Martinův TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Martinův TK

#226 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
ja som mal distancne podlozky na tom dekliku co drzi simering a priemerovo su take ako je vonkajsi kruzok loziska, cize sa opieraju o lozisko a ten kryt so simeringom, on ten deklik ma na to sedlo. akosi na vnutorny kruzok mi to aj tak nepasuje, drzalo by to dost maly priemer a takto to drzi a vymedzuje viac, moj nazor.
ja som inac ani netusil ze tam su nejake kruzky, az ked som to rozobral, takze sme to vymedzili aby nebola velka vola a zatial to krasne fachci, troska vola tam myslim ze musi byt, toleranciu neviem, takze uvidime ako dlho vydrzi. :-/
ozaj, ked som zohnal kluku, mal na nej jedno nove lozisko a aj zopar podloziek rôznej hrubky, takze som mal aj z coho vyberat.
drzim palce nech sa ti to podari zlozit dobre. :friends: 8)

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Martinův TK

#227 Nový příspěvek od pepa36 »

Martin a neměll to už zase někdo rozebrané a nezapoměl to tam dát

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#228 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Majo, díky moc za vysvětlení !
Pepo, o tom není pochyb že to už rozebírané v minulosti bylo, poznal jsem to na podložkách s nosem a ložisko na klice bylo už taky měněné. Takže je možné, že ty podložky tam zapomněli dát. :-/
No nic, nějak to zase dám do kupy, ještě že není vymlácený setrvák na klice, to by bylo zlé. Ve čtvrtek jedu přes Prostějov, zastavím se u Šálka pro ND a snad to pes víkend dám do kupy. Nevíte někdo na jakou hodnotu nastavit pracky na přítlačáku od dosedací plochy pro lamelu? Někde jsem četl o vůli 3-5 mm,ale nevím přesně co to bylo.
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Martinův TK

#229 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
nastavoval som aj pritlacak, ale len tak od oka, aby packy mali volu a boli rovnako vysoko ale miery neviem, moje zatial funguje, uvidim dokedy a dufam ze veeeelmmi dlho. :-/ :smich: 8)

drevorubac
Příspěvky: 88
Registrován: pon říj 24, 2011 9:05 pm
Bydliště: sobotiste

Re: Martinův TK

#230 Nový příspěvek od drevorubac »

Martin_TDi píše:Tak včera převezena poslední fůra hlíny a bylo jich nepočítaně (celkem 4 Tatry 815), ale asi jednu tatru jsem rorhrnul po poli radlicí. Ručně naložit a částečně i ručně složit - perfektní rozcvička na každý den. :) Ještě že mám pomocníky ! 8)
Jinak potřebuju chlapi poradit : spojka mi zabírala dost nahoře, tak jsem nastavil tak aby zabírala víc ve spodní poloze a během startování mi začal zase pastorek startéru přeskakovat po zubech setrváku. :-/ Když jsem spojku pošteloval tak jak byla, tak je startování bez problémů. Nechápu jakou to má souvislost. Jo a když sešlápnu spojku, tak slyším bouchnutí jako by ovládací páka se dotkla přítlačáku. Jinak ale spojka funguje a neprokluzuje. Máte se tím někdo zkušenosti?
To bucnutí ti robí ked máš motor natočený alebo ked je zhaslí lebo mne to buchnutí robí též ked je zhasnutý a robí to už dlho. Prosím vás može mi to ešte nekdo popsat ?
Kúpim orstu 80 na hydraulické riadenie na TZ-4K-14

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Martinův TK

#231 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
nemate nahodou volu na stredovej rure? moze to buchnut aj toto pri zoslapnuti pedalu ta spojka ma aj nejaku silu a roztahuje traktor, pedaly su na zadnej casti a zbytok vpredu, alebo este aj vola na stredovom klbe.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#232 Nový příspěvek od Martin_TDi »

tak to nevím, prověřím. Ale spíše mi to připadalo jako nějaká souvislost s ovládací pákou spojky někde u přítlačáku. Ta středová roura se mi moc nezdá, mám to celkem fest tuhé.
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

drevorubac
Příspěvky: 88
Registrován: pon říj 24, 2011 9:05 pm
Bydliště: sobotiste

Re: Martinův TK

#233 Nový příspěvek od drevorubac »

Nechapem co to može robiť ?
Kúpim orstu 80 na hydraulické riadenie na TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#234 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Pro Drevorubac: Určitě to je tou axilání vůlí, která je moc velká - viz níže text.
Tak máme to s taťkou skoro hotové. Podařilo se nám trochu vymezit vůli distanční podložkou 0,2mm, dali jsme do víčka nové gufero, preventivně se vyměnilo spojkové ložisko, nová lamela byla nutností, ozubený věnec jsme otočili na setrváku a lehce zabrousili náběh pro pastorek. Všechno jsme poskládali, ale nevyzkoušeli jsme nic. Spojkové lanko bylo tak rozcuckované, že se přestalo hýbat v bovdenu. Zítra snad někde seženu nové lanko a bude ostrý test. Podařilo se akorát jednou nastartovat bez zarachocení, tak snad to bude OK.
Jinak mluvil jsem v Prostějově o té vůli s P. Šálkem - já jsem naměřil 0,4-0,5mm, a dali jsme podložku 0,2mm. Podle Šálka by tam vůle 0,2 mm nemůže dělat žádný problém. Jo a na jedné fotce ukazuju jak se má nastavit přítlačák - na 19-21mm. Dělejte to ale až na namontovaném setrváku+přítlačáku s vystředěnou lamelou. Po dotažení se to zase trochu pohne, ale celkem rovnoměrně.
Přílohy
IMAG0922.jpg
IMAG0921.jpg
IMAG0920.jpg
IMAG0917.jpg
IMAG0916.jpg
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Martinův TK

#235 Nový příspěvek od pepa36 »

pěkná práce ať slouží už bez poruch, já dnes dodělal naviják příští víkend bude test v lese tak uvidím jak to půjde

Uživatelský avatar
michal65
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 14, 2011 7:47 pm
Bydliště: Brno Venkov

Re: Martinův TK

#236 Nový příspěvek od michal65 »

Taky koukám pěkný červený traktůrek Martine. Máš teď originál jedno nebo jsi přestavěl na dvouválec.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#237 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Zatím se držím originálního jednoválce, snad mi bude ještě dlouho dobře sloužit. Jinak díky za pochvalu, snažím se jak to jde.
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#238 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tak jsem našel jednu nehezkou prasklinu na středové rouře. :'( Kdysi to už bývalý majitel asi leplil. A kdo ví jak dlouho s tím už tak jezdím! Budu to muset vytáhnout, vybrousit a pořádně zavařit. Je to problém sundat?
Přílohy
IMAG0928.jpg
IMAG0927.jpg
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Martinův TK

#239 Nový příspěvek od pepa36 »

myslím že musíš rozpůlit Tkčko jinak až to budeš vařit pořádně si to stáhni ať se ti to nekroutí

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Martinův TK

#240 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tak prasklinu ještě nebyl čas opravit - potřeboval jsem zajet ještě pro letos poslední fůrku do lesa. Přikládám pár foteček. Les vyčištěn, po příjezdu jsem udělal kompletní očistu hlavně pile, ta už to potřebovala jako sůl. Jinak narychlo jsem vyrobil držák pily, ale ještě se to musí trochu doladit, je to trochu v kolizi s hydraulikou. Jinak maximální spokojenost ! :)
Přílohy
IMAG0967.jpg
IMAG0966.jpg
IMAG0965.jpg
IMAG0964.jpg
IMAG0963.jpg
IMAG0962.jpg
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“