TZ 4 K 14 Erťák

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#286 Nový příspěvek od Milhauss »

A což takhle něco jako má vlek za vinkoviče,malou pístnici na klíče od brzd a brzdit rozvaděčem??

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#287 Nový příspěvek od PRAKTIK »

martin z píše:
ITS píše:Průběžnou brzdu = dlouhý bovden s lankem od nápravy vleku až po pravou stupačku Tékáčka, kde je trubka pro zaháknutí bovdenu a na páce brzdy je hák na lanko ( na venkovní hraně stupačky).
Dokážete to někdo vyfotit? Možná by to bylo jednodušší nežli vymýšlet celou novou brzdu, lanka od kol vedou až k ručce na vleku takže pokud bude stačit délka kroku brzdy musel bych sehnat jenom vhodné lanko a to nějak uchytit k vahadlu pod ručkou.

Mal spm origo brzdu ale dobre zošteľovať bol proble preto som to prerobyl zajtra nafotim je to ešte jednoduchšie ako origo abrzda super.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#288 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Sľubene fota.
ObrázekObrázek
Foto 1.odbrzdene 2.zabrzdene
Obrázek
Ukončenie lanka ktore ide na traktor
Obrázek
pod volantom namontovana paka ručnej brzdy u mňa z PEUGEOT 206
ObrázekObrázek
uchyt bovdenu
Obrázek
uchyt lanka
Obrázek
a takto zabrzdene neberte prosim že je to to najlepšie riešenie toto som mal urobene za chviľu snažil som sa o čo najjednoduchšie riešenie
Obrázek
a ešte ram už je vo vyrobe aj predny ram

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#289 Nový příspěvek od martin z »

Díky za fotky, myslel jsem že origo vlek má právě nájezdovku ale když je to takhle budu to vymýšlet na lanko, vlek brzdí snad dobře tak musím jen sehnat nějaký bovden a překopat to. Chci nechat ručku na vleku funkční a tak jediný problém bude asi napnutí lanka při připojení k traktoru.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#290 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Mam origo vlečku NSN 10-2 a určite nema najazdovku ma podobny sistem len brzdi sučasne vlek aj traktor a keď to je špatne zošteľovane tak skôr brzdi traktor a pruser je na svete.Takto si pribrzdim vlek podľa potreby a traktorom dobrzďujem a to malokedy keď mam naložemy vlek a zabrzdim ho ta traktot zadusi.Unas su kopce že bez dobrich brzd do lesa ani ťuk.Ja použivam aj dvojmontaž.A aj ram mam kvoli lesu ešte som sa nekotuľal ale pre istotu keď sa prevratim potom bude neskoro hovoriť KEBY.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#291 Nový příspěvek od martin z »

Chtěl jsem koupit taky NSN 10 ale odradila mě jeho váha a taky rozměry, měl bych problémy dostat se ze zahrádky i prázdný a proto řeším brzdy na našem domádo vleku. Jediná nevýhoda je že občas jezdím po silnici a tam bych před policajtama asi s domádem neuspěl natož kdyby se nedej bůh něco stalo. Myslím ale že brzdy na vleku ubrzdí i traktor stejně jako je tomu u velkých traktorů.Aspoň do dneška jsem to ubrzdil jen traktorem a kdybych se nepřevrátil (kvůli zatáčení) asi bych to ani dál neřešil.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#292 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj kluci, někdo tady kdysi měl na TKáčku vyfocené brány, dejte prosím info ať to nemusím hledat. Díky.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#293 Nový příspěvek od martin z »

Teda přiznám že mi to trvalo než jsem to vyrobil, teď už jenom aby to k něčemu bylo a nevezl jsem to příští rok na výlet do kovošrotu. Používáte vůbec někdo ještě za TKáčkem brány nebo jsem se na to měl vybodnout?

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#294 Nový příspěvek od martin z »

Kopnul bych do toho, odešlo mi to bez fotek :vztek:

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#295 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Fotku nemám, ale brány používam na jar, aby som rozbil veľké hrúdy po jesennej orbe a potom príde na rad rotavátor. Brány mám ťahané, ale chcel by som ich niekedy prerobiť na nesené so smykom. Na niečo takého len malom prevedení:

Obrázek

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#296 Nový příspěvek od martin z »

Obrázek/]Obrázek[/url]
To mi to dalo zase zabrat. :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#297 Nový příspěvek od martin z »

My máme rotavátor na varině, jenže než ty tři ary rozjezdím mám ruce vytahaný jako opice, proto jsem to chtěl zkusit s tímhle a zrotavátorovat to potom a jenom tam kde je to potřeba, jako třeba pod brambory.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#298 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Pod brambory je práce rotavátorem myslím zbytečná, to spíše pro řepu, česnek apod. Rotavátor Ti tu půdu rozemele hodně na jemno a pak když zaprší, tak se ubuje a zem nedýchá a delší dobu to pak roste.
Na brambory je ideální pérový kultivátor s drobícím válcem.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#299 Nový příspěvek od martin z »

Pod brambory právě doporučují půdu hodně nakypřenou i když se tím rotavátorem naopak hodně vysuší a když potom neprší jsou pomalejší. Já to ale naopak rotavátoruju hodně a hluboko protože když dělám řádky s Varinou lépe to jezdí, zkoušel jsem to dřív projet jen bránama na vari a o to jsem se pak víc nadřel s těma radličkama. Možná že když máš radličky na Tkáčku (pardon ty už ne :vysmech: ) tak to nepoznáš ale ten jednoosák udržet je fakt o něčem jiném. Kultivátor nemám a ani neznám takže posoudit nedovedu, pod burgán (krmnou řepu) jsme naopak chtěli zkusit jenom ty brány. Obděláváme všeho všudy možná něco přes tři ary takže je to spíš sranda.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#300 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ja v tom nejak nevidím rozdiel, minulý rok som pred sadením zemiakov pôdu iba pobránil a potom, keď prišla búrka tak tie hrudky zeme, ktoré brány nerozbili sa rozmočili a aj tak sa to nakoniec zlepilo dohromady jak betón a zem nedýchala, toho roku som použil pred sadbou rotavátor, zemiaky sa rozhodne lepšie sadia do zeme prekyprenej rotavátorom. A keď prídu už tradičné májové horúčavy a potom aj búrky a zase horúčavy ako už býva zvykom, tak sa tá zem ubije tak či tak, ešte pred zídením. Skôr by trebalo používať kyprič( plečku), ten pôdu pekne prevzdušní, ale u TK-čka stačí len cuknúť volantom a už to vzadu lieta, vtedy s plečkou tie zemiaky aj vyhrabem zo zeme, ale to už je moja chyba a nie počasia.
Martin_TDi píše:Pod brambory je práce rotavátorem myslím zbytečná, to spíše pro řepu, česnek apod. Rotavátor Ti tu půdu rozemele hodně na jemno a pak když zaprší, tak se ubuje a zem nedýchá a delší dobu to pak roste.
Na brambory je ideální pérový kultivátor s drobícím válcem.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“