TZ-4K-14 a fotky GO

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#151 Nový příspěvek od Jarda83 »

Můžete mi prosím někdo odpovědět?Potřeboval bych to vědět,pojedu se na TK podívat asi o víkendu.
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#152 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Nechte si vše ukázat,jak to startuje,brzdí,jak se zapíná mot.závislost a tak. Jsem od Kutné Hory,jestli to nemáte daleko tak mám MT8 132.2,základ je stejnej.můžete se přijet podívat

Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#153 Nový příspěvek od Jarda83 »

díky za nabídku,Bernardov vím,kde je,mám to asi 90 Km,ale nevím,jak se mi to podaří skloubit s časem,spíš bych raději někoho přímo s jednoválcem,abych slyšel,jak má startovat a tak.No a další věc,spousta prodejců jsou překupníci a ti mi neukážou nic,musím si vše prohlédnout sám,ale mají leckdy dobré ceny
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#154 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Ten tady ve vesnici taky je,ale ten chlap chodi na směny a někdy s ním není řeč. Ale ty překupníci,nevim je to o lidech,já sem to kupoval od důchodce a zatim v pohodě,odešli spíš jen blbosti,hadičky a tak. Nechci vám nic vymlouvat,ale jednovál sem nikdy nechtěl,měl sem možnost porovnat a vzal sem raději dvouvál,jen můj názor

Peter2
Příspěvky: 200
Registrován: stř bře 11, 2009 4:22 pm

Re: TZ-4K-14

#155 Nový příspěvek od Peter2 »

Velmi záleží na tom, na čo sa bude traktor využívať a koľko peňazí chcem do toho vraziť. Ja som kúpil pred rokom jednoválec, ale teraz by som šiel radšej do dvojvalca. S TK obhospodarujem cca 1,2 h ornej pôdy. Problém je hlavne v hlbokej orbe na zimu, ktorú s TK poriadne urobíš len s jednoradličným pluhom a tak trvá nekonečne dlho ale dá sa to zvládnuť a samozrejme pri minimálnych nákladoch v porovnaní, keď si na orbu niekoho najmeš. Podmietku a orbu pod oziminy som urobil s dvojpluhom samozrejme plitšie ako zimnú orbu. A čo som sa dočítal na fóre tak na kosačku radšej dvojvalec. A ak s tým chceš chodiť aj na zárobky tak určite dvojvalec, lebo omnoho dlhší čas strávený pri tej istej práci na jednovalci v porovnaní s dvojvalcom ti nikto nezaplatí.
:-/ :tyty:

Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#156 Nový příspěvek od Jarda83 »

potřebuju hlavně odvízt káru plnou dřeva-ted jezdím s Terou,ale musím jezdit víckrát a strom si z lesa nevytáhmu, no a co se týká orby-dřív jsem to ryl ručně,takže kuli tomu ani ne,hlavně to chci do lesa,no a taky protože se mi líbí-to bude asi ten hlavní důvod,chtěl jsem Kubotu,ale ty ceny dílů rozhodly za mě,no dvouválec by byl milej,ale mám 50-max. 60 000,- třeba bych to do budoucna přestavěl na motor z RS nebo 2V Slavia.
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#157 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Myslim si že za 60 000,bude i jednovál utrápenej a další nemalé peníze se budou muset investovat. Ty překupnící no nevim,z vlastí zkušenosti nic moc

Peter2
Příspěvky: 200
Registrován: stř bře 11, 2009 4:22 pm

Re: TZ-4K-14

#158 Nový příspěvek od Peter2 »

Najsmutnejšie na tom je, že PULDrapalik má pravdu. :vztek:

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#159 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Tato malá technika je šíleně drahá,a tyto i když letité stroje si drží cenu. Raději bych kupoval od majitele

Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#160 Nový příspěvek od Jarda83 »

no jo,ale víc nemám,další věc-když dám za TK třeba 80 000,- kde mám jistotu,že se nic nevysype?radši koupím levně a udělám ho,to mi radí každý,přišetři a kup lepší,ale to není to správné řešení,to bych musel koupit nového....Uvidíme,jak budou nabízená Tk vypadt,když neseženu kolem 50,- tak se prostě kupovat nebude,mě traktor nebude živit,bude hlavně jako koníček,proto si nemůžu dovolit koupit něco drahého,to si pak můžu koupit čtyřkolku,mě udělá službu stejnou jako TK,jak říkám,já TK prostě nevyužiju,stačila by mi silnější Tera,ale TK se mi líbí...
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: TZ-4K-14

#161 Nový příspěvek od Vinco »

Já jsem svoje koupil za 35000,- v Maďarsku, ale nakonec jsem ho musel celé zgenerálkovat, ale mněl jsem štěstí že mi spoustu známých pomohlo s dílama a dnes s toho mám dvouválec. Tenkrát jsem prodal domaděl a za stejný prachy jsem koupi TK s kterým jsem neměl žádné zkušenosti. Ten Maďar inzeruje na bazoši a má tam zajíve stroje a je celkem solidní. Mně se to zadřelo protože nemazalo čerpadlo a hned poslal nový píst i s válcem. Takže solidní jenání.

Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#162 Nový příspěvek od Jarda83 »

todle je teda asi napůl slovák,"moje Tk" by mělo stát asi 1500 EUR a že jich má víc,tak snad něco vyberu,možná by se vyplatilo,když bude takhle levně,našroubovat tam dvouvál,vidávám je za 15000,- z centrál asi uloženky,je to dobrá cena?Taky bnemám zkušenosti,nikdy jsem s tím ani nejel.
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#163 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A nemáte možnost u někoho si to okouknout? Protože u mě byl jeden chlap,že se mu moc zamlouvá tento stroj a pak když si na to vylez,a mluvili sme o tom co a jak se ovládá a jak se to chová při různých činostech takdocela obrátil,nechci vás od ničeho zrazovat,ale je to docela velká investice. A ten maďar,má tam i nářadí k těmto strojům?

Jarda83
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 02, 2009 11:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#164 Nový příspěvek od Jarda83 »

Nářadí nevím,ale asi by něco posehnal,jinak kloubáka jsem řídil,ale značku domvýr-nápravy z V3S a motor ČZ175,ten kloub,to je to,co se mi na tom líbí,no ale stejně bych se radši svezl přímo na TK.
Koupím jakékoliv závaží na Vari a prodám T-20+kola+motor s řidítky,po dohodě i se závažím do kol

Uživatelský avatar
Petrik
Příspěvky: 225
Registrován: úte lis 24, 2009 10:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14

#165 Nový příspěvek od Petrik »

Tak jak to tady pročítam tak Jardovi83 bohatě postačí misto tery TZ4k14 to je uplné dělo oproti teře a do lesa uplně vyhovuje vubec bych ani nešpekuloval a silnější motor tam muže dat kdykoli ale pro jeho potřebu si myslím zbytečné...
Vega 36hp Comfort,vyvážečka s rukou Vahva jussi 320,Husqvarna262xp ,346xp

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“