kde se vyrábí NAREX?

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6145
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#31 Nový příspěvek od fikejz »

Co vím NAREX nechává dělat v Číně akušroubováky. A jak je na tom s přístupem k zákazníkům jako firma velmi dobře svědčí tato stránka (býval to nejlepší eshop na náhradní díly do jejich strojů): http://narexcz.cz/ Od téhle firmy (NAREX) si já osobně dlouho nic nového nekoupím. A to mám od nich poměrně dost věcí: maflík (už druhý, ten první byl ještě s hranatým krytem) a už má druhý stator (Vlastně je to třetí maflík, protože tomu druhému odešla ani ne po čtvrt roce převodovka tak mi ho prodejce vyměnil), flexy -125 (vlastně to je 115 co dostala větší kryt od jednoho co "takový píčoviny hned zahodí") a 150 (mám taky 125 a 230 od Makity - ty jsem koupil když mě na malé Narexce odešel rotor tak než se vrátila z opravy koupil jsem ani ne za cenu nové 125 NAREXy sadu dvou Makit té menší jsem už taky měnil rotor a je to mnohem snazší než u NAREXy a ani to není dražší). A pak mám ještě černou NAREXu příklepovou vrtačku (než začali dělat PROTOOL je to vlastně Protoolka, ale s nápisy NAREX ) to je opravdu držák k neutahání (nemám problém s 20 vrtákem do železa!) Taky jsem měl dvě akumulátorovky (ASV 12 BE-T, ale ty už jsou dávno v pánu). Dneska mám DEWALTa s bezuhlíkovým motorem 60Nm 18V a to je úplně jinde (a přitom za míň peněz). S řetězovýma pilama NAREX jsem se dost natrápil v práci (přimazávání řetězu a to se tam nelil žádný biolep) a domů bych je nechtěl ani za nic.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: kde se vyrábí NAREX?

#32 Nový příspěvek od ITS »

Chce to mít dobrého prodejce. Já byl koupit do firmy 115-ku úhlovku a chtěl jsem Narex. Prodavač začal kroutit hlavou, že to není dobrá volba. Jsou to první velké dodávky z PRC. Při bližším pohledu jsem žasnul, jak se na Narexu objevily ty laciné plasty, které známe z dětských autíček. Nyní už přijely i velké úhlovky z PRC. Prý čekaly někde v kontejnerech, aby dostaly německé vypínače, protože ty PRC vydržely dvě zapnutí.
Takže jsem odešel se 125-kou Dewaltem.

fikejz
Příspěvky: 6145
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#33 Nový příspěvek od fikejz »

Dobrého prodejce mám, o "nové kvalitě" vím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10590
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: kde se vyrábí NAREX?

#34 Nový příspěvek od chobotek »

http://narexcz.cz/ je tady místní. Nakupoval jsem tam, ještě než byly moderní e-shopy. Tehdy Protool i Narex. Občas se na tom něco vysypalo, v záruce ještě v klidu, pak mi spadla na zem vrtačka (Protool QuaDrive PDC 18), doteď ji mám a pořád si myslím, že tu nálož, co dostává přežívá slušně. Je k tomu v sadě úhlová hlava, na ní je svěrná objímka a ta praskla. Objednal jsem novou. Měsíce výmluv, že servis nemá, pak na skladě není. Začalo mi to být divný, tak jsem volal do Protoolu a oni s ním rozvázali spolupráci. Pak to samé udělal Narex. Nechodím tam (je to přesně ve stylu otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi). Stejně jako nechodím nikam, kde není zákazník na prvním místě.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: kde se vyrábí NAREX?

#35 Nový příspěvek od elbarto »

z4011be píše: sob úno 20, 2021 1:56 pm Tak jsem zvědav, jestli NAREX rezignoval jen na část výroby, nebo si nechá dělat vše a jen zneužívá zavedenou značku, obdobně jako SOLO či ETA. Téd jsem koukal na vrtačku a flexu a oboje má na štítku jen NAREX ČEská Lípa, Česká republika, tak snad se na tomto ještě asijci nevyřádili.
Pokud to bude čínská produkce, pro mě je to konec preference této značky, protože pak už můžu ject čistě dle ceny, protože Čína jako Čína.

