Krimpovaci kleste

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Krimpovaci kleste

#16 Nový příspěvek od Chose11 »

To asi jo, protože já s těmi izolovanými nikdy neměl problém.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Krimpovaci kleste

#17 Nový příspěvek od Sadra17 »

Brendak píše: čtv pro 29, 2022 9:00 pm Děkuju za odpovědi. :) Budu dál používat neizolované , ale pořídím si krimpovací kleště.
doporučuju tenhle typ https://www.autodily-pema.cz/kleste-na- ... w4QAvD_BwE po výměně čelistí se dají použít i na ty izolovaný 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#18 Nový příspěvek od Brendak »

Cena je dobrá. Měl jsem samostmivaci kuklu Geko za 500 Kč a kvalita nic moc. Někdy zdvojovala obraz a časem nestejnoměrně zatmivala. Ale kleště máš asi vyzkoušené , tak fungují dobře.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Krimpovaci kleste

#19 Nový příspěvek od Chose11 »

Podobné mám, ale jinou značku za 3x vyšší cenu jen na izolované konektory a pokud se zalisování udělá pořádně, není problém. Pořád přemýšlím proč by izolované konektory měly upadávat, pokud dodržím průřez drátu a konektoru, tak je to 100%. Jo a taky na dutinky mám podobný systém kleští.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Krimpovaci kleste

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Ty kleště vůbec nemám rád, různé fastony se mírně liší a né všechny fungují v tomto typu kleští, zvlášť treba opravy když mačkáš už zmáčknutý.

Ty co jsem dával já jsou podstatně univerzálnější, a fungují lépe než kterýkoliv automaty, (bavím se o lisování, né o odizolování).
Srovnání mám, asi 8mery kleště různých typů. Kdybych měl mít jedny byly by to takový,

Obrázek

Mam stejný stály asi 50korun, pár set fastonu už daly, a k tomu desítky oprav uvolněných. Pokud bych neřešil nejakou stovku vzal bych knipexy.

S izolovanyma fastonama moc dobrý zkušenosti nemam, často ale ani netuším výrobce a žádný "značkový" se mi do ruky nedostaly.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Krimpovaci kleste

#21 Nový příspěvek od Tomas6 »

U toho neizolovaného drží kabel i za izolaci. U toho izolovaného je namáčklý jen na lanku. Pokud je kabel volnější a může se hýbat, časem se ulomí. Navíc ty izolované nikdo nijak nezabezpečí proti vniknutí vody a to bývá taky zdroj poruch. Já s těma izolovanýma, namačkávacíma dobrou zkušenost nemám. To už radši vezmu obyčejný, namáčknu ho normálně kombinačkama a pojistím cínem. Hlavně pořádně zaizolovat, ideálně přetáhnout smršťovací bužírkou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Krimpovaci kleste

#22 Nový příspěvek od Sadra17 »

Brendak píše: pát pro 30, 2022 11:53 am Ale kleště máš asi vyzkoušené , tak fungují dobře.
nedělejme si naděje, mastí to čínan a dá tomu nálepku podle toho co si prodejce poručí 8) mám je přímo z číny a fungujou suprově
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#23 Nový příspěvek od Brendak »

Líbí se mi ty druhé na videu. Dají se koupit asi za 150 Kč.

https://m.youtube.com/watch?v=Bmiw8HIWj4A

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Krimpovaci kleste

#24 Nový příspěvek od staník »

Zadej si na YT krimpovací kleště a koukej.
Třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=v17uLrD6mN4&t=598s
Cín nepoužívám a kleště jsem si pořídil kloudný, když už to kupuju tak ať to je spolehlivý.
Ty univerzální jsem měl taky a byly z nějakýho blata - za chvíli se uvolnily. Navíc začal sjíždět ten plast na rukojeti a to nesnáším.
Fastony jsou taky různý , některý jsou z moc slabýho plíšku.
Pamatuju ty začátky , to byl panečku plech 8) :smich:
Jo za cín jsem dostal od autoelektrikáře pojeb jak malej soploš , to už radši nic.
Když jsem v roce 2008 dostal novou ještěrku Toyota tak po ujetí pár motohodin - při přepnutí na km to bylo asi 180 km :vztek:
začala blbnout elektrika.
Měl jsem ovládání všeho v madle u sedačky. Od ní šel svazek kabelů obloukem a v něm byly letovaný spoje ty popraskaly a bylo po parádě.
No už jsu jak Ota ;-)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Krimpovaci kleste

#25 Nový příspěvek od Sadra17 »

Brendak píše: pát pro 30, 2022 1:03 pm Líbí se mi ty druhé na videu. Dají se koupit asi za 150 Kč.

https://m.youtube.com/watch?v=Bmiw8HIWj4A
ty jsem taky měl, fungují dobře 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#26 Nový příspěvek od Brendak »

Díky. :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Krimpovaci kleste

#27 Nový příspěvek od kenybz »

no kolikrát je lepší to zmáčknout a zahnout kleštičkama, než sranda krimpovačkama. Aby to opravdu dobře fungovalo tak musí být kvalitní konektor na konkrétní kabel a k tomu správné kleště. Třeba na očka jsou origo kleště, které vytlačí jen důlek jako drží to ale mě se to nelíbí takový spoj. No tak jsem vzal kleště na dutinky a paráda. udělal jsem 700ks spojů.
třeba faston ten můžeš kleštičkama pěkně zamáčknout jen drát pak zapájíš /můžeš nemusíš/ a až to schládne, tak zamáčkneš tu část fastonu kolem izolace . Navlíkneš smršťovačku třeba i s lepidlem smrskneš pamenem, nebo horkovzduškou a ještě můžeš spoj potřít nějakým konzervantem. Nacvakneš a hotovo i bez sranda kleští. Letos jsem si opravdu zakrimpoval od tenkých drátků až po kabel jak palec to už jsem mačkal hydraulikou no a takové spešl konektory, které jsem viděl poprvé. kleště na jejich krimpování se kalibrujou a stojí fakt velké peníze.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#28 Nový příspěvek od Brendak »

Na traktoru jsem dělal elektriku kleštičkami a neizolované fastony. A protože se mi zdálo že to málo drží , tak se to ještě zmáčklo štípačkami napříč kde není izolace. A na to smršťovaci bužírku a zahřát. Ale chci to dělat trochou pořádně , tak koupím tyto kleště.

https://www.motora.cz/naradi/kleste/kle ... gLj6PD_BwE

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Krimpovaci kleste

#29 Nový příspěvek od Chose11 »

Nechci ti brát iluze, ale tuhle značku obejdi obloukem. Já blbec od nich nakoupil gola sadu, levná nebyla, ale totální šmejdstvo, lituji těch 4000 co jsem za ni dal, je to Polsko co si hraje na výrobce nářadí.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#30 Nový příspěvek od Brendak »

Tak koupím tyto: https://www.tipa.eu/cz/kleste-lisovaci- ... gIVN_D_BwE

Šel bych i do těch izolovaných , ale mám pochyby. Navíc ta PVC izolace má teplotní stálost do mínus 10 st. C. Tak jsem z toho jelen. Koupil bych tyto kleště: https://www.zbozi.cz/vyrobek/lisovaci-a ... -e117903t/ Mám od nich Gola sadu a dobré. Ale používám ji jen doma. Na profi nemám vyzkoušeno. Opravdu profi dělají myslím značku Facom.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“