Pneumatický utahovák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Pneumatický utahovák

#46 Nový příspěvek od Franta.cz »

V Brně taky nemám problém.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#47 Nový příspěvek od matisx »

cau chlapi mam pujceny tehnle utahovak-ale nema zadnej orech 3/4 abych to vyzkousel -ma to nedko doma jakou to ma silu jestli to mam vzit do rekneme 1000kc :-/
Obrázek
obrazek je pujcenej z bazose
je to ale ten typ asi narex uv-30 :-/
jinak mam v planu toto
http://gmtools.cz/627,pneumaticky-udero ... -asta.html
http://www.naradi-pro.cz/obousmerny-razovy-klic-1927cd -to jsem mel pujceny a to jede dost dobre-kola na traktoru v pohode :jazyk:

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Pneumatický utahovák

#48 Nový příspěvek od liba23 »

V lidlu bývá ráčna i nějaký oklepávač, máte někdo zkušenost ?

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatický utahovák

#49 Nový příspěvek od Lišák1 »

V Lídlu se neboj nakupovat, rozhodně nejsolidnější zboží ze všech velkoprodejen.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#50 Nový příspěvek od matisx »

tak jsem nakonec koupil toto
Obrázek
prvni poznatek--vypada dobre :smich: :D

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Pneumatický utahovák

#51 Nový příspěvek od padesátka »

Já mám od extolu 640nm 2xkladivo na kola dobrý,ale jinak se s tím nedá na šrouby.Před tím jsem mněl z polska 340nm plecháče to povolilo litáky těžko--dobře se s ním montovalo i slabé šrouby.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#52 Nový příspěvek od matisx »

Uberu tlak a musi jit vsechno- a na slabi sroubky to nepotrebuji.to dam v rukach/na motorku je to prasecina.ale kola na aute.napravnice.kola na traktoru atd.zitra jde na radu traktor.prehozeni kol
Jo mel jsem pujceny proteco 340nm a nepovolilo to kola na fabce plechace a to jsem je dotahl v rukach-tak takovej kram nechci :-/

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Pneumatický utahovák

#53 Nový příspěvek od gbelec petr »

co stála ta beta?dík..

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#54 Nový příspěvek od matisx »

Tak jsem spokojen. Na moje pouzivani dobry.ale nejaka coulova utahovacka by bodla.dva srouby jsem nedal.asi pretazeny-kroutici moment musi clovek brat s rozumem.ma to 2kg -nemuze to nahradit 15kkg kladivo
Ale nechapu vyznam tech sad co maji 350nm -to je uplne k nicemu kdyz to teda nema nekdo na 6sroubky.eale nato staci 1/4gola. :smich: plus silnejsi akucka :-/

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Pneumatický utahovák

#55 Nový příspěvek od Vedra »

Tady jde o to že výrobci z číny lžou nebo to málo krmíte vzduchem :)

Kvalitní pneu utahovák povolí víc než je na něm napsáno. Utahovák seřízený na 80 Nm povolí klidně 150 Nm pokud to není zarezlé díky tomu že do toho na střídačku ťuká.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Pneumatický utahovák

#56 Nový příspěvek od padesátka »

Já používám utahovačku při všelijaké montáži demontáži teda používal tu slabou do 8 šroubu slabší ne je to podstatně rychlejší.Těch 600nm i když dám na 1 tak strhne 12 matku :-/ tlačím ji 8 bar.--do 8 používám akušroubovák na který jsem si pořídil všelijaké nástavce a redukce ušetří to spoustu času.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#57 Nový příspěvek od matisx »

me selsky rozum rika ze kdyz to dotahnu 300nm tak to preci nemuze 300nm povolit-typoval bych jednou tolik-ale nemam merak abych to vyskousel :-/
ono ty udaje jsou trocha mimo-dokaze to natlouci ty urcity momenty ale treba za 15sekund-to si myslim ze je lepsi nez kazdy sroub delat nez se pohne 15 sekund-tak ten utahovak musi byt po sichte kaput :-/
ja ten udaj na te bete beru z rezervou-ted jsem byl u kamose oba mame teda bety-obe maji pres "1000nm" nerek bych ze beta je nouname vyrobce :-/ ale to je fuk-ale dneska obe pohorely na osobaku na plechovych diskach-vypada ze par let nepovoleny.
mam to vedeny 16mm hadici-na konci teda rychlospojka a ten otocny kloub-ten to teba asi kurva brzdi-ale zase manipulace je spica-jeste ho zkusim na zkousku oddelat
ja jsem spokojen-jestli budu muset utrhnout trhakem jeden sroub z 50-ti tak parada-a nebo coulouvou utahovacku :typek:

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Pneumatický utahovák

#58 Nový příspěvek od matisx »

tlacim do toho 6,5-neminim ukroutit ten 4hran :-/ asi jsem mekejs :smich:
no kdyby to strhlo kulatinu 12mm a 8.8- tak to beru ale jestli to ukrucuje 8mm obycejnou kulatinu tak nevim :-/ to zaberu v praci klicema(13-17 klic)kdyz demontuji hromossvody a ani to nejak nepocituji v rukach :-/ ale kdyz je tam pevnostnak tak ho clovek ani neda-driv sjedou klice.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Pneumatický utahovák

#59 Nový příspěvek od peny »

vacsina vzduchoveho naradia je stavana na max tlak 6,3 bar takze nieje najlepsi napad tlacit donho 8, a k tym utahovakom, cim lacnejsi tym potrebuje viac vzduchu akou tu uz niekto pisal, aj tie lacne asi maju deklarovanu silu len nemaju spravny pohon

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Pneumatický utahovák

#60 Nový příspěvek od padesátka »

To jsem si nevšiml ten z polska mněl napsáno max 8 bar tak je dostával a extol má jen 6,3 tak to ho budu muset připojovat přes redukčák.Díky za upozornění.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“