Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#1 Nový příspěvek od Lesokaz »

Zdravím,

stretol sa už niekto s problémom že mu unikala chladiaca kvapalina na 3 valci 36HP Lombardini?
uniká to zo spodnej hadice čo ide z chladiča smerom nahor do vodnej pumpy a tesne pred nou je spoj Hadica- vodná pumpa
je to stiahnuté eska páskou a cez to to slzí, je to poriadne zatiahnuté kontroloval som to, všetko je nové...motor akoby sa rýchlo zohrial
vrchná čast chladiča je horuca spodná je studená, chladiacej kapaliny je dosť

ukazovatel teploty chladiacej kvapaliny ukazuje normalnu prevoznú teplotu, traktor sa nepriehrieva ani pri záťaži
ten spoj slzí len pri zapnutom zohriatom motore, ked traktor je odstavený ten spoj je uplne suchý,
v navode neni popísaná chladiaca sustava :obchod:

može byť na vine termostat alebo vodná pumpa alebo je to "normalny jav" ? :smich:
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mne se tohle stavalo kdyz sem mel foukle tesneni pod hlavou. Zkus vyndat termostat, pokud to bude delat i dal je to tesneni. Muze byt i vadny termostat. Foukas chladic?

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#3 Nový příspěvek od Lesokaz »

Dííky za radu 8) jedná sa o nový traktor 12MTH...chladič je uplne ako nový...nechcem nič sám rozoberať lebo mi padne záruka...sranda je to že nemám k traktoru zaručný list kt. potrebuje miestny servis...z problemom som hovoril priamo zo šálkom... z jeho strany totalna ignoracia, neodpovedá na maily kt. si sám vyžiadal, otrasný pristup :vztek: :vztek:
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#4 Nový příspěvek od bawor »

Žádná záruka tě nepadne z největší pravděpodobností ta eska páska při utahování proštípla hadici stačí jí povolit a o centimetr poposadit. Děláte z komára velblouda technika u tihle traktorů je tak jednoduchá že jí musí zvládnou každý držitel řidičáku a že tě Šálek neodpovídá musíš holt vydržet má toho moc a nebo prostě poposaď tu pásku a bude po problému

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#5 Nový příspěvek od Metracek »

Lepší je volat než posílat e-mail ;-)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#6 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky se priklanim k tomu telefonu. A o zadnou zaruku neprijdes ;-) ja to cetl vecer a az tedka ctu, ze ti voda tece jinudy. Takze se omlouvam za mystifikaci :) spis se nam pochlub novym traktorem 8)

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#7 Nový příspěvek od Lesokaz »

Bol som sa samozrejme pred 3 týždňami poradiť z najbližším autorizovaným servisákem, ten potrebuje k tomu aby niečo urobil zaručný list ktorý som nedostal :-/

Najradšej veci vybavujem osobne,bohužial Prostějov je daleko, cez telefon mi povedal p. Šálek pošlite mi fotky na mail pozriem sa na to a odpovede sa už nedočkáš... :nene:
3 týždne nič...
ja to dalej už nekomentujem.... :tise:

Tak je to Cabrio 36HP comfort s pneu 10×75×15,3, uzavierky, synchrony, korytnačka- zajac ...teraz sa ta prevodovka montuje seriovo,traktor bude predovšetkým slúžiť v lese...
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#8 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Stejný problém jsem taky řešil a stačilo vyměnit eska pásku,ten ostrý konec pod závitem mi zhrnul při dotažení hadici a tam při natlakování soustavy ucházelavoda.Po emailu p.Šálka nekontaktuj,jen telefon ;-)
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#9 Nový příspěvek od Lesokaz »

Vinea 30Hp Comfort píše:Stejný problém jsem taky řešil a stačilo vyměnit eska pásku,ten ostrý konec pod závitem mi zhrnul při dotažení hadici a tam při natlakování soustavy ucházelavoda.Po emailu p.Šálka nekontaktuj,jen telefon ;-)

ďakujem už som kľudnejší :)
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#10 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Este k tym zarukam. Podla mna ti musi stacit na reklamaciu aj v autorizovanom servise dodaci list na traktor, alebo faktura od Salka a to musis mat.

Podla popisu to ale naozaj vyzera na prkotinu, ale u noveho traktoru to moc netesi.

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#11 Nový příspěvek od Lesokaz »

zajtra pojde známy čo to má na skok do Prostějova osobne...lebo cez mail a telefonicky je to katastrofa, ...dalšia vec šálek a autorizovaný servisák to maju asi trochu nedoriešené taketo veci ohladom zaručného servisu, vlastne on sa na teba vyse*e ked už maš nový traktor doma..zaručný servis 0 bodov :tyty: ....traktor je stale bez špz od apríla treba mi jeden papier z pečiatkou od šálka ktorý mi doteraz neposlal aby som nemusel robiť kontrolu originality... k tomu to neni deravá hadica z chladiaceho sys. ale tečie vodná pumpa... :zly: :zly: :zly: človek kupuje nový traktor s tým že to niečo vydrží a nie hned sa začne je**ť !!! :vztek:
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#12 Nový příspěvek od Lesokaz »

Tak nakoniec je výrobná chyba v motore pôjde to asi všetko do Martina... :cert:
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#13 Nový příspěvek od DYK »

Jenomže ty máš smluvní vztah s prodejcem a ne s výrobcem. Tak proč nevyvětráš prodejce? Mecedesa bys taky nejel reklamovat do Stuttgartu, nebo VW do Wolfsburgu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#14 Nový příspěvek od Lesokaz »

DYK píše:Jenomže ty máš smluvní vztah s prodejcem a ne s výrobcem. Tak proč nevyvětráš prodejce? Mecedesa bys taky nejel reklamovat do Stuttgartu, nebo VW do Wolfsburgu.

Traktor bol kupovaný priamo u výrobcu v Prostějove....už sa to pohlo konečne ale aj tak si to musime riešiť sami a volať priamo do Martina kde vyrábajú motory Lombardini..všetci v našom okolí čo sa "vyznaju" do traktorov z Prostějova, spolupracujú aktívne z Prostějovom dokonca náš lokalny servis pre Ag. Prostějov- mi povedal že do Lombardini motora sa nebudú šprtať.... :nene: a to čo ja mám teraz ked mi niečo ešte pustí budúcnosti ? :zly: momentalne pri zahriadom motore mi presakuje vodná pumpa musí byť kýbel pod motorom :D motor ma len 10mth.... :( človek si kupí nový stroj a takto dopadne...
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Cabrio 36HP comfort- únik chladiacej kvapaliny

#15 Nový příspěvek od Tom »

Vůbec se nedivím, že s tím nechce mít místní prodejce nic společného... nekoupil jsi to u něho, tak co on by dělal nějakou záruční opravu. Je to taková logická "obrana".
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“