TZ 4 K 14 F

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ 4 K 14 F

#181 Nový příspěvek od AnryZ »

Na kole jsou tři body, které otvírají klapky- na jednu otáčku zasadíš 3 brambory.To kolo částečně udržuje hloubku, ale hlavně to musíš držet na hydraulice.Sazeč něco váží, teď váha osoby,která sází + bedýnka nebo vědro s bramborama a když jedeš v nachystanym rotavátorem tak bez hydrauliky to nejde.Pokud to teda nevyřešíš nějak tak https://www.youtube.com/watch?v=AL5a3tZC8_s

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: TZ 4 K 14 F

#182 Nový příspěvek od Mr.Tom »

K tomu videu se chci zeptat, jak se pak okopávají a vyorají brambory, takto zasázené s tím samým traktorem, tj. stejný rozchod kol? Mám za to, že už se pak nedá vjet mezi řádky brambor. A nebo to nějak jde? Dá se změnit rozchod kol?

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ 4 K 14 F

#183 Nový příspěvek od AnryZ »

Do řádků jde normálně vjed.Při roztažených kolách, nebo otočených diskách jede přes dva řádky a může táhnout 3 hrobkovače.Při vyorávání bude muset pravděpodobně traktor zúžit nebo zapřáhnout vyorávač k jedné straně.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ 4 K 14 F

#184 Nový příspěvek od AnryZ »

Zdravim, potřebuji radu. Ko má zkušenosti s kuželovou štípačkou za TK? Jak to zvládá problematické špalky( suky, srůsty a pod.). Díky za reakce

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: TZ 4 K 14 F

#185 Nový příspěvek od -Lycan- »

pokial pojdes s kuzelkou cez rychlosti tak na 1 by to malo dat ale su to zabery jak fras ja ju taham 5718 zetorom na a 120cm odzemok hraba zhasol traktor aj ked mal dopolky pridane ale teda bol dokruteni riadne inak sa da tomu pomoct medzi prevodom videl som na youtube mal za tk prevodovku ze ziguli a kuzel az za nu a na motorovu si kvaltoval jak chcel a ked mu zahryzlo hodil spiatocku a vytocil ho ale treba si adt zabranu aj na druhu stranu bo mozes prist o zuby :D viem co vravim malem sem prisiel aj o hlavu :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ 4 K 14 F

#186 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

AnryZ máte príliš pekný traktor na to, aby ste ho zničili kužeľovou štiepačkou, ja by som volil hydraulickú štiepačku, na hydraulike sú predsa len prepúštacie ventily, na kužeľovej štiepačke nie je žiadna poistka proti preťaženiu (ktorá by chránila traktor).

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: TZ 4 K 14 F

#187 Nový příspěvek od Votas »

Myslím, že s TK ta kuželovka nebude dobrá kombinace. Mám Wineu 36hp a honím kuželovku vzadu na 540ot a dokonce i v téhle kombinaci mi to zadusilo (točeňák se sukama a podobné prevíty). Pokud to máš na doma, tak si kup, nebo udělej na elektromotor hydraulickou, to je úplně nejlepší volba (stojatá). Mám tu elektrickou i s kuželovkou a kuželovku mám spíš do lesa, vezmu jí napředek a naštípu přímo v lese, ale jak říkám na doma je nejlepsí volba hydro na elektriku, nemusí ti běžet traktor...


Vojta

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TZ 4 K 14 F

#188 Nový příspěvek od thovt »

Utáhne to na pojezdovou závislost rychlostní stupeň 1. s vypnutým předkem a zadkem.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ 4 K 14 F

#189 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

TZ-4K-14-F nemá vypínací predok, takže by bolo potrebné rozdeliť prevodovku a zabudovať vypínanie, ale to sú ďalšie peniaze a ešte ten čas kým to človek všetko rozoberie a znovu zloží. K elektrickej štiepačke zase človek musí ťahať priblblý kábel, ktorý sa môže pri tých metrových kládach preseknúť. Ja by som volil hydraulickú štiepačku poháňanú traktorom.

Nejaká inšpirácia:
https://www.youtube.com/watch?v=etQyfk5_Tss
https://www.youtube.com/watch?v=TSSG7Hy ... e=youtu.be

Neviem či je lepšie poháňať kardanom hydromotor alebo ovládať štiepačku hydraulikou traktora.

Kalkulátor pre výpočet hydr. štiepačky:
http://hydraulika.tode.cz/kalkulatory/stipacka/

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: TZ 4 K 14 F

#190 Nový příspěvek od Votas »

Jó Posch dělá pěkný věcičky...Líbí se mi od nich cirkulára:

https://www.posch.com/p/wipp-saege-direktantrieb/

Jelikož máme teď zásobu na 12-15 let topení díky bratru kůrovci, tak se asi využije.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ 4 K 14 F

#191 Nový příspěvek od AnryZ »

Díky za reakce chlapi. Štipacku jsem už vypustil z hlavy. Velký srůsty jsem udělal kalacem a klíny, když na to TK nestačí jak píšete.Jinak mám 6t horizontální štipacku už vice než 10 roku,každý rok na ni udělám cca 20 metru dřeva a nedam na ni dopustit. Bez štipačky si nedovedou už dřevo dělat.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TZ 4 K 14 F

#192 Nový příspěvek od thovt »

Jožo Kovalčík: Není potřeba půlit přední převodovku jde to ozubené kolo vytahnout i s distační podložkou a předělat. Snadné to není ale jde to. Pořizovací cena do dvojky.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ 4 K 14 F

#193 Nový příspěvek od AnryZ »

Zdravím všechny TKčkaře. Obracim se na Vas s prosbou o radu.Při jízdě na 4 po nové silnici jsem zjistil,že mi haže levé přední kolo. A to celkem dost. Kolové matky mám utažene na krev. Mate někdo podobnou zkušenost, popřípadě co by to mohlo být? Dík za rady.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ 4 K 14 F

#194 Nový příspěvek od ITS »

Já jsem to vyhodnotil na šišatý svěrný náboj na ose. Háže mně to i s jinými koly.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TZ 4 K 14 F

#195 Nový příspěvek od thovt »

Vůle v portálu, ložiska mužou být volný v uložení, nebo praskle platno v pneumatice.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“