malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#46 Nový příspěvek od ondrejb »

mareko píše:Má to něco společného s TK ? Výkon je větší i váha .Jde to srovnávat ? Je tu někdo kdo podá informace ?
Ahoj!
Teba zaujima len tento typ traktora TV,alebo traktory TV "in general"?

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#47 Nový příspěvek od mareko »

ondrejb píše:
mareko píše:Má to něco společného s TK ? Výkon je větší i váha .Jde to srovnávat ? Je tu někdo kdo podá informace ?
Ahoj!
Teba zaujima len tento typ traktora TV,alebo traktory TV "in general"?
Myslím ty co se dělaly u nás 824 a 830 tuším . Třeba přední vývod jestli jde dodělat atd . dostupnost ND
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#48 Nový příspěvek od mareko »

AGT 824 bude asi jeho mladší bratr ?
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#49 Nový příspěvek od ondrejb »

mareko píše:AGT 824 bude asi jeho mladší bratr ?
Ahoj
AGT-je made in SLOVENIA
TV-je made in CROATIA
TV-sa teraz volá TT PRIMA a fabrika je v Bjelovare.
Len som Ti chcel ponuknuť forum/ podobné tomu nášmu/ z Chorvátska.Je tam až 215 strán o traktoroch TV a TT PRIMA. Len pre zaujimavosť: http://poljoprivredni-forum.com/

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#50 Nový příspěvek od mareko »

ondrejb píše:
mareko píše:AGT 824 bude asi jeho mladší bratr ?
Ahoj
AGT-je made in SLOVENIA
TV-je made in CROATIA
TV-sa teraz volá TT PRIMA a fabrika je v Bjelovare.
Len som Ti chcel ponuknuť forum/ podobné tomu nášmu/ z Chorvátska.Je tam až 215 strán o traktoroch TV a TT PRIMA. Len pre zaujimavosť: http://poljoprivredni-forum.com/


vÝBORNÝ NÁPAD
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#51 Nový příspěvek od DYK »

Onbrejb, s tím odkazem jsi i mě udělal radost a celé vlákno o TV jsem prohlédl. Tedy jen prohlédl, neb čtení bylo zcela zbytečné :smich:
Na fotkách z fabriky jsem si hned vzpoměl na matta, který potřeboval měnit ložisko kola vlečky a je vidět, že to dělají stále stejně. Rám bržděného vleku je stále stejný, jako dřív mailer i jeho uchycení taktéž. Co ale považuji za dobré je, že stále tyto vleky dělají s hydraulickou brzdou a ne s najezdovku. Hydraulický způsob brždění je proti nájezdovce bezkonkurenční. Má to všechny klady stejně jako brždění vleku vzduchem. Znám to z vlastní zkušenosti. Vlek brzdí první a v pohodě ubrzdí celou soupravu.
Jinak se tam řeší stejné problémy, které mají vsnad všichni majitelé. Po čase vůle ve středovém tunelu ( v ČR se to řeší úpravou z Antonia Carrara) a občasné vyskakování poslední rychlosti (zaoblení klínku v duté třídely). Hold všude je něco a žádný stroj není dokonalý.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#52 Nový příspěvek od ondrejb »

DYK píše:Onbrejb, s tím odkazem jsi i mě udělal radost a celé vlákno o TV jsem prohlédl. Tedy jen prohlédl, neb čtení bylo zcela zbytečné :smich:
Na fotkách z fabriky jsem si hned vzpoměl na matta, který potřeboval měnit ložisko kola vlečky a je vidět, že to dělají stále stejně. Rám bržděného vleku je stále stejný, jako dřív mailer i jeho uchycení taktéž. Co ale považuji za dobré je, že stále tyto vleky dělají s hydraulickou brzdou a ne s najezdovku. Hydraulický způsob brždění je proti nájezdovce bezkonkurenční. Má to všechny klady stejně jako brždění vleku vzduchem. Znám to z vlastní zkušenosti. Vlek brzdí první a v pohodě ubrzdí celou soupravu.
Jinak se tam řeší stejné problémy, které mají vsnad všichni majitelé. Po čase vůle ve středovém tunelu ( v ČR se to řeší úpravou z Antonia Carrara) a občasné vyskakování poslední rychlosti (zaoblení klínku v duté třídely). Hold všude je něco a žádný stroj není dokonalý.
Ahoj!
Ja som tiež presurfoval to vlákno od začiatku!Fakt je to zaujimavé!Niektoré veci som skušal cez google translator,alebo firefox!Je to ale časovo dost náročné.Aj trošku predstavivosti človek kutomu potrebuje aby správne pochopil tie výrazy ktoré ten prekladač niekedy dost divoko prekláda.
K tej vlečke tolko,že ja tiež mám TK s motorm 2S90 a uvažujem o prerobenie brzdy/zadnej/ na hydraulicku.Už len z toho dôvodu aby sa dalo prerobit brzdenie vlečky ako maju vývod na vlečku kosačkyMT8-046/niektoré/!Len neviem ako sa k tomu postavia na STK.Udajne od budúceho roka bude povinná /špz.STK na Tz4K/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#53 Nový příspěvek od DYK »

