Nástrojové brusky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#76 Nový příspěvek od Jiřin »

Je tu někdo, kdo si dělal brusku na broušení listů pro katrové (rámové) pily?

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#77 Nový příspěvek od Jiřin »

To tady fakt nikdo nemá doma rámový katr a neřešil broušení listů? Ach jo :( to je dekadence .......... dnes už jen samá pásová pila. A přitom je s tím taková legrace.

katr pr 50
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 06, 2017 2:36 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nástrojové brusky

#78 Nový příspěvek od katr pr 50 »

zdravím, máme katr PR50, pily si necháváme brousit u jednoho důchodce (na čem je brousí nevím), sem rád že aspoň tohle nemusíme řešit protože si s katrem užíváme dost "legrace" a jsem rád že máme perfektně nabroušené pily a aspoň tohle nemusíme řešit, takže já neporadím

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nástrojové brusky

#79 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, co tak sleduju inzerci, každou chvíli se objeví bruska na katrové pily. Docela ji kdysi nabízel kluk co má asi 10 km ode mě pilu. A ceny jsou celkem akceptovatelný. Nekoukám po tom jakože bych to scháněl, ale když si prohlížím inzerce, jsou tam. Koukni třeba na bazoš. Nemá cenu to doma kuťit, když se to nechá koupit a cena není smrtelná. 8)

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Nástrojové brusky

#80 Nový příspěvek od kolbenpres »

Zdravím, nemá někdo ruskou brusku 3M642? Potřebovali bychom k ní orovnávač na kotouče, ideálně koupit :-) ale velice by pomohlo, kdyby ho někdo měl a mohl ho vyfotit...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástrojové brusky

#81 Nový příspěvek od kenybz »

kus placky do toho vyvrtej díru a z boku šroub tím utáhneš diamant orovnávač upínám přímo na stůl.
mám i origo ale ten neni tuhý a brní
tady je vidět upnutý na stole ten samo domo držák
Obrázek

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Nástrojové brusky

#82 Nový příspěvek od kolbenpres »

Díky moc :-) Kdybys měl chvilku, blejskni mi i ten originál, děkuju! Ale tohle je celkem pěkný řešení...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástrojové brusky

#83 Nový příspěvek od kenybz »

můžeš to dát i na magnet, ale tam bych udělal tu základnu větší cca 60x60mm aspoň a plochu která bude přimagnetovaná, tak přebrousit

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#84 Nový příspěvek od Jiřin »

ota píše:Ahoj, co tak sleduju inzerci, každou chvíli se objeví bruska na katrové pily. Docela ji kdysi nabízel kluk co má asi 10 km ode mě pilu. A ceny jsou celkem akceptovatelný. Nekoukám po tom jakože bych to scháněl, ale když si prohlížím inzerce, jsou tam. Koukni třeba na bazoš. Nemá cenu to doma kuťit, když se to nechá koupit a cena není smrtelná. 8)
Jo čas od času jsem ji viděl - když jsem ji nepotřeboval. Pak už nebylo nic, co by se mě líbilo. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si ji udělal. Při tom množství dřeva, co se řeže je potřeba mít takovou věc doma.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#85 Nový příspěvek od Jiřin »

Nez dam inzerat na web, tak se napred zeptam tady, jestli by nekdo mel zajem o malou nastrojovou brusku Vm1, ZPS Gottwaldov.
Potrebuji v dilne udelat misto :( a rad bych ji ubytoval u nekoho hodneho.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Nástrojové brusky

#86 Nový příspěvek od winch »

Daj foto v akom je stave, a cenu- kludne do SZ
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#87 Nový příspěvek od Jiřin »

Zitra

Domčo
Příspěvky: 203
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Nástrojové brusky

#88 Nový příspěvek od Domčo »

Aka je cena?

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Nástrojové brusky

#89 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj, také poprosím bližší info, co k tomu všechno je, fotku, představa ceny. Děkuji. :)

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nástrojové brusky

#90 Nový příspěvek od Jiřin »

Fotky jsou zde:
Obrázek

Obrázek

Je to celkem raritni bruska. Pri zadani do google "Vm1" to vypada, jako by je Internet skoro neznal. Osobne jsem potkal snad jen 3 kusy (vcetne te me). Bruska ma dodelany frekvencni menic. Prislusenstvi je pouze pracovni vreteno s Mk5 kuzelem. Je to usazene na malem krizovem stole. Mam k tomu udelanou redukci na ISO40 a jeste jsem dodelaval jednoduchy delici kotoucek. Da se na tom brousit freza jak celne, tak z boku. Kdyz se sunda pracovni vreteno a dodela se pripravek na upnuti soustruznickeho noze, vybrousi se na nem vse vcetne radiusu. Brousil jsem i kuzelovy vystruznik.

Posledni dobou na ni uz jen brousim retezy do motorovych pil (pripravek si chci nechat), protoze jsem presel na vetsi brusku typu kamenicek, ktera ma pro mne vetsi potencial. Sice to chleba nezere, ale bohuzel to zabira misto a dilna neni nafukovaci :(. Potrebuji do dilny dostat metrovou granitovou merici desku co uz pres rok ceka v depozitu az se nejak odhodlam k prodeji .......

S tou cenou je to tezky. Vzhledem k tomu, jak jich je malo se ani prodejni cena na Internetu k porovnani najit neda. Sroubovat cenu nahoru nechci, na druhou stranu uplne pod cenou ji dat taky neto ..... protoze pak by si ji clovek doma nevazil, nebo by skoncila u prekupnika. Zatim bych to odhadl tak na 25,- kKc.

Ja vim, ze by to melo patrit do inzerce, ale tady do tohoto vlakna chodi jen uzka skupina lidi, co maji strojarinu jako konicek a doufam, ze by brusce udelalo vetsi radost bydlet u nekoho hodneho, nez odjet za prekupnikem.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“