kompresor orlík

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: kompresor orlík

#196 Nový příspěvek od Tomas6 »

Chobotku nevážil jsem, nicméně navařené lopatky byly stejně velké ze stejného plechu, mazací otvor je ve stejném místě, stejný průměr, předpokládám že úběr materiálu je stejný...
Některý vadný ventil.mne napadl jako první, ale ucpu sání a nic se nezmění.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: kompresor orlík

#197 Nový příspěvek od chobotek »

No to nic, jen takový nápad. Já už mám jen šroubáky...
Kdysi mě jakýsi umělec repasoval kliku na praseti. Ono má čezeta 175 stejný zdvih jako Jawa 350, akorát má dutý čep a odlehčenou ojnici. Jinak jsou všechny vnější rozměry stejné. Motor se točí, ale jak mlátí do řidítek, cítíš, jak se mezi klouby zvětšují mezery.
Jestli se to chová stejně, když tomu zacpeš sání, zbývá jen mechanická nevývaha (nebo to stejně někde přisaje - to je dost ošemetné radit na dálku)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: kompresor orlík

#198 Nový příspěvek od Fizz »

I nové remeny muzou být blbé řemeny, jestki máš starý tak ze zkus, některý jsou tvrdý a mají tvarovou paměť, takový stroj se pak klepe jak ratlík.

Stačí většinou kdyz se ohřejí vibrace pomalu mizí.

Problém laciných stojanových vrtaček, pásovych pil atd... Jrdna z prvních věcí co letí do koše je řemen. Jako levná prodlužka co v zimě není ohebná.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: kompresor orlík

#199 Nový příspěvek od ota »

To Fizz naprostá pravda s řemenem. U pásovky když jsem ji prvně zapnul, myslel jsem že mi uleťí elektromotor. Kruci co se děje? Otevřel jsem kryt a podržel ten jistící spinač. Zapnu pilu a řemen tam lítal jako blázen. Jak držel elipsu ještě k tomu, tak kvedlal elektromotorem jak s kyvadlem. Koupil jsem jinej od Rubeny tuším a jen to šusťí. Ten původní je někde na hřebíku jako uplně poslední záchrana, kdyby něco. Stále si drží svůj šišojdní tvar.

rumbus
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 29, 2020 9:32 am
Bydliště: opava

Re: kompresor orlík

#200 Nový příspěvek od rumbus »

Chlapi ahoj,potrebuju zprovoznit kompresor orlik 2pistovy,odesla mi kompletne elektrika v te velke skrini,neda se to necim nahradit,jsem elektro laik,diky

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: kompresor orlík

#201 Nový příspěvek od Fizz »

Nahradit se to dá, spínač, relé, proudová ochrana,... Prostě to co tam je, vetsinou odejde právě stykač, výměna pro elektrikáře na part minut.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

rumbus
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 29, 2020 9:32 am
Bydliště: opava

Re: kompresor orlík

#202 Nový příspěvek od rumbus »

Vcera jsme vymenily stikac a porad mi to v tom stykaci jiskri

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: kompresor orlík

#203 Nový příspěvek od Fizz »

A funguje?

Tušíš proč se na stykači vypalují /opotřebovávají kontakty?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: kompresor orlík

#204 Nový příspěvek od jenicek »

Jsi elektro laik, jak sám píšeš, tak přenech opravu elektrikáři. Už z Tvýho dotazu si člověk udělá obrázek. Neber to jako že machruju, snažím se chránit Tvé zdraví a majetek. :ano:

PS: Když takhle položíš dotaz, tak čekáš, že Ti někdo napíše: Vyměň stykač KM3, dotáhni matku M4 na třetím kontaktu stykače KM1 a vyměň upadlý drát ve svorkovnici na pozici A17 ? Součástí mého stolu je i věštecká koule, ale většina lidí s ní neumí pracovat, včetně mě :smich:

rumbus
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 29, 2020 9:32 am
Bydliště: opava

Re: kompresor orlík

#205 Nový příspěvek od rumbus »

Ja taky nechci vestit z koule ale uz byly u me 3 elektrikari a ani jeden si s tim nevi rady,pry to umi jenom stari elek.kteri delaji motory,pri rozbehu a naslednem prepnuti to proste hori na prostrednim stykaci ktery je vcera vymeneny a dela to porad to samé,chtel jsem jestli se to nekomu nestalo,motor mam uplne novy,zapojeny je dobre ˇ

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: kompresor orlík

#206 Nový příspěvek od jenicek »

OK, konečně nějakej normální popis.
Stykače maj předpokládám cívku na 220V. Vezmi si flexo šňůru a jeden po druhým vyzkoušej (nebo radši ať to vyzkouší elektrikář) každej stykač a změř izolační stavy jednotlivejch okruhů vůči sobě. Setkal jsem se se šluslejma fázema ve stykači (prohořely zhasínací komory). K tomu ještě vždy změř izolační stav všech fází vůči kostře (setkal jsem se s prohořelým tělem a šlusem na kostru stykače).
Vylítává u toho jistič v rozváděči? Pokud ano, mělo by být snažší závadu dohledat.
Problém jsou chvění kompresoru a stáří komponent. Fotka by možná taky něco napověděla, občas bejvaj u starejch mašin různý prasárny.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: kompresor orlík

#207 Nový příspěvek od Fizz »

rumbus píše: sob bře 20, 2021 4:40 pm 3 elektrikari a ani jeden si s tim nevi rady,pry to umi jenom stari elek.kteri delaji motory,pri rozbehu a naslednem prepnuti to proste hori na prostředním stykači...

Jaký eletrikar asi může mít problém s kontrolou stykače?

Mimochodem:

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

rumbus
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 29, 2020 9:32 am
Bydliště: opava

Re: kompresor orlík

#208 Nový příspěvek od rumbus »

To co popisujes vse zkontrolovano a promereno,vyskouseno,ale tim to zkoncilo,jistic vyhazuje jak u kompresoru tak i hlavni jistic na dome,jistic 40 ah na baraku
Obrázek

Obrázek

rumbus
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 29, 2020 9:32 am
Bydliště: opava

Re: kompresor orlík

#209 Nový příspěvek od rumbus »

Ten prostredni stykac uz je vymeneny,zpozdovac je dany na 3 vteriny na prepnuti

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: kompresor orlík

#210 Nový příspěvek od jenicek »

Odpoj motor, tím vyloučíš, že je problém v motoru. Pokud to shazuje i hlavní domovní jistič 40A, tak tam někde bude tvrdej šlus buď na zem nebo mezi fázema.
Co sled fází při přepnutí hvězda/trojúhelník, není to zapojený že pak má snahu se roztočit obráceně?
Tady nezbude nic jinýho než měřit, měřit, měřit. :obchod:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“