FARMÁŘ,YUKON

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#346 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Počítadlo jede podle otáček motoru při nastartování se aktivuje, tak jsem včera schválně zkusil nechat záplé klíček hodinu a nenaskočila tam ani desetina. Čím to asi bude ;-)
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: FARMÁŘ,YUKON

#347 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Bylo mi to divné, že by jely mth při zamáčknutém klíčku. Pokud to tak opravdu někdo má, tak je to hodně blbě zapojeno....

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: FARMÁŘ,YUKON

#348 Nový příspěvek od Shrek »

creative píše:Myslel jsem, že mojí otázkou se někdo zasměje a je vidět, že to myslíte vážně. Zapnutý klíček nedokáže počítat motohodiny, ty se počítají při jmenovitých otáčkách motoru, tzn. musí běžet. Zajímavé, že lidi neví takové základní věci.
Njn, tak to kdysi, asi tak pred 30ti rokama bylo, dneska v ramci doby zkracovani jak rikala jedna hezka pani ve filmu, se pocitada motohodin nedelaj jako pocitadla motohodin, alle jako pocitadla hodin bez ohledu na zatez motoru. Proste zapnes klicek a uz to cvaka! Takze na tom neni nic divneho, kkdo to nevi, musi si dopplnit vzdelani a bejt kreativni, paxe nebude vecem divit. Zajimave, ze lidi nevi takove zakladni veci...
Peknej traktorek, kolik se pohybuji ceny? To bude asi ranec...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: FARMÁŘ,YUKON

#349 Nový příspěvek od DYK »

Ano, máš pravdu. On sem totiž ještě nikdy nikdo nenapsal, kolik existuje způsobů měření motohodin a jak který funguje, včetně vlastně toho, že stačí připojit napájení a už se "točí". Je to to nejžebráčtější zapojení a měření. Nejférovější to má třeba Zetor, kde je z otáčkoměru v budíku místo kilometrového počítadla "upraven" měřič mth. Dnes samozřejmě to funguje elektricky a nejen na Zetorech a snímají se impulzy které se mění v závislosti na otáčkách motorů. Jako rychloměr pak slouží třeba ultrazvukové čidlo vůči zemi, aby se eliminoval prokluz kol a dalo se to využít v kombinaci s údaji o otáčkách motoru a zařazené rychlosti i pro elektroniku a regulaci třeba ramen. Ale to už jsou PC traktory a stroje. Já si jen pamatuju, že už za hluboké totality Zetor nabízel ve světě záruku na skoro dvojnásobný počet mth protože většina ostatních měla měřič, který začal měřit až po spuštění motoru a nárustu napětí v palubní síti ale bez ohledu na otáčky motoru. Když se motor vypl, pokleslo napětí čísilka se zastavila. Něco jako bylo domont. denní svícení. Z toho je patrné, že ty stroje při pracech - provozu dosahují dříve jedné motohodiny než za 60min.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#350 Nový příspěvek od Káně »

DYK píše:Ano, máš pravdu. On sem totiž ještě nikdy nikdo nenapsal, kolik existuje způsobů měření motohodin a jak který funguje, včetně vlastně toho, že stačí připojit napájení a už se "točí". Je to to nejžebráčtější zapojení a měření. Nejférovější to má třeba Zetor, kde je z otáčkoměru v budíku místo kilometrového počítadla "upraven" měřič mth. Dnes samozřejmě to funguje elektricky a nejen na Zetorech a snímají se impulzy které se mění v závislosti na otáčkách motorů. Jako rychloměr pak slouží třeba ultrazvukové čidlo vůči zemi, aby se eliminoval prokluz kol a dalo se to využít v kombinaci s údaji o otáčkách motoru a zařazené rychlosti i pro elektroniku a regulaci třeba ramen. Ale to už jsou PC traktory a stroje. Já si jen pamatuju, že už za hluboké totality Zetor nabízel ve světě záruku na skoro dvojnásobný počet mth protože většina ostatních měla měřič, který začal měřit až po spuštění motoru a nárustu napětí v palubní síti ale bez ohledu na otáčky motoru. Když se motor vypl, pokleslo napětí čísilka se zastavila. Něco jako bylo domont. denní svícení. Z toho je patrné, že ty stroje při pracech - provozu dosahují dříve jedné motohodiny než za 60min.
Farmář to má prostě takhle, tím nejjednodušším způsobem. Ale když to člověk ví, tak si na to zvykne. Mám to i u starší sekací Riviéry, tak už jsem zvyklej klíček vytahovat :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: FARMÁŘ,YUKON

#351 Nový příspěvek od DYK »

