Frézka TECO VF400

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Frézka TECO VF400

#166 Nový příspěvek od ITS »

Tu všechno kupuješ u nějakých šizuňků. PU řemen praskne, kožený je tvrdý jak kameň.
Když jsem nastoupil do fabriky, tak tam bývala metráž na šicí stroje. Ta vypadala úplně jinak. Kožené věci jen a pouze od Košťála v Jaroměři. Včera jsem tam poslal objednávku na manžety za 30 tisíc.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Frézka TECO VF400

#167 Nový příspěvek od exot »

Koženy řemeny lepit kanagomem.A pak namazat hovezim lojem s 30% rybiho tuku.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#168 Nový příspěvek od Britt »

Kdepak, lepidlo musí být pružné. To mazání souhlasí. :)
Tady je pěkný článek o spojování, ale je to na ploché řemeny.

Spojování kožených řemenů

Nejběžněji se dnes spojují kožené řemeny lepením. Na trhu je dostatečný sortiment lepidel na kůži. Při výběru je lépe se vyvarovat lepidel na bázi kaučuku, která neodolávají oleji. Také tvrdá dvousložková lepidla nejsou nejvhodnější. V minulosti se používal horký klíh nebo lepidla na bázi rozpuštěného celuloidu.
Délka lepeného spoje se řídí šířkou řemene:
šířka řemene [mm] 50 100 150 200 400 600
délka spoje[mm] 125 150 200 225 400 450
Při lepení je nutné dát pozor na orientaci spoje vůči směru jeho pohybu:
orientace spoje na řemeni

Stejnou orientaci musí mít všechny spoje řemene i ty které spojují jednotlivé pruhy kůže. Proto pozor i při nasazování hotového řemene! Řemen musí být před lepením velmi dobře odmaštěn (dlouhodobým namočením do odmašťovadla), vysušen a klínovitě obroušen. Při lepení se řiďte návodem pro příslušné lepidlo. U dvousložkových dejte pozor, abyste nelepili při nižší teplotě než +15°C. Lepené části pevně stáhněte. To se dá udělat mezi prkénky ve svěráku, ale více se osvědčilo lepení řemenu na řemenici (pokud jsou různé, pak té větší) a to tak, že se lepený spoj překryje vrstvou novinového papíru, několika vrstvami hader a pak se přitáhne dřevěným špalíkem vytvarovaným dle rádiusu řemenice. Spoj lepený tímto způsobem přijme tvar řemenice a běží lehčeji. Mimo lepení a šití se pomaluběžné řemeny (do 10 m/sec.) spojovaly různými "patentními rychlospojkami." Například drátovými sponami systému Žralok, prodávané v papírových svazcích, které se natloukaly do obou konců pásu. Řemen se nazávěr spojoval provléknutím hřebíku mezi oběma do sebe vsazenými konci. Tento způsob byl obvyklý u obráběcích strojů. Jindy se zase litinová destička s hroty natloukala současně do obou konců, které byly k sobě těsně přiloženy. Ačkoliv se tento zvyk mezi uživateli řemenů houfně rozšířil, je nutné připomenout, že spony byly vyvinuty pouze pro nouzové spojování přetržených řemenů, kdy byl řemen již tak krátký, že nešel slepit ani sešít. Životnost takového spoje je malá. Drátěná spojka se brzy prodře. U litinové destičky se stálým ohýbáním unaví kůže u kořene hrotů a řemen se v tom místě neopravitelně přetrhne. Nejhorším zlozvykem je šroubování řemene vratovými nebo obyčejnými šestihrannými šrouby a kousky plechu. Nejen že tento spoj neběží pravidelně, tluče, ničí ložiska i řemenice, ale je i velmi nebezpečný. Mnoho utržených končetin i dalších smrtelných úrazů v minulosti zapříčinily právě šroubované spoje transmisních pohonů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Frézka TECO VF400

#169 Nový příspěvek od Čárls »

Pod tohle se podepíšu v bývalý přidružence