Pípáčkovo TK 14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#31 Nový příspěvek od peyrak »

pěkně udělané, jen mi to za TK přijde veliké a těžké, kolik to váží? kolik je tam lana? krásná práce

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Pípáčkovo TK 14

#32 Nový příspěvek od Vedra »

Zpracování super o tom žádná 8) Osobně bych preferoval převodovku místo druhého bubnu ale chápu že každý nemá potřebu trhat pařezy. Určitě bych doplnil lžíci ať tě větší kmeny netáhnou za sebou do lesa.

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#33 Nový příspěvek od Pípáček »

Díky
Váhu typuju cca 350kg, na každém bubnu je 50m lana.
Převodovku nepotřebuju, na TK "vyhodím" náhon obou náprav a mám 4 kvalty na kardanu :)

Obrázek

Obrázek

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#34 Nový příspěvek od Pípáček »

Tak jsem byl zkusit naviják v lese... krom porodních bolestí nevydržel darovaný kardan...
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Pípáčkovo TK 14

#35 Nový příspěvek od GeorG9 »

A z jakýho důvodu jsi dělal dvojbuben?
Tohle je za TK už moc, kvůli váze by to bylo lepší tažené jak vyráběl tady Freeman z fóra https://www.youtube.com/watch?v=e769Vs1PxEU

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: Pípáčkovo TK 14

#36 Nový příspěvek od ladi »

zdar, čím živíš veškeré věci hydraulické? předělal jsi jiné čerpadlo, nebo jedeš původní 12 litrové? mám hydraulický naviják s náhonem čerpadla přes kardan což není to pravé, vloni jsem dal hydraulické řízení a myslím že je to na konci možností, díky za info

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#37 Nový příspěvek od Pípáček »

GeorG9: žádný důvod nebyl, maximálně na menší kmeny. Uvidím jak to bude fungovat dál, předělat se to nechá vždycky.
ladi: mám tam původní.

Uživatelský avatar
Juraj Suhaj
Příspěvky: 389
Registrován: pát pro 28, 2007 8:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pípáčkovo TK 14

#38 Nový příspěvek od Juraj Suhaj »

ahoj, velmi pekne spracovane, zkonštruovane, ale priliš ťažke, velmi daleko od zadnej napravy (vaha navijaku+ vaha bremena- velka paka), kardan sa ulomil z dovodu velkeho uhla lomu v kardanovom križi. mal so niečo podobne a upustil som od toho. Vhodne pre väčši a ťažši traktor

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#39 Nový příspěvek od Pípáček »

uznávám, na TK je to až moc těžký, takže tomu přidám kola na torzkách (výškové stavění hydraulikou) a oj.

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#40 Nový příspěvek od Pípáček »

naviják upraven pro provoz TK
Obrázek

Obrázek

Teď zbývá udělat hydraulické řízení a hurá do lesa :)

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pípáčkovo TK 14

#41 Nový příspěvek od ITS »

Člověče, ty mě udivuješ rychlostí jakou tvoříš masívní a řemeslně dokonalé stroje.
:zly: Ale mohl by sis chvíli udělat čas na popřemýšlení o logice toho, co stváříš.

Promiň, ale nemá to hlavu patu. První vytvoříš obří naviják, který Tékáč neuveze. Pak doděláš vymakaně spouštěcí kola a místo rydla dáš srandovní kolíky, které se zapíchnou jen na zahrádce. Kdyby tam bylo rydlo, tak tu kládu jím jde pozvednout a táhnout. Takhle to první nataháš a pak to odpřáhneš a vyrobíš něco dalšího, čím to odtáhneš.
Mrzí mě, že kritizuji, ale tenhle naviják je jen pro naviják a ne pro tahání dřeva. Ale je pěkně udělaný. Jediné, co mu chybí ( alespoň jsem si nevšiml), je odvíjecí brzda proti vysmyčkování lana při jeho natahování.

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#42 Nový příspěvek od Pípáček »

ITS: kritika v pohodě, jen mi vysvětli... Srandovní kolíky - tím myslíš jejich délku nebo materiál? A rydlem myslíš konkrétně co? Jako kus desky dozadu na spod navijáku..?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pípáčkovo TK 14

#43 Nový příspěvek od ITS »

Kolíkům se do země nebude chtít.
Rydlo - no to je takový dělostřelecký název. Kdybych napsal rampovač, tak je to také špatně. Je to taková ta radlice, která se díky geometrii tahem navijáku zařezává do země a když nad ni dotáhnu kládu, tak se nadzvedne a kláda se čelem nezarývá do země a traktorem jde kládu dál potáhnout.

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Pípáčkovo TK 14

#44 Nový příspěvek od Pípáček »

ITS: Předtím se jim chtělo vlastní vahou (v trojbodu)....odříznout se nechají vždy. Rydlo - už asi vím co myslíš. Řekněme něco jako L otočené dolů... jedna strana se opře do země a na druhou natáhnu klády. Když to zvednu, tak tím klády zároveň přizvednu a můžu jet...?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pípáčkovo TK 14

#45 Nový příspěvek od ITS »

Když už máš ta zvedací kola, tak by stačilo na dolní hranu štítu navařit šikmá ramena se silným úhelníkem jako radlicí. Ono to musí být relativně daleko, aby nad to kláda najela a úvazek nevjel do kladek.
A co to vymotávání ?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“