Pásová pila na kov

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1066 Nový příspěvek od ota »

Atlan a to je problém, uříznout podložku z poloosy? Akorát poloosa Trabant, to je štolverk a sežrala pilu. Ale tuhle jsem řezal poloosu z avie a žádný problém. Běžně řežu na té Promě 42CrMo-QT a nic s pilou není. Asi to nelze řezat uplně obyčejným pásem. Jednou jsem tam dal 25 mm Starwel a to jsem si pás zkurvil. Jenže to byl matroš nalezenec, netušil jsem to. Jinak poloosu běžně řežu. Ve firmě říznou pilník na šťouchák na kuličky po sváření když čistí kolem sváru.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1067 Nový příspěvek od fajlla »

Já jsem dělal nedávno čepy na štípačku z poloosy z Robura a normálně jsem to taky nařezal. V práci mám sice super pásy, ale pak sem to doma krátil na přesno a taky v pohodě.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Pásová pila na kov

#1068 Nový příspěvek od Zetor15 »

Presne tak dokoncei pistni tyce nejsou problem teda az na ty pochromovane tam udelam vedsinou povrchovy zapich v miste rezu a pak uz to neni zadny problem riznout...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1069 Nový příspěvek od ota »

Pístní tyče jdou řezat vcelku v pohodě. Stačí tam na vršku škrádnout karbikem uzonkym kotoučkem, aby pás neběhal po tom chromovanym. Pak už ten zbytek dokola chromu odpadá.
Jednou jsem tam položil pístní tyč co mám odřezky ještě v těch papírovejch futrálech a pustil pilu. Šel jsem na soustruh. Za chvili jsem se šel podívat co pila. Pila smýkala po vršku, ani nebyla znát na tyči že by zařízla. Pořádně tu tyč prohlídnu. A odřízl jsem to karbikem. Dám do soustruhu a zarovnávám čelo. A ona to byla ta tyč co je napovrchu třeba 3 mm dokola tvrdá, kalená. Uvnitř jako hlazenka. Naštěstí zadavatel potřeboval závit pro oko vnitřní. Jinak bych to tvrdý stočil taky pryč. Horší by bylo do toho tvrdýho řezat závit. Musel bych si vybrousit asi CBNkovou destičku na tvar závitu a nasadit do kusu matroše a zkutit to tak. Byla to pístní tyč na rampovač do lesa. Ta původní byla jako rohlik. Co rohlik, to je prd zatáčka, možná slíš jako banán! :D

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Pásová pila na kov

#1070 Nový příspěvek od Ready »

Jojo,pochromované pístní tyče jsou dvoje,jedny klasika a druhé jsou povrchově kalené. My je používáme na motání šnekovnic,párkrát už se stalo,že mistr provianťák objednal obyč,na první pohled to nepoznáš,ale nerez ji rozfláká za chvilku,pokud je pásovina k motání atyp rozměr,tudíž výpalek s ostrou hranou a jde se do velkých tlaků,není problém zlikvidovat tyč na 500-600ks,má na sobě brázdy,že by šel sadit zemák.....povrchově kalená vydrží třeba 10000ks a umře na oloupaný chrom,což nám likviduje bronzové vodící pouzdra,bo je to drsný povrch,jinak povrch co do rozměru prakticky netknutý-ty tyče vydrží jak sviňa. Ale zase jsou nachylnější na prasknutí při naší kombinaci krut+ohyb,kalená vrstva ti nastartuje trhlinu a ta bomba,když ti praskne 30mm tyč našponovaná krutem z motání nerez pásoviny 35x8 je.....nepopsatelná :D
Kdysi jsem najížděl výrobní zkoušku pro Kovarsona,pásovina 30x8 na 3m tyči 25mm pravák,tzn. začneš na konci a jedeš ke sklíčidlu,celý krouťák ti jde přes tu tyč a je brutální pocit,když periferně vidíš sklíčidlo,jak udělá skoro celou otočku,než se pohle unašeč s pásovinou....takové tam je napružení v krutu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová pila na kov

#1071 Nový příspěvek od Čárls »

Tyhle tyče se u nás objednávali nařezaný na míru abyli nějakou rozbruškou většinou ještě o5 mm než byl požadavek pošušňání utačet cenťák na míru :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1072 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Fajla taky si myslím že to ujde :) A jak říkáš další věc je ta přesnost dorazu pili vůči svěráku. Protože když jsem tenkrát pilu přivezl dorazy (oba jak nula tak 45°) byly vyšroubavané. Takže jsem to ladil podle úhelnice pilového pásu a svěraku no...

