Lukasovo TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#61 Nový příspěvek od kroutil80 »

Zdravím, mám dotaz, jedná se o spojku, jde mi hrozně těžko sešlápnout spojkový pedál, ale je zajimavé že při stočení traktoru na levou stranu je takřka sešlápnout spojku nemožné a při stočení na pravou stranu to jde krásně i rukou, nevíte někdo v čem je chyba? :shock:

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Lukasovo TK

#62 Nový příspěvek od deniels »

Podivej se pořadně na spojkove lanko. Někde se ti musi zachytavat.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Lukasovo TK

#63 Nový příspěvek od Thomasson »

JJ, taky bych to viděl na lanko ...

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#64 Nový příspěvek od kroutil80 »

Mrknu na něj, ještě bych se chtěl zeptat, vznikla mi vůle mezi přírubou nebo tunelem a zadní rozvodovkou, je to vůle docela velká, kdo se s tím setkal a jaký byl další postup? Díky
Jináč jsem byl v lese a rovnou mě chytla průtrž mračen tak jsem naházel menší vlečku a rychlo domů, do kopečka je jelo krásně :D :smich: Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#65 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Presne takýto problém so spojkou som mal svojho času tiež, vymontoval som lanko a zistil som, že je tesne pri páke vypínania spojky zahnuté a pár drôtikov bolo popraskaných, vymenil som ho a už to šlo dobre, tiež je dôležité mazať ložisko vysúvacej objímky spojky (pozícia 2 v mazacom pláne, maznica je umiestnená pod nádržov pri radiacich pákach) 10-15 kvapiek oleja každých 8 mth.
K tej plošine, vôľu mám tiež chystám sa to robiť tejto zimy snaď sa to už podarí. Mám v pláne takýto postup ako mi poradil kolega s fóra:

- vymontovať plošinu,
- dieru v plošine pretočiť na priemer 93mm (horizontálna frézovačka),
- z materiálu tlaková trubka 102x8, vyrobiť púzdro s vonkajším priemerom 93,05mm (sústruh),
- trubku zalisovať do plošiny,
- vyvložkovanú dieru v plošine pretočiť na priemer 91,2 mm (horizontálna frézovačka),
- liatinovú prírubu osústružiť na priemer 91mm, aby vôľa medzi plošinou a prírubou bola 0,2mm (sústruh)

Na tieto priemery to robil on, no nieje to pravidlo, on mal vôľu 92,5-92,9mm.

Toto je asi najlepší a najlacnejší spôsob ako tú vôľu vymedziť .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lukasovo TK

#66 Nový příspěvek od thovt »

Nejčastějí se příruba utrhne,to dělá velkou vůli mám jí utrženou podruhé.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#67 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

A to ešte ide opraviť ?

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#68 Nový příspěvek od kroutil80 »

Jsem tu opět po dělší aktivitě ve vláknu.. Co jsem potřeboval, to jsem stihl i poorat :D Pluh jsem si půjčil a v celku to šlo, fotky nemám, moc času nebylo. Jen mi chybí ještě vyvozit hnůj o kraliků :smich: Ale to může být půl metru sněhu :smich: .. Tekáčko šlape jak má, až na nějaké mouchy, které přez zimu vyladím a na jaro to bude alles gut :smich: Ale jen teď řeším problém s přebijením.. napřed mi to vůbec nedobijelo.. tak jsem to zavezl k borcovi co dělá do alternátorů apod... bylo špatné relátko.. vyměnilo se a traktor začal po nějaké době přebijet na baterce v klidu 14,6 při chodu 19,5... Tak jsem mu volal že to přebijí a říkal že mám vyměnit relátko že se přerušilo, tak jsem koupil opět nový relátko a traktor přebijí furt stejně.. Nesetkal se stím někdo? Nevíte čím by to mohlo být? :(

Jináč by jsem chtěl ještě přes zimu překopat vlečku podle mých představ :)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#69 Nový příspěvek od kroutil80 »

Tak dobijení vyřešeno :smich: Prohozené drátky.. :smich: Nechápu to do teď :D Včera bylo pěkně tak jsem jel vyvést hnuj od kraliků..taková menší projížďka :smich: :)
Obrázek
Obrázek

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#70 Nový příspěvek od kroutil80 »

Včera jsem dovezl brány a vál, foto přidám časem :D

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Lukasovo TK

#71 Nový příspěvek od Nelinář »

Kurnik, sa ale vyzbrojuješ, teď sem proletěl toto vlákno, všiml sem si že máš ŽT jaká je spokojenost? pořád si pohrávám s myšlenků že to také pořídím...ale asik bych ju upravoval na max záběr 1 metr. Už to tady má kdosi takto upravené.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#72 Nový příspěvek od kroutil80 »

Pomaličku a postupně :D S Žt jsem spokojen seču s tím 2x do roka na seno a stačí mi to, ale hůř se s tím seče z kopce..Já mám dvě Žt jednu funkční a druhá byly k tomu na ND, tam chybí ojnice.. Nevím, nebo jestli se dělalo více délek ale tu co používám tak je o něco kratší než ta druhá a oproti kamošové tam je rozdíl 5 prstů, tak nevím jestli to někdo upravoval předemnou, nebo jestli se dělalo více délek.

halbu
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 19, 2013 6:44 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Lukasovo TK

#73 Nový příspěvek od halbu »

TZ4K14K
PON 25A, NSN-10, ŽT-152, ARS-103, AZM 101
Prodám AZM 101

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#74 Nový příspěvek od kroutil80 »

Jojo, díky, podívám se na to, jináč včerá jsem opět rozšířil svoji sbírku příslušenství o pár věcí, hodím sem foto jak bude čas :smich:

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#75 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ahoj, ŽT-152 niektorý zvyknú ľudia skracovať, no pôvodný rozmer má 19 prstov, vyrábali tiež ŽT k Zetoru 3011, ktoré sa montovali medzi nápravy, tie mali 30 prstov, neviem aký záber. Dolu kopcom nikdy nekos keď je rosa, vtedy to kosí zle.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“