Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8206 Nový příspěvek od bourač »

jj benzínem se řeže, princip trochu jako auta na LPG, nebo vlastně klasika benzínový atmosferický motor.
Páry které vytvoří plamen vznikají až v hořáku. Praktické zkušenosti s tím ale nemám.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Svářecí technika

#8207 Nový příspěvek od thovt »

Např. let lampa na benzin

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8208 Nový příspěvek od Čárls »

Přesně akorád je ji začneš v správný době krmit kyslíkem a máš ejhle autogen a ve správný teplotě vypneš benál Princip je furt stejný akorád pokaždý jiný medium na počáteční ohřev
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#8209 Nový příspěvek od Chose11 »

Profi svářeči se asi usmějí, ale Oldu sleduji pravidelně a tady tohle video mě jako samouka svářeče zaujalo, to asi nebudou úplně levné mašinky.

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Svářecí technika

#8210 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ahoj svářeči,
profíci mne s dotazem na lídlovské Parkside oné asi pošlou někam, ale stejně se zeptám:
Pokukuju totiž po levném CO-čku bez plynu (na trubičkový drát) v hobby kategorii.
Použití hlavně na 2mm tlusté jekly, které se mi 2mm elektrodou daří buď propálit, nebo nedovařit (3mm stěnu a výš už jakž takž tou elektrodou slepím). Vařím málo, sotva párkrát do roka a krátké svary, takže pro mne by drahej trubičkovej spotřebák nevyzněl v součtu nákladů až tak tragicky (větší věci bych stejně po naheftování poslal švárovi, ať to někdy časem dotiguje).
Koukal jsem původně na Banggood, ale ony tam už jejich ceny atakujou ty v našich domácích e-shopech, a dodací lhůty z Číny jsou poslední dobou spíš v měsících než týdnech. O případné reklamaci a jejích nákladech na zaslání z5 ani nemluvě.
Tak mi padl do oka Lídl, ale nepochopil jsem, jakej je rozdíl mezi modely PIFDS 120 A1 a PIFDS 120 B2 (ceny maj stejné, viz
https://www.lidl.cz/p/parkside-invertor ... p100342661
a
https://www.lidl.cz/p/parkside-invertor ... p100363444
Jedinej rozdíl, co jsem našel, je rozsah regulace svařovacího proudu (25–120 A vs 20–120 A), což je zanedbatelné. Kterej těchto modelů byste mi doporučili - nevíte někdo, co znamenaj ty rozdílný písmenka na konci?
Anebo raději počkat až bude na skladě univerzální model PMSG 200 A2, kterej je sice o pár stovek dražší, ale má větší rozsah svař.proudu (50–160 A) a má i vstup na bombu CO2 (a tím pádem lze použít i cívečku s normálním drátem) a má i výstupní svorky na klasické elektrody MMA? Odkaz je https://www.lidl.cz/p/parkside-multisva ... p100347792
Původně jsem pošilhával po banggoodovské vybavenější univerzální obdobě s displejem svařov.proudu https://www.banggood.com/EU-Direct-HAND ... 98292.html , ale kvůli záruce a příp. reklamacím bych dal přednost tomu Lídlu, který je navíc levnější a bude patrně dodán dříve.
Nemá někdo s těmahle levnejma svařovacíma Lídlama zkušenosti?

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Svářecí technika

#8211 Nový příspěvek od chobotek »

Pořiď si 1,5mm elektrody a trochu se s nima pocvič. On se ten trubičkový drát, kromě ceny a potřeby dalšího krámu do dílny zas tak neliší.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Svářecí technika

#8212 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Stando,nekupuj to.I svého švagra jsem od toho úmyslu odradil.Není to to pravé ořechové.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Svářecí technika

#8213 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud řádně připravíš podmínky tak s 1,5 to musíš zavařit na pohodu. Rekl bych i dvojky ale tam už to xhce trochu do ruky dostat.

Stou svářečkou se budeš zlobit. Nebo kup starší kvalitnější CO na 230. To na takový drobnosti stačí, případně invertor co umí TIG. U těch jeklu to bude snazší se naučit než tou lidlackou.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8214 Nový příspěvek od Čárls »

Invertor a bohlerky elektrody i ja co svářím 1 za uherskej rok sem se to naučil a nebyl problém chce to cvik tenkrát sem nabral odřezky a dva dni trenoval pak je to na pohodu, svislý na padáka prasáka a neprojedeš zkrz
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí technika

#8215 Nový příspěvek od ota »