No a protože oba stroje pocházejí z jednoho hnízda, máš to stejný, horší je, že to je úplně ale úplně k ničemu. Co chceš podle toho "řídit"? Účtování? Spotřebu? Údržbu? To se můžeš podívat každý parkování do slunka a něco si poznačit na vrata a potom sečíst a máš to plus-mínus totéž. Jasně, ty za to nemůžeš, ale proč to tak dělají - nevím. Asi jen proto, aby v příslušné kolonce mohli napsat ANO.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: FARMÁŘ,YUKON

#352 Nový příspěvek od peyrak »

řekl bych že je bohužel tento jednodušší způsob naprosto většinový

Desta, Linde, Kubota, Mitsubishi, Yale, Jungheinrich, ... zapneš klíček a začnou tikat hodiny

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: FARMÁŘ,YUKON

#353 Nový příspěvek od Shrek »

No a i bagry Hitachi, ted ty s mechanickym pocitadle, s lcd to maozna maj jinak, nevim. Ja jen vim, ze hrabu cca na stejnou polohu plynu, tzn asi 2/3 delky drahy paky plynu. No a kdyz ubehne 250mth, tak menim olej. Sice pisou po 400, ale tech 10l oleje mne nezabije. Delam to tak dlouha leta. Kdosi predemnou prehodil +- a pocitadlo nepocitalo...
JInak u zazehoveho je to jednodussi, tam i ty levny pocitadla berou impuls z kabelu od civky, u vznetoveho je to slozitejsi, videl jsem na ibeji pocitadla ktera maji magnetickej snimac, magnet kerej se nalepi na remenici na klice a zadava se bud prumer nabo obvod, to uz si nepamatuju. Ale jsou drazsi, levnejsi varianta je ze maj otresove cidlo a pokud jen zapnes klicek tak to nemeri, az kdyz se masina rozvibruje taxe to sepne, ale porad je to jen pocitadlo hodin, ne mth. No a pak nejlevnejsi, privedes +- a jak pustis eletriku, uz to jede.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: FARMÁŘ,YUKON

#354 Nový příspěvek od DYK »

Já myslím, že by se to dalo snímat i od alternátoru bez ohledu jaké konstrukce motor je.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: FARMÁŘ,YUKON

#355 Nový příspěvek od Shrek »

Asi anu, jsem jen popsal pocitadla co jsem nasel na ibeji. Vic mne to nezajimalo. Olej delam jaxem psal.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#356 Nový příspěvek od creative »

Bez toho, aby se měřili otáčky motoru nelze měřit motohodiny. Na blbosti reagovat nebudu.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: FARMÁŘ,YUKON

#357 Nový příspěvek od Tom »

Nevím, mě motohodiny měří podle zatížení motoru. Aktivují se jakmile motor začne dobíjet a nabíhají podle toho, jak je motor zatížený. Pokud to funguje jinak, tak to není údaj o motohodinách, maximálně tak o pracovních hodinách.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: FARMÁŘ,YUKON

#358 Nový příspěvek od Shrek »

creative píše:Bez toho, aby se měřili otáčky motoru nelze měřit motohodiny. Na blbosti reagovat nebudu.
Na jaky blbosti? Ze jsi zaspal dobu a zustal nekde u 6911?? Smir se s tim ze to tak proste je, i kdyz je to podle tebe blbost. Je to tak standartem u svetovych znacek a vsichni to nazyvaji MTH nebo srovnatelnym vyrazem v anglictine prpadne jine reci. Ty na tim nic nezmenis, ale muzes podekovat za rozsireni tvych obzoru...
Ted uz nebudes vtipkovat, ale budes vedet ze bylo neco co jsi nevedel... V kazdem veku se clovek uci...
U bagru z 1996 a 2004 jen zapnu klicek a uz to tika.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: FARMÁŘ,YUKON

#359 Nový příspěvek od thovt »

Motory lombardiny mají udržbové hodiny v manualu, proto počitadlo měří po hodinách.
Jsou to stabilní motory které se používají různých strojích.
Spouštení počitadla hodin zajištuje regulátor alternátoru je to spojené s žarovkou pro dobíjení.
Počitadlo nemá stabilizovaný obvod , když alternátor začne více vyrabět proud tím se zvýší i frekvence ta začne ovlivňovat integrovaný obvod začne počitadlo počítat hodiny rychleji.


Motohodinu definuje výrobce traktorů např zetor.

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#360 Nový příspěvek od creative »

Můžeš mít zapojený třeba z řiti, jak není motor nahozený, tak nemá co počítat. Jasný ?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“