Inzeco 1200

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Inzeco 1200

#1 Nový příspěvek od mt8-050 »

Dobry den, kupil som z ruky kosacku inzeco 1200 (vyvod 1000 otacok). Predtym som mal polsku so zaberom 135cm ale zdala sa mi prilis tazka za MT8-050. Mal by som niekolko dotazov na existujucich majitelov tejto kosacky:

1. Inzeco nema zabudovanu volnobezku. Pouzivate kardan s volnobezkou? Alebo klasicky kardan a potom fakticky roztacat bubny pri zmenach (preradovanie, cuvanie-dopredu), nakolko bubny zastavia dost rychlo (par sekund)? Moze castejsie roztacanie bubnov posobit negativne na traktor?

2. Pouzivate originalny sposob uchytenia nozov alebo ste to nejako prerobili? to riesenie na sroby nie je asi najstastnejsie riesenie. zvlast ked zahrdzaveju ako na mojej kosacke. Poradte ako ich co najjednoduchsie uvolnit.

3. Kosite s plachtou alebo ste ju demontovali? Kosenie s plachtou zvysi bezpecnost do urcitej miery, skor sa pytam z pohladu kvality a narocnosti kosenia, zvlast pri vysokej a hustej trave. Este som to detailne nestihol obzriet, ale je narocne tu plachtu demontovat v pripade potreby?

4. Mate niekto nejake papiere, pripadne manual od uvedenej kosacky? Viete mi povedat aky typ a rozmer klinoveho remena sa pouziva?

Dakujem za Vase odpovede.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »

1. Určitě s volnoběžkou! Je to nutnost. Tím roztáčením bubnů nějak nevím co myslíš? Při kardanu s volnoběžkou se dotočí sami od sebe na setrvačnost.
2. Ano, v tom sem se nevrtal a zdá se mi to ok.
3. Ano s plachtou, jelikož mám čelní tak si to bez plachty nedovedu představit co se týče bezpečnosti i zasranýho chladiče. Na kvalitu to nemá vůbec vliv
4. Mám návod k Inzeco 1400 čelní, což je de facto úplně to stejný. Mrknu na klíňák, pokud chceš i nafotím ;-)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Inzeco 1200

#3 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Kardan s volnoběžkou,plachtu tam nech,protože kámen většinou vemeš bubnem který se točí k tobě a dost to bolí,když je tráva visoká a hustá,tak zvednu plachtu na straně která je do porostu a dám ji na rám který ji drží,tím snížíš odpor při tažení sekačky. Řemen kup origo Optibelt B/HBB 4200 kupuji u výrobce Inzeco mají je nejlevnější, cena cca 2600 kč,náhražky nebrat - nevydrží.

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#4 Nový příspěvek od mt8-050 »

vdaka za info. nepocital som, ze kardan s volnobezkou je taky drahy. co som nasiel, tak u nas najlacnejsi vychadza na 200EUR. ma skoro posadilo :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

To si piš, že je :-/ leda sežeň nějakej ojetej nebo zkus čínský, ty sou levnější

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#6 Nový příspěvek od mt8-050 »

skusim este zohnat volnobezku a prehodit na moj kardan. uvidim, aka bude cena ciste za volnobezku.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Inzeco 1200

#7 Nový příspěvek od robert xxx »


Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#8 Nový příspěvek od ferencc »

K tej výmene nožou:
Podľa mňa je to tiež katastrofa naposledy som menel nože travalo mi to asi 1hodinu kým sa tie uchtové "šroby" uvolnia. Neviem si to predstaviť meniť na poli. Kôli to ju budem asi meniť.

Kosím s plachtou tlmí to kamene no už aj tak som menil 2x sklo v bočných dverách.

Kardan ani naskušajte čínsky je to dosť veľký odpor a podľa mňa tam treba kvalitný silný kadran. Možno by som skúsil sa opýtať v Prillinger.sk vedia zohnať kvalitné diely aj kardany.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ty nože mně ještě nepotkaly, ale vidím, že je na co se těšit :D

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#10 Nový příspěvek od mt8-050 »

ja mam kabrio verziu, bez kabiny. takze rozbitie skla nehrozi. na tu bocnu stranu od kosacky si zakladam ram, ktory zvyknu pouzivat na traktory do lesa na zadne sklo. je to vystuzene sietou, hrubka drotu asi 3-4mm, takze malo by to zachytit/ztlmit aj nozik. este som to prelozil hustou sietou. zatial ma este netrafilo nic.
bol som v pillinger v ivanke pri dunaji, najlacnejsi v akcii vychadza cca 200 eur. zistoval som aj cenu samotnej volnobezky, ta vychadza na 120eur.
este vyskusam cesku kardanka.cz, ktoru mi odporucili vyssie, len si musim este pomerat klbovy kriz.

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#11 Nový příspěvek od mt8-050 »

kedze tie sroby co drzia noziky mozno nepojde vykrutit, myslite, ze by som mohol na tie sroby navarit tenke matice? Bude sa na tych maticiach velmi zachytavat pokosena trava? neskusal niekto nieco podobne? vymena nozov by bola potom jednoduchsia.

este sa chcem opytat, kde je zavit do ktoreho sa utahuje srob na drzanie noza? na hornom tanieri alebo na tom profile/pasovine, ktora je medzi taniermi? dakujem.

Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#12 Nový příspěvek od ferencc »

tam nieje závit. Funguje to na kolík. Treba zatlačiť-pretlačiť spodné pero v tanieri, a tuším do ľava kým nieje vidno červíka. potom cez tú drážoku ho treba vytiahnuť hore. A až potom ide nôž von. Problém je v tom že keď sa tam nachytá bordel nedá sa to točiť a keď už sa to podarí tak zas sa to prieči keď to má ísť hote. Najideálnejšie je ho zapáčiť medzi spodnými taniermi a vykývať ho.
Prajem veľa trepzlivosťi a málo nervov. :cert:

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#13 Nový příspěvek od mt8-050 »

ferencc píše:tam nieje závit. Funguje to na kolík. Treba zatlačiť-pretlačiť spodné pero v tanieri, a tuším do ľava kým nieje vidno červíka. potom cez tú drážoku ho treba vytiahnuť hore. A až potom ide nôž von. Problém je v tom že keď sa tam nachytá bordel nedá sa to točiť a keď už sa to podarí tak zas sa to prieči keď to má ísť hote. Najideálnejšie je ho zapáčiť medzi spodnými taniermi a vykývať ho.
Prajem veľa trepzlivosťi a málo nervov. :cert:

Dakujem, dakujem, neskutocne si mi pomohol. Netusil som, ze je to taky system na kolik. za 15 minut som mal vytocene vsetky, pri dvoch pomohla brzdova kvapalina :))

Nadol som zapacil srobovakom nozik s tou pasovinou medzi bubnami, cim sa uvolni kolik zo zapadky na hornom bubne aby sa dal otacat. Pri stalom zapaceni som to otocil v smere hodinovych ruciciek (vpravo) o 180 stupnov, cim sa uvolni kolik z drazky v hornom bubne. A potom uz len vytiahnut.

Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzeco 1200

#14 Nový příspěvek od ferencc »

No veď keď je nová hej treba počkať na par kamienkov a keď sa obrúsia tie šroby to bude švanda.

mt8-050
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 14, 2012 9:21 pm
Bydliště: Detva

Re: Inzeco 1200

#15 Nový příspěvek od mt8-050 »

skoda, ze to neurobili ako na velkych ZTR alebo na polskych kosackach.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“