fotogaleria naradia za tk a mt

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#46 Nový příspěvek od GeorG9 »

A da se pluh stelovat? Nemuze byt jen spatne nastaveny?
Sponovaky by mely byt na volno a podle toho kam pluh tahne tak dostelovat, ale sponovaky musi byt volne, u kloubaku je to dulezity :)

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#47 Nový příspěvek od rimmerworld »

tak nastavit sa da 3 bodom a potom nastelovat, aby bol v rovine ak som s kolesom v brazde. ine veci sa tam nastavit nedaju :) ale s tym spanovakom tomu velmi nerozumiem. ak som to nemal spevnene, tym krizom, skoro mi to vytiahlo pravy plochac, ktory drzi zaves z toho tisichranu ci ako sa to vola. Teraz ked je to takto spevnene, stale to sice tlaci pluh do nezoraneho ale nie az tak velmi. Ja som skor myslel , ci ho este nejak nepritiahnut do pravej strany, len to uz nemam cim, resp. nejak neviem kam by som to upevnil :-/ . Je mi jasne ze sa to deje preto, ze pluh upevnujem mimo stredu traktora, lenze ak ma byt za kolesom, inac to nedam. Ked tu mate ten POn, tam taky problem nie je?

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#48 Nový příspěvek od GeorG9 »

Podle tveho popisu to vypada ze mas ten pluh spatne vyuhlovany, musi byt v rovine za traktorem. Pluh musi jit nastelovat do stran. Na ponu jsou dva srouby hned v ramovem zavesu ktere resi podelne stelovani :)
Jaky ma zaber? Pon ma 25 cm, a kola na nim musi byt roztazena na max., to je 88 cm na stredy kol.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#49 Nový příspěvek od ITS »

Chlapi, nedělejte tady bordel. Toto téma je FOTOGALERIE. Témata k seřízení pluhu jsou jinde.
Kolega rimmerworld si měl první zkusit orat s tím koňským pluhem tak, jak byl a pak by věděl, jak tu radlici štelovat, aby jela rovně.
Admin by to měl přesunout.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#50 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ok.. Sorry za nespravne umiestnenie dotazu.. :zapomel: tak prosim nech to admin presunie alebo rovno vymaze :-/

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#51 Nový příspěvek od 123 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Také se pokusím přispět ( i když mi Leo zas asi vynadá :tyty: :smich: )
Posvářel jsem ze zbytků co tehdy dům dal za TK před 18 lety z koňského taženého pluhu, od té doby pravidelně používám. Ostří, patka, plaz, krojidlo ( mám i kotouč) už vícekrát vyvařované, měměné, odhrnovačka už je taky jako papír.
Pluh byl původně koňský tažený, takže žádné šponováky ramínek ( koně je taky neměly), třetí bod jen kvůli zdvihnutí ( u koní taky žádný není), nejlíp oře když ho vyndám nebo jen kus řetězu a přímo do ramínek, v rychlozávěsu na kolíkách bude bez složitého vymezování asi vždy nějaká vůle kolem svislé osy přesně v místech, kde by podle mě být neměla.
Osobně mi připadá jednodušší tažený pluh ( koňský, kravský, za potah jsem nesený pluh totiž ještě neviděl, myslím že to snad ani neexistovalo) přizpůsobit za traktorek tak, aby mohl pracovat stejně jako původní tažený a to samé o dotěžování pluhu - závaží. Koně stejně jako TK taky neměly výkonu nazbyt, na souvrati se jen přišlápla patka nebo radlice, když se to neudělá tak souvrať bude sice delší jenže nějaká tam bude vždy.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: fotogaleria naradia za tk a mt

#52 Nový příspěvek od rimmerworld »

nastelovat sa nepodarilo tak radsej PON :jazyk:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“