P.S.: Před časem jsem se nechal napálit, koupil šlehač ETA s tím, že předchozí vydržel roky. Nový kousek měl prodlouženou záruku na motor, říkám si super, bude to na dlouho, protože jinak by ji nedávali. Největší prdel je ta, že se rozbila metla, 2,5 roku od zakoupení již ji není možné objednat (v tu chvíli jsem zjsitil, že ETA je čínský šmejd), takže máme šlehač se zárukou na motor, ale celek je k ničemu, protože bez metly to jaksi nemá využití.
Tipuji, že případná výroba narexu v Číně bude vypadat stejně. Buď to bude větší šmejd, nebo menší, ale neseženou se díly.
... ETA je čínanů snad už 10-12 roků. Ten běs je viditelný už na první pohled, kvalita čistokrevně stánková. Kupoval jsem drobné nářadí Narex po 15kč/ks a logicky musela přijít otázka... končite ? Ano, tohle byla posledni výroba v CZ a aktualně se přesouvá do P.R.C. Jediná škoda, že jsem to zachytil pozdě, protože stovky ks nařadí byly za směšnou symbolickou částku.
Ono uplně upřímně, jejich hvězda EV513D byla mrd... i v dobách slávy. Dnes jí mám na centrále, nemá elektroniku a stará centrála bez regulace jí nezabije jako všechno ostatní.

fikejz
Příspěvky: 6145
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#36 Nový příspěvek od fikejz »

Chobotek, já mám s těmi u vás místními zkušenost jen přes eshop (přeci jen je to pár kiláků a poštovný je levnější než nafta) z minulosti a ta byla jen pozitivní.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: kde se vyrábí NAREX?

#37 Nový příspěvek od bourač »

ten Narexcz co uvádí chobotek není Narex, je to jen zneužití značky.
Tady máte ofiko seznam Narex společností vzniklých privatizací po 89"
https://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz
Tady jsou stránky Narex servis + eshop - prodej náhradních dílů.
https://www.narex.cz/cs-cz/prodejni_mista
Protože mám obří sklad Narex (hala cca 500x100x30metrů) hned za humny chodím tam pro díly osobně (po předchozí tel. dohodě)
I to lze.
Vedle tohoto obřího skladu je násobně větší výrobní hala kde běží moderní stroje obsluhované čechy.
Jak jsem psal netuším co tam vyrábí - zjistím.
Ze sortimentu Narex provozuju jen EVP 13, modrou i černou (Prootol). Jak někdo píše nahoře taky s nima vrtám do oceli 20mm.
Z nostalgie provozuju mafla, a taky utahováky IWP 20 a IWP 30. Taky akučku donedávna (baterky ex).
Jo :zapomel: vlastně eště dvě koloběžky. 8)
Ostatní sortiment nepoužívám. Jsou lepší na trhu.
Není to vina pedagogů na bývalém učilišti a už vůbec MISTRŮ řemeslníků, nástrojařů, udržbářů a opravářů.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6145
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#38 Nový příspěvek od fikejz »

O Narexcz.cz jsem psal jako první já. A v době,kdy jsem tam začal nakupovat fabrika NAREX žádný vlastní obchod s náhradními díly neprovozovala, v podstatě se daly koupit jen v Narexcz. a nebo dát stroj do servisu. Takže bych to tak úplně jednoznačně, jako zneužití neviděl.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8579
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: kde se vyrábí NAREX?

#39 Nový příspěvek od bourač »

no možná zneužití je silné slovo, jen kdosi (ne moc silný v kramflecích) založil firmu, uzavřel smlouvu s Narex a chtěl podnikat.
To moje nakupování spínačů, uhlíků, rotorů a podobných věcí rovnou ve skladu v České Lípě je holý fakt.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10590
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: kde se vyrábí NAREX?

#40 Nový příspěvek od chobotek »

Ta kamenná prodejna je tady: http://sir.zelezarstvicz.cz/ Tam měli věci od Narexu (i Protool) ještě před tím e-shopem. Z těch stránek je celkem vidět, jak to vypadá. Ono to bylo tak, že syn majitele železářství založil e-shop. A dovedl ho, tam kde je teď.
Jinak poslední věc, kterou od Narexu koupím je EKK 45 E . To už se taky nedělá, má ho tu jeden prodejce roky v regálu a já se chodím dívat, jak padá cena. Tak ještě chvilku...
Pokud jde o výrobu v P.R.C., už je to napsané výše, záleží jen na požadavcích a kontrole kvality. Pokud si na tom dá zadavatel záležet, poznáte to jen podle etikety. Jenže tady to vypadá, že jde především o cenu (čti zisk).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: kde se vyrábí NAREX?