A k tomu chlazení používám jí strašně málo...třeba několik měsíců neřeže nic. Pak potřebuju něco kousek pořezat tak řeže cca hodinu a tak no. Tak jsem to chlazení neřešil kuli kažení a bordelu od toho :-/

Jo jo pár motorek tu ukrývám na důchod.... :jazyk: :D Jawa 350/634, simson S51 enduro,jawa 21, babeta 207

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Pásová pila na kov

#1073 Nový příspěvek od Chose11 »

No ta 350, ta mě zajímá a zrovna 634
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1074 Nový příspěvek od Ondras83 »

Veteránista: co ta roxta, dobrý? Koukám po nich do budoucna a ta roxta vychází nejlíp

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1075 Nový příspěvek od Atlan »

Kriva ako vsetky tieto ciny, ale mozes si vybrat farbu :D
Vymenil som tu hlavnu osku za brusenu tyc co sa pouziva na linearne vedenia tusim 16mm bola, hned to ma mensi vakl.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1076 Nový příspěvek od Ondras83 »

ta roxta vychazi asi nejlip, mame doma promu 115u (nataceci)...reze dobre (ale pomalu), nema pist na padani a ten debilni sverak, zajistujici zelezo jen excentrem, to nechci, je mi jasny, ze je to uplne stejny (i jsem to tady nekolikrat psal) ale za tech 14tis starsi nekoupim (a kdyz, tak ojetou na sracku a nebo nejkaou velikanskou kysnu) a jinak jsou v celku ve stejny cenovy hladine...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kov

#1077 Nový příspěvek od Atlan »

Pozri, objednas a do 14 dni vies vratit. Ak to bude velky ausus.
S to spruzinove spustanie nieje az take zle, ma tu vyhodu ze je rychle.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pásová pila na kov

#1078 Nový příspěvek od ota »

Chlapci nepovaluje se někomu doma motor z pásové pily ( bývají i třeba na vrtačkách ) Proma? Třeba někdo měnil za motor na 380V. Tenhle je na 220V a má u sebe kondík v takovém krytu. V sobotu se mi z něj začoudilo a je po něm. Nařezal materiálu že by opásal zeměkoly. Už asi před měsícem jsem něco cítil že se pálí motor. Ale nikde vizuelně nic. Má u něj namontovaný externí chlazení, bo by byl v pánu dávno.
Koukněte někdo. Jako mají motor náhradní ale ty 4000 Kč to se mi nechce vypláznout. Zkusím dát ten můj opraváři motorů, kdyby ho převinul. Ale teď budou co už ty vánoce a myslím, že to bude až po novém roce. A já zase přez vánoce dělám asi nejvíc. Tak by se mi motor šiknul stejnej. Nasadit zapojit a řezat.
Díky za případné nabídky. Jak píšu odkazy na náhradní novej sem nedávejte. Jakožto vrtkoleno co celou pilu koupil za 3000 Kč za něj 4000 nedám. :red:
Čumec co to scháním.

Obrázek

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pásová pila na kov

#1079 Nový příspěvek od JardaCNC »

simson S51 enduro ten mě zaujal - před cca 6 lety jsem ho prodal tak 60 letému strýcovy kousek od vedle a ještě jsem mu kladl na srdce ze pokud bude chtít prodat - já jsem první kupující. No už je pryč..... :vztek:
Tak pokud by byl na prodej napiš :nakres: :driver:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pásová pila na kov

#1080 Nový příspěvek od JardaCNC »

ota píše: pon pro 11, 2023 12:56 pm Chlapci nepovaluje se někomu doma motor z pásové pily ( bývají i třeba na vrtačkách ) Proma? Třeba někdo měnil za motor na 380V. Tenhle je na 220V a má u sebe kondík v takovém krytu. V sobotu se mi z něj začoudilo a je po něm. Nařezal materiálu že by opásal zeměkoly. Už asi před měsícem jsem něco cítil že se pálí motor. Ale nikde vizuelně nic. Má u něj namontovaný externí chlazení, bo by byl v pánu dávno.
Koukněte někdo. Jako mají motor náhradní ale ty 4000 Kč to se mi nechce vypláznout. Zkusím dát ten můj opraváři motorů, kdyby ho převinul. Ale teď budou co už ty vánoce a myslím, že to bude až po novém roce. A já zase přez vánoce dělám asi nejvíc. Tak by se mi motor šiknul stejnej. Nasadit zapojit a řezat.
Díky za případné nabídky. Jak píšu odkazy na náhradní novej sem nedávejte. Jakožto vrtkoleno co celou pilu koupil za 3000 Kč za něj 4000 nedám. :red:
Čumec co to scháním.

Obrázek

Obrázek
Kondik jsem nedávno kupoval nový. Bylo z toho dost smradu.
Ale pila jede stále dál. Mám se ti podívat na to kde jsem to kupoval?
Aha tak je to jinačí motor. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“