Soustruh SV18

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Soustruh SV18

#301 Nový příspěvek od kiwi »

Dik. :friends:A jen si lepil nebo jsi to i pekl?

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruh SV18

#302 Nový příspěvek od winch »

Nahrieval som to zospodu el varičom cez ocelovú kocku a zvrchu žehličkou. Mokrou handrou som kontroloval teplotu. Dôležité je zlepiť ho rovno, inak kmitá do strán, mne sa to našťastie podarilo, treba si to skúsiť párkrát bez lepidla. Nahriať ho treba aby to spoľahlivo držalo. Aby nešmýkal pri hrubovaní musí byť fest napnutý.
ObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Soustruh SV18

#303 Nový příspěvek od kiwi »

Jen jsem se ptal na to ohrivani protoze jsem uz od jednoho prodejce dostal info ze ohrivat nemusi.Ze je to lepidlo na gumu.Ale za me ohrat.Budu mit pujcenou primo tu svarecku original na to.Tak snad to dopadne.

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Soustruh SV18

#304 Nový příspěvek od Ivan50 »

Tak sustruh už je zapojený 8) ,a stalo ma to flašku palenky,robil mi to taky dochodca čo zapajal sustruhy,ani nepotreboval schemu,čomu sa najviac tešim je že mi to ani nevyraža istič ako som čital na forach že je bežny problem,možno preto,že ho pripajam cez 20 metrovu predlžovačku a tam sa to asi strati....uvidim,ked ho napojim priamo do krabice v garaži či udrži,ak nie tak ho bujem pripajať cez predlžovačku od chalupi..

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Soustruh SV18

#305 Nový příspěvek od zde »

dnes som menil v praci v SV18RA vretenovy olej . Bolo tam na dne tak som ho odsal a dal novy /nechal som kupit - najmenšie balenie bolo 20l cena 95€ /-označenie Vretenovy olej- MOBIL VELOCITE OIL NO 3

Obrázek

Obrázek

Marek Považský
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 26, 2020 10:57 am
Bydliště: Liptovská Sielnica

Re: Poděkování za spolupráci při opravě soustruhu SV18RD

#306 Nový příspěvek od Marek Považský »

Dobrý deň, chcem vás požiadať o pomoc. Mám SV18RD a v piatok so večer sústruh vypol a v sobotu ráno som ho chcel zapnúť a dopredu sa rozbehol na minimálne otáčky a nereagoval na potenciometer. Na reverzný chod sa rozbehol o trochu viac a otáčky sa dali regulovať. Jediné na čo som prišiel bola prepálená pravá poistka porcelánová 63A. Keď som ju vymenil a chcem teraz zapnúť sústruh tak to vyhodí istič v budove. Neviete mi dať typ čo by to mohlo byť. Pozeral to aj elektrikár ale nemám schému zapojenia. Ak by ste bol ochotný mi ju poslať bol by som vďačný. Som dosť bezradný. Ja ten sústruh využívam len príležitostne a do nejakej extra výmeny za frekvenčný menič a asynchrónny motor sa mi moc nechce. Moja adresa je marek@povazsky.com
S pozdravom Marek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh SV18

#307 Nový příspěvek od Čárls »

Tady je schéma aj s elektrikou http://www.tumlikovo.cz/wp-content/uplo ... 8RD_RB.rar Jedině dobrej elektrikář Nic víc asi neporadím :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Soustruh SV18

#308 Nový příspěvek od Zetor15 »

Dobrý den mám tohle pravítko (doufám že na sv18) Chci se zeptat co na něm chybí a pokud by byl někdo tak hodný a přidal případně foto chybějících částí.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh SV18

#309 Nový příspěvek od ota »

Chybí tam taková aretační upínka. Ta se nasadí na ten dlouhej závit v pravo na obrázku co jsou ty dvě maťice. A druhou čásťí na lože. Najede se pak na místo kde je třeba vyrábět kužel a upínkou se aretuje pravítko s ložem aby se to sunulo po té liště.
A ještě chybí prodloužený šroub. Ten je od klasického jiný. Je delší a na konci má průměr pro nasazení do toho kamenu co pak jezdí tou šikmou drážkou. A kousek závitu na vymezení vůle a háčkové maťice. Jo a na tom průměru toho prodlouženého šroubu by měly být dva axiály. Z každé strany kostky. Pro menší odpor.
Ono to pak celkově když to tam je choďí víc ztuha.
A teď jsem si všimnul, ještě chybí na pravo v tom natáčecím tělese šroub s kamanem a maťicí. Pro aretaci toho natáčecího tělasa. Na druhé straně to je.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Soustruh SV18

#310 Nový příspěvek od Zetor15 »

Díky ten šroub příčného posuvu planuji koupit i s matkou už tam stejně nějaká vůle je. pokud by měl někdo foto tech dílů případně díly samotné budu rád za obojí případně s mírama abych nekoupil nepotřebnou věc kolikrát ani prodávající neví na jaký typ to je.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruh SV18

#311 Nový příspěvek od vitex »

Mám doma úplně nové pravítko.Vyfotit je můžu až v pondělí,pokud mě připomeneš.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh SV18

#312 Nový příspěvek od Čárls »

Jen upozorním s pravítkem ztrácí sv 18 přesnost na průměrech vůle v děleným šroubu spojení dělá svoje je pak dobré mít odčítání alespoň na příčný suport 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh SV18

#313 Nový příspěvek od ota »

Tady jsem narychlo stáhle dva obrázky. Viďíš vlevo na tom šroubu tu upínku? To je ona. Je to takovej odlitek a odspoda je placička s dvouma závitama. Tu z vrchu přitáhneš šroubama a ona se stahne na lože.
Obrázek Obrázek
Jejda nějak mi tam nevlezl obrázek toho šroubu. Tak ještě tady je.
Obrázek

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Soustruh SV18

#314 Nový příspěvek od Zetor15 »

díky a pokud vitex bude tak hodný a udělá nějaké detaily chybějících částí případně s rozměry budu moc vděčný. Tu upínku by asi nebyl problém vyrobit k dispozici mám frezku šeping a soustruh. akorát vědět rozměry. Odměřování je už objednané na příčný i podélný posuv. Pokud by někdo věděl kde koupit šroub pro pravítko a matku tip uvítám.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruh SV18

#315 Nový příspěvek od vitex »

Vitex je hodný a rád pomůže.Akorát toho má nad hlavu a musíš se připomenout.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“