Mulčovač za TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Mulčovač za TZ4K14

#16 Nový příspěvek od bawor »

Mě schořeli až po třech letech intenzivního používání a to kuli tomu že po dlouhé zimní odstávce přirezlo lošisko šponováku a protože má malej průměr tak se silou neutrhne a řemeny se o něj utavý, ale stačí ho rozhejbat promazat a vše je OK

Ramius
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 16, 2017 9:10 pm
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Mulčovač za TZ4K14

#17 Nový příspěvek od Ramius »

Já vzhledem k tomu že mulčuji i v slušným kopcu a potřebuju funkční i zadek jsem před pár lety koupil od kronima 130ku se samostatnym motorem. Sicepo 5 výjezdu se vysypaly ložiska, ale po této jediné opravě kterou jsme zvládli v garáži po dodání ložisek šlape jako hodinky už asi 5 rok. Vřele doporučuji (nejsem závislej na hřídeli a připojím to i za čtyřkolku)

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mulčovač za TZ4K14

#18 Nový příspěvek od Lupa »

Jaké otáčky potřebuje ten vertikální mulčovač respektive jakou uhlovou převodovku použít v případě MT8. Stačí převod 1:2 ?

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mulčovač za TZ4K14

#19 Nový příspěvek od Lupa »

Tak jsem se trochu tím zabýval a mám nějaké info. Otáčky horiz. i vertikálních mulčovačů jsou cca 3000 ot/min. Takže podobně jako sekačka. Utěch horizontálních tzn. válec a na něm kladívkové nože jsou nároky na vzvážení jinak to musí hodně vibrovat.
Jelikož výstup z traktoru je cca 500 ot/min tak uhlová převodovka by měla být aspon 1:4. Vertikální mulč. jsou méně náročné na energii, takže k malotraktorům jsou vhodnější. Na yutub jsem viděl samodomo výrobky, kde jako uhlovou převodovku použili diferák z auta z pevnými poloosami. Jen je třeba zablokovat planet. kola. Ted hledám z jakého auta by to šlo použít, nejspíš něco z dodávky. https://www.youtube.com/watch?v=U1Aer05 ... bgrn7bnDYu

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“