#41 Nový příspěvek od honzasl »

Tady se ale míchá spousta věcí do jedné omáčky....

Výdrž, kvalitu, životnost výrobku určí někde na začátku produktový menežment, kterej ví komu se ty výrobky budou prodávat, kolik je za ně zákazních ochoten zaplatit a jaké má požadavky na servis.
Tyhle požadavky konstrutér dá do výkresu, vyrobí se prototypy, vyberou se technologie, nakoupí nástroje, připraví se linka, poptají dodavatelé a začne se vyrábět - libovolně kde.

To, že je nějakej výrobek šmejd, není tím, že se vyrábí v Číně, je šmejd, protože výrobce ho takový chce mít!

S Číňanama spolupracujeme a jejich fabriky fungují úplně normálně. Když konstrukce dá do výkresu motor se slabou izolací, tak na tom výrobní fabrika nic nezmění, pokud ten výrobek splňuje požadavky, které si na začátku vyžádal prodej, kterej ví moc dobře, že nekteří zákazníci jsou ochotní kupovat vrtačky v obchodě se zeleninou a místo servisu to po záruce hodit do konťase.

Jinak pryč je doba, kdy si každý výrobce navíjel svoje motory, to je prostě drahá věc. Motor se kupuje ve velkofabrice na elektromotory, kde je dokážou valit za úplně jiné ceny.

V rámci Festool má Narex pozici té levnější značky, takže předpokládám, že v České Lípě se vyrábí výrobky s vyšší přidanou hodnotou (Festool) a ty s nižší (Narex) se jedou v Asii.

fikejz
Příspěvky: 6145
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#42 Nový příspěvek od fikejz »

Honzasl, když jsi zvyklý na nějakou kvalitu výrobků značky a ona je pak jinde(samozřejmě ne výš), ale cena zůstala ... Pak už ti je celkem jedno, kde se dané zboží vyrábí. A Číňan vyrobí to co si zaplatíš (Porsche, nebo Trabanta jak je libo).
Syn majitele... , to už tak často bývá, že potomci podniky otců vedou od deseti k pěti (tedy pokud ti dobře rozumím chobotku). Je to ale škoda, protože když porovnám jejich stránky a ty originál firemní (http://narexcz.cz/630598-evp-13-g-2h3-c245/ versus https://www.narex.cz/customsite/ekat/ca ... P+13+G-2H3)
Bourači, věřím ti, že se u nich ve skladu dá dobře nakupovat (ten sklad má zkrátka na starost někdo jiný, než kdo dělá obchod/ eshop).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: kde se vyrábí NAREX?

#43 Nový příspěvek od z4011be »

Faktická likvidace Narexu může být daní za jeho privatizaci. Stávajíci německý majitel vyrábí své značky, takže nemůže logicky potřebovat, aby český Narex byl kvalitni a cenově přijatelný a konkuroval jeho značkám. Tak má dvě cesty, buď ho koupit a zlikvidovat hned, nebo z něj udělat levnou značku pochybné kvality a odradit tak zákazníky, kteří přejdou k jeho zavedeným značkám.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: kde se vyrábí NAREX?

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Bol tu spomenutý Festool. Švagor je podnikatel, tak ho občas chytí rapel a kúpi niečo značkové na čo mu dajú dobrú zlavu. Takto dovliekol do dielne sadu akumulátorového náradia Festool. Tak obrovské sklamanie sme ešte nezažili - do roka baterky mrtvé a doslova čokolvek čo bolo na stavbe malo väčší výkon a výdrž ako tá nešťastná značka. Reklamacia samozrejme opakovane neuznaná. :-/

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: kde se vyrábí NAREX?

#45 Nový příspěvek od ITS »

Kolega z40011be píše o tom, že "německý majitel nechce, aby se v Narexu vyráběly levné kvalitní stroje".
BOHUŽEL v Česku se již nic levného a kvalitního vyrobit NEDÁ. Lidé jdou pracovat do velkých zahraničních firem za mírně lepší peníz, neb jejich výrobky mají cenu zahraniční. To platí, pokud chce být člověk zaměstnancem. Pokud chce být OSVČ, pak s velkou pravděpodobností z koloběhu výroby něčeho složitého vypadává. Dále se množí skupina lidí ( snad), kteří chtějí na výše zmíněných jen parazitovat. A bohužel ani nevědí, že chtějí parazitovat. Jsou tak vymaštění, že nic kloudného dělat nemůžou a nevědí o tom. :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“