Co jsem si kdysi koupil cočko beru vaření elektrodou jako nouzovku. Nebo když už elektrodu, tak je to něco tlustýho bytelnýho, např lžíce na bagr, šasi na vlečku. Ale nejdřív si to cočkem poheftuju a pak to převařím elektrodou. Další využití je třeba vaření na zahradě na prodlužce. Vezmu invertor do ruky a jdu. Cočko mám větší a to bych musel vzít na vozíček. Ale už jsem ho taky na zahradě měl. Jak si pořídíš cočko na doma, pak už tu elektrodu budeš taky brát jen jako nouzovku. Mám tuším 200 Migatronica, na 380V koupil jsem ho staršího a zatím jede bez jediného problému. Zatím jen občas spotřebák, dolňit plyn a drát. Teď tam mám 1 mm drát a vařím od plechů po silný železa. Bohužel ta 0,8 mm drát doma došel. Až dojde i ten 1mm koupím si zase tu 0,8 mm. Jde to s ní myslím líp.
Koupě dobrého cočka je investice co se neztratí. Já ho mám myslím do smrti. A kdyby náhodou, koupím si zase třeba starší kvalitní mašinu. To moje stálo 8000 Kč na inzerát a bylo asi 15 km od baráku. Když vplul inzerát já ho trefil a hned vzal auto a jel pro něj. Měli celkem 4 na prodej. A už bylo volné jen to co jsem vzal já. Když mi ho předváděl svářeč ( řekl z těch čtyrech si vezmi tohle ) tak prodejci volali další 4 zájemci. Za mě tyhle ,,kocoury" co jsou v odkazu bych si asi nekoupil. Ještě jsem si tenkrát chtěl sehnat velké cočko a netřeba. Tohle mi vyhovuje.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8216 Nový příspěvek od Čárls »

Vždy záleží jak často něco sváříš u mne mrňavá dílnička organizovaný bordel :smich: Naposled sem svařel bratru dva roky Není momentálně co a až bude tak zas vytahnu invertorek a bude ce chvíli cvičit a pak načisto já bych ceočko neuživil
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Svářecí technika

#8217 Nový příspěvek od bourač »

To co píše Ota je přístup fachmana který vaří tu a tam dost často a převážně v dílně.
Takže zjistí že "drátem" je to rychlejší, jednodušší a nemusí měnit elektrody a odklízet strusku.
2mm jekly vařit 2elektrodou lze = je potřeba rychle, neotálet u toho.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Svářecí technika

#8218 Nový příspěvek od StaPo3011 »

chobotek píše: stř lis 08, 2023 8:56 pm Pořiď si 1,5mm elektrody a trochu se s nima pocvič. ...
No nevím, na moje ruce to asi není dobrý nápad - už i při té dvojce nové elektrodě se mi její konec klepe tak, že se málokdy trefím napoprvé přesně tam, kam chci, a výsledek je pak takový posmrkaný. Trochu jistoty do ruky dostanu až po odvaření půlky elektrody - pak už je ten celek v ruce znatelně tužší. Ale kdybych si kvůli tomuhle ty elektrody už dopředu zkracoval na půlku, tak bych se asi nedoplatil. :)
S tím (tuhým a kratším) hořákem bych dokázal manipulovat o dost přesněji, aspoň doufám.
Jinak koukal jsem na videotest tý kombinovaný svářečky za třiapůl litru u toho Slováko-angličana (aspoň podle uživ.jména), viz https://www.youtube.com/watch?v=2MB02rgllJw , a dost se mi ten výsledek za použití trubičkového plněného drátu líbil - takovouhle housenku jsem já elektrodou nikdy nedocílil. A že to přitom prská kolem na všechny světový strany, s tím bych asi dokázal žít - nebudu svařovat umělecká díla, a rovné plochy karbík se šmirgllamelou začistí.
Ještě si to nechám projít hlavou, ale jsem silně nalomen to risknout. Ono druhý důvod je i to, že vlastně můj miniinvertor (Omikron Gäma 160, či tak nějak) už možná ani neuvidím - koncem léta si ho půjčil bývalý švagr (bývalý profi svářeč na stavbě Temelína), že potřebuje na zahradě něco svařit. No samozřejmě s ním asi zacházel, jako by to byla jeho bývalá dvoumetráková triodyna, a odpálil ho. A že ho tedy vezme ke známému, ten prý to opravuje. No, doteď se tu s opraveným kusem neukázal :'(
Takže přinejhorším bych ten kombi osmikilový oný používal jen jako invertor na elektrody, výstupy to na to má (svař.kabely bych tam dal ty lepší z Omikronu). Ale pokud bych se časem dostal k nějaké menší flašce s CO2 plynem, tak bych možná zkusil i klasický neplněný 0,8mm drát.
Ještě si to nechám projít hlavou, ale uváděná 3-letá záruka je dost silný argument pro - anebo se to do dvou týdnů přinejhorším dá vrátit rovnou.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Svářecí technika

#8219 Nový příspěvek od Čárls »

Pořid si silnou rukavici svářečskou a podepři si elektrodu druhou rukou Vajglama na boduj a je to taky to tak dělám sice vyruším rukavici po nějakým čase ale zas nestojí svět
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Svářecí technika

#8220 Nový příspěvek od Chose11 »

Já už tohle video moc nepamatuji, ale protože se s Oldou moc dobře znám tak mu věřím když něco řekne.

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“