11 SexJ 125

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 11 SexJ 125

#16 Nový příspěvek od Holder »

Nějaké se tu na internetu prodávají .
Přílohy
9211154.jpg
9360485.jpg

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#17 Nový příspěvek od AnryZ »

Zdravím všechny majitele téhle secí mašiny. Potřeboval bych poradit k čemu slouží páka uprostřed mašiny zakroužkovaná červeně.Nemáte nekdo originální dokumentaci?Máte někdo vyřešeno zapojení do hydrauliky pomocí tzv. koše za TK? Děkuji za pomoc.
Přílohy
Páka.JPG

Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: 11 SexJ 125

#18 Nový příspěvek od Romantk »

AnryZ píše:Zdravím všechny majitele téhle secí mašiny. Potřeboval bych poradit k čemu slouží páka uprostřed mašiny zakroužkovaná červeně.Nemáte nekdo originální dokumentaci?Máte někdo vyřešeno zapojení do hydrauliky pomocí tzv. koše za TK? Děkuji za pomoc.

Ta paka slouží k vysypání zbylého obilí ze zasobníku

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#19 Nový příspěvek od AnryZ »

RomanTK díky za odpověď a mám ještě jednu otázku. K čemu slouží ta malá páčka na ozubeném kole na výsecní skříní. Lze povytáhnout a zaaretovat, ale nepostřehl jsem žádnou změnu ve funkci.

Uživatelský avatar
Romantk
Příspěvky: 285
Registrován: pon úno 02, 2009 7:53 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: 11 SexJ 125

#20 Nový příspěvek od Romantk »

AnryZ píše:RomanTK díky za odpověď a mám ještě jednu otázku. K čemu slouží ta malá páčka na ozubeném kole na výsecní skříní. Lze povytáhnout a zaaretovat, ale nepostřehl jsem žádnou změnu ve funkci.
Vypíná se tím pohon ,po vypnutí by se vnitřek v řetězovém kolečku měl přestat točit.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#21 Nový příspěvek od AnryZ »

Tak včera jsem si pořáně mašinu ještě prohlédl, a zjistil jsem, že je ze zadu ještě jedna ovládací páka, nemyslím tu, kterou se šteluje množství výsevu, ale tu menší, která se hýbe ve směru jízdy mašiny. Je u ní stupnice, tuším 1 až 5. Je nastavena na 5 a je zaaretována šroubem.Ani za Boha nemám tušení, co se s ní dá ještě štelovat :zapomel:

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: 11 SexJ 125

#22 Nový příspěvek od donkomposto »

Na koňských secích strojích jde štelovat hustota výsevu. Jde o to, jak moc se mají otevřít sekce. (Podle toho co se seje) Jinak se musí nastavit pšenica, jinak ječmen, řepa a o lucerce ani nemluvím - různá velikost zrna. Nejlépe to nastavit na pěkném rovném betonu. Ujet 2 metry, zkontrolovat kolik to vyselo, zamést, nasypat zpět do stroje a znovu. Až je to dobré tak napsat nastavení pro každou plodinu zvlášť někam přímo na mašinu, aby se to nemuselo zkoušet každý rok znovu. Předpokládám, že na této mašině to bude stejné, protože dle mých zkušeností je všechno tovární nářadí za TK-čka v principu jen okopírované a upravené nářadí za koně. Nejvíc rozumu pobereš, když uvidíš někoho dělat s koňským nářadím: tehdy neváhej, přidej se k němu a dívej se mu na ruky. U nás se říká: KRAST OČIMA.

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: 11 SexJ 125

#23 Nový příspěvek od Orešanec »

Asi by bolo dobre zohnat manual k tej sejacke. Ak si dobre pamatam, tak sejacky tohto typu maju valcekove vysevne ustrojenstvo. Je to univerzalna sejacka. Niekde by sa mal dat aj menit zmysel otacok vysevneho valceka. Bude to na boku kde su tie prevody. Semena velkosti psenica, jacmen(zito), ovos, sa vysievaju spodnym vysevom. To znamena, ze zmysel otacok vysevneho valceka ma byt taky, ze semena su vtahovane dnu do vysevnej skrinky a spodkom vysevnej skrinky su vyhrnane do semenovodov. Semena inych rozmerov, teda vacsie, alebo mensie, sa vysievaju hornym vysevom. Zmysel otacok vysevneho valceka je opacny. V navode by malo byt toto vsetko popisane. Ak sa nemylim tak, napriklad mak sa este miesa aj s pieskom.
Podla mna stoji za pokus napisat do Agroservisu mail. Je mozne, ze ti to poslu. Adresa je na webovych strankach.

Co sa tyka mnozstva vysevku, ti Donkomposto dobre napisal. Tato sejacka sa od konskych v podstate nelisi.
Ak nezozenes navod, nastavis to takto:
V literature o plodinach si najdes mnozstva osiva na hektar. Sirku stroja poznas. Potrebujes zistit obvod hnacieho kolesa.
Vypocitaj si kolko otacok musi spravit hnacie koleso, aby si vysial 1ha. Potom si vypocitas, kolko vysejes na 10 otacok kolesa.
Toto je udaj, ktory potrebujes na test pri nastaveni. Podloz pod sejacku plachtu nadvihni hnacie koleso aby si ho mohol otacat rukou. Napln zasobnik na osivo, aspon tolko, aby boli zakryte vsetky vysevne skrinky. Otoc 10x hnacim kolesom odvaz co ti vypadlo na plachtu. Nastavuj vysuv vysevnych valcekov, az kym sa netrafis do predpisaneho mnozstva. Zapis si potom k danej plodine, polohu paky pre vysuvanie vysevnych valcekov.

Zelam ti vela zdaru. Ak ti nieje nieco jasne, napis.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#24 Nový příspěvek od AnryZ »

Díky za rady. Já jsem doposud sel koňskou secí mašinou, tam se nic moc štelovat nedalo- jen jsem vždy nastavil hustotu výsevu a bylo naladěno 8) .Vždy bez problémů, až sousedé záviděli jak mám krásně zaseto. Teď jsem pořídil originál 11Sexj 125, jenže majitel nemoh dokumentaci najít.Ono je to u všech mašin stejný, chystám se předělat závěs do hydrauliky,doposud ji původní majitel tahal za Tk jako vlek za jeden čep. Jak bude závěs vyřešen, napadlo mě to samé, co zde píšete- zvednu v hydraulice, dám pod mašinu plachtu, nasypu obilí a budu zkoušet a ladit. To víte, člověk jak má nový stroj, tak je zvědav, proto jsem se obrátil na toto vlákno. S tím Agroservisem to není špatný nápad, za zeptání nic nedám. :)

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: 11 SexJ 125

#25 Nový příspěvek od Orešanec »

Ja som mal pozicanu konsku sejacku od znamych. Na tej sa dal menit zmysel otacok vysevneho valceka, regulovat vysuv vysevnych valcekov a tym aj davku a tiez sa dali uzatvarat jednotlive sekcie. Cize vsetko co som popisoval sa dalo na nej spravit.
Zmysel otacok sa menil na boku, boli tam ozubene kolesa, pomerne jednoduchym preradenim sa na miesto jednoho ozubeneho kola, preradil prevod cez 2 ozubene kola a zmysel otacok bol zmeneny.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#26 Nový příspěvek od AnryZ »

No tak to já si půjčoval taky, ale ta měla taková kola s lopatkamy. Válečková to nebyla.

ondra.T
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 23, 2011 12:11 pm
Bydliště: ořechov brno-venkov

Re: 11 SexJ 125

#27 Nový příspěvek od ondra.T »

zdarec mám tuto mašinu taky a k ní i manuál ale nenám ho jak oskenovat abych to sem mohl dat.uchycení na ni je ]- klasický učko do závěsu.mám k ní i jetelák ale nebyl nikdy použitej. jednou sem ho chtěl použít ale nedošel sem na to jak ho na mašinu přidělat. letos už nevyjela tořídil sem třímetrovou za velkej traktor tak tato pude asi do světa
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: 11 SexJ 125

#28 Nový příspěvek od jarynfira »

Tak až ji budeš Ondro prodávat, tak dej vědět :) . Seju růčo a možná bych to zkusil strojovo :ano:
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 11 SexJ 125

#29 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Vypadá hodně zachovale 8)

ondra.T
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 23, 2011 12:11 pm
Bydliště: ořechov brno-venkov

Re: 11 SexJ 125

#30 Nový příspěvek od ondra.T »

jo je hodně zachovalá.vyjíždela jen na pár hodin jednou za rok a pak zase do suché stodoly pod celtu.známej slíbil zě me oskenuje ten manuál tak ho pak dodám

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“