Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Soustruhy

#10756 Nový příspěvek od mufik »

Nastal čas pro 50 MASTURN.Takovou práci dělat na 18tce je pakárna.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10757 Nový příspěvek od Čárls »

Ono to jde i na sv 18 akorád by ale šla za chvíli do šrotu pokud to začneš prasečit přes předlohu a co snese viděl sem to ale za chvíli začne smekat řemen a ohýbat se vstupní hřídelka do nortonky
a to normální soustružník neudělá jen soustružnický prase Jedno sem takový zažil u nás na dílně za dva roky odkecal 18 po generálce tak že mohla jít znova do opravy
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10758 Nový příspěvek od ota »

No Masturnistovi a Mazakystovi volali a bohužel to na jejich strojích nejde. Samozřejmě že každej řekne ,,nejde" kdo by se s tím jebal? Jsou tam v díře 115N7 pak pro ložisko od čela vzdálené 163 mm rozměr 120H7 a před ním volný rozměr 121 jako odlehčení pro nasunutí ložiska a pak ke konci zase 40 mm hluboké vybrání 130 K7 a odlehčení 131 mm. Pak z venku je středící 157 h6 s výběhem radius R5. To musím udělat se špuntem. To bych letmo nedal. Vcelku rovnoběžnost ploch je 0,1mm To ujde. Každej kouknul na výkres a tohle neudělám! Naco se s tím jebat.
Ani bych Masturna nechtěl. Neumím na tom, i když mám kámoše co na tom dělá leta letoucí. Naučil by mě. Ale spíš jsem na konvenční mašiny. Ten Proletář by si jen šustil s tím. Tady jedu abych si to nekurvil. Nahruboval bych si to na něm a pak to tady jen dolíznul. Takové panty, nebo hřídelky, to je akorát. Ale tyhle střepáky co dávám jeřábkem jsou na tuhle mašinu velký. Tak jdu udělat to 115 N7 a odlehčení a jdu dom. Bydlet. Přemluvil mě šéf abych si to prohodil v sobotu neděli do práce a pak dva dni volno. Do lesa na obličky. 8)

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10759 Nový příspěvek od Fizz »

Tak dojeď. Dam ti do zásuvky 16k20, aspoň se pidivam jak to maká. Zatím leží ve skladu, nemá ještě postavenej chliveček.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#10760 Nový příspěvek od vitex »

Čárls píše: čtv dub 22, 2021 3:00 pm škoda že sv 18 se nedělá velká luneta tak od 100 pruměru třeba do těch 200 v práci máme ze starý kulatý jedině do ní se nechá dát tak těch 90-100 mm :(
Někdo ji má připravenou,akorát nemá čas ji dokončit(Na průměr 200mm). 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10761 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to máš dobrý u nas ve fabrice se ten moloch nehne a nehne
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Soustruhy

#10762 Nový příspěvek od mufik »

Tak tady je bych řekl ideální práce na soustruh https://www.email.cz/download/k/4esD4fe ... WA0000.mp4
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10763 Nový příspěvek od ota »

Ten odkaz nefunguje. ,,Sem nemáte přístup"!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10764 Nový příspěvek od Britt »

Byl jsi rychlejší. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10765 Nový příspěvek od ota »

Jo a dva obrázky pro Víťu. Používání ,,Supita" pro někoho šupita, nebo subita :D v praxi. Na obrázku je Supito položené na noži, to je pro ilustraci. Na druhém už pak přímo v ruce, jak má být. 8)
Tak šupito měřím se Supito. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10766 Nový příspěvek od Britt »

Kterej cikán to drží v ruce? :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10767 Nový příspěvek od ota »

Jak ,,cikán"? :D V dílně jsem já a maximálně Axis. Jenže ten se do soustruhu nehrne. Tak zbývám jen já. A pačmáky nemám jako kancelářskej. Z těch trubek je mrtě černidla, tak jsou ruce jak cikánský. A asi ten mobil zkresluje. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10768 Nový příspěvek od Čárls »

šupito taky používám a dost často raději jak tříbodový mikrometr do otvoru Ty co nám koupily se nějak nevyvedli a navíc šupitem změříš ovalitu ale musí se s ním umět a hlavně nastavit jinak proměříš
No jako s každým měřidlem buď ste sžitý a je to správně nebo ne a mužěš předělávat Já si kdysi znárodnil jedno šupito a mám ve skříňce zatím mě všechny míry seděli ale jednou sem vzal nový co nám koupily z výdejny a nevyšlo to udělal sem dirku menší o cca 0,02 žádná tragédie smirek a dosmirgloval na míru Jak se to vyndá ze soustruhu tak už znova to nožem nejde :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10769 Nový příspěvek od Britt »

Jo, měření není žádná prča a zvlášť u otvorů, což mi teda moc nejde a tak raději měřím víckrát, abych měl jistotu, jak mikrometrama, tak šupitem. Už mockrát jsem to podělal tím, že jsem to blbě změřil.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10770 Nový příspěvek od Čárls »

Jak sem psal šupito se musí umět správně nastavit pak měří světově pokud si nejsi jistý a máš víc stejných děr tak podle kalibru ,když není vyrobit si ho 8) nebo pokud je ložisko o stejným průměru je vyhráno Svýho času v JZD v přidružence sem si kalibry do děr udělal právě z ložisek přeměřil mikrometrem a většinou byl pruměr ložiska nulový nebo max 0,01 do plusu Pak sem měl vyhráno a bylo podle čeho dělat
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“