel pro všetrannější využití náhonu.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#43 Nový příspěvek od Votas »

Pročetl jsem si teď tohle vlákno, zajímavá možnost předního vývodu. Inzeco chce za dodělání předního vývodu 30 000Kč (hydraulika a samotná převodovka před motor)a za závěs 25 000Kč, to je hrozná garda. Nezkoušel jste někdo dávat před TK nebo MT třeba dvobubnovýho dakra?

http://www.dakr.com/nastavec-dvoububnov ... s-121.html

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#44 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Sekačky mám Inzeco sou dělané za malotraktory a snesou hodně,zadní sem ucpal jednou když se na hřídel bubnu namotala pastuší tobolka,jinak mezi bubnama proleze dost materiálu,u toho Dakru bych se díval na prostor mezi bubny aby se sekačka neucpávala

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#45 Nový příspěvek od Tom »

Votas píše:Pročetl jsem si teď tohle vlákno, zajímavá možnost předního vývodu. Inzeco chce za dodělání předního vývodu 30 000Kč (hydraulika a samotná převodovka před motor)a za závěs 25 000Kč, to je hrozná garda. Nezkoušel jste někdo dávat před TK nebo MT třeba dvobubnovýho dakra?

http://www.dakr.com/nastavec-dvoububnov ... s-121.html
Když už, tak DZS 125 od Dakru :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“