Vo vasej legislative sa nevyznám, ale to zase bude asi nasranejch lidí a vůbec- nedovedu si to představit že by měly všechny stroje získat TP a už vůbec ne to dohadování na STK o tom, zda tam něco je co nemá, nebo chybý co tam má být i ke vztahu modifikací a "modernizací" během výroby. To nemluvím o určení roku výroby jednotlivých a letitých strojů. Což teprve ti druzí a další majitelé, kteří při koupi nedostali ani čárku.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#54 Nový příspěvek od ondrejb »

DYK píše:Vo vasej legislative sa nevyznám, ale to zase bude asi nasranejch lidí a vůbec- nedovedu si to představit že by měly všechny stroje získat TP a už vůbec ne to dohadování na STK o tom, zda tam něco je co nemá, nebo chybý co tam má být i ke vztahu modifikací a "modernizací" během výroby. To nemluvím o určení roku výroby jednotlivých a letitých strojů. Což teprve ti druzí a další majitelé, kteří při koupi nedostali ani čárku.
Ahoj!
Ja som stým nechcel strašit ani seba ani iného.Faktom ale ostáva že náš najmocnejši poliš /p.Packa/sa vyjadril minule v TV,že všetko čo sa pohybuje na ceste a má motor a kolesá-musi mat Eč,ZPatd.
Zase od TK-čkárov z MR viem že na STK /u nich/nepuštaju TK s úpravami inými ako továrenskými.A oni maju na tK Eč povinné už druhý rok/alebo treti/
Ešte k TV: je ešte aj druhá fabrika u chorvátov,ktorá vznikla na "báze" TV-volá sa HITTNER./podobne ako v Čechách Agrozet/ http://hittner.hr/

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#55 Nový příspěvek od mareko »

Holder píše:Peto TK našel jsem něco o těch Slaviích.


tv-824s (w 4024) : tv-830s (w4030)
motor 2S90A : motor 2S95A3
16,5kw/22hp, 3000 min : 19kw/25hp, 2800min
2 válce : 2 válce
převodovka 1,80-19,20 p : převodovka 1,68-17,90 p
2,46-19,20 z : 2,46-17,90 z
výv.hříd.1000-680 ot/min : výv.hřid.910-620 ot/min
hyd.průtok 9,6l/min : hyd.průtok 12,7l/min
hmotnost:1090kg
Ahoj nešlo by ten obrázek naskenovat tak aby byl čitelný? Moc děkuji
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#56 Nový příspěvek od naftak »

Zdravim pani
Chcel som sa spytat ci niekto z vas neriesil zuzenie Slavie TV 824 na menej nez seriovych 120 cm od vonkajsieho kraja jedneho kolesa po druhy vomkasi kraj? V prirucke som nasiel ze je to mozne, ale nejak si to neviem predstavit. Ako sa posunu blatniky? a nezavadzaju drziaky pod nohami- nebrania v otacani pri zuzeni?
Dakujem za odpoved.

Prajem vsetky stastne a vesele vianoce.

Jozef

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#57 Nový příspěvek od naftak »

nikto to z vas neriesil :-/ ? to iba ja vymyslam :'(

ak by vas nieco napadlo dajte mi vediet

toma vinkovič
Příspěvky: 156
Registrován: sob pro 06, 2008 6:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#58 Nový příspěvek od toma vinkovič »

tak tady sem vám naskenoval příručku na tv 824s http://uloz.to/3470280/viaman.pdf

naftak- s tím rozšiřováním a zužováním jestli myslíš klasické měnění šířky traktoru pomocí mezikusů mezi traktorem a kolem tak tam akorát sundás kolo vymontujes malý mazikus a našrubujes veliký mezikus(nebo naopak) a zase namontujes na celem tratoru je to práca tak na hodinu při širokých rozchodoch kola trčijů trochu z blatníků myslels toto?
zetor 12045, zetor 12011, štěpkovač biber7, zetor 25 A, zetor 25K, slavia TV824, autovlek bss ps 1010H

Uživatelský avatar
naftak
Příspěvky: 188
Registrován: stř dub 15, 2009 1:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#59 Nový příspěvek od naftak »

Ďakujem ti Toma

Dnes som mal čas, tak som experimentval. Skúsil som traktor zuzit otocenim kolies, pretoze mam disk na jednej strane viac vypukly a na druhej menej. Musel som zlozit blatniky lebo by som koleso neotocil-nevoslo by. Lenze koleso po otocení pri vytacani volantom na stranu kde som koleso otocil zavadilo o plosinku na nohy kde su aj petale. cize takto to nemoze byt.

A neviem ci vybratim medzikusov by nerobilo to iste - kolesa- predne by suchali o plosinky na nohy. a tiez blatniky - predne sa musia posunut podla mna viac k prevodovke, lenze tam je zas problem ze potom to nesedi na sroby.

Ty si to nahodou neskusal?

Este raz vdaka. Ak by ta nieco este napadlo, privitam kazdu radu.

toma vinkovič
Příspěvky: 156
Registrován: sob pro 06, 2008 6:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor SLAVIA tv8 24S (hodnocení uživatelù)

#60 Nový příspěvek od toma vinkovič »

mezikusy se nahrazují druhými ale mám tušení že ty už máš traktor tak že už víc nejde zužit to je jeho standartní šířka a můžeš ho jenom rozšířit ale na to by si musel vlastnit větší mezikusy které bys vyměnil za ty uzké já traktor normálněrozšiřuju do brambor několikrát ročně
zetor 12045, zetor 12011, štěpkovač biber7, zetor 25 A, zetor 25K, slavia TV824, autovlek bss ps 1010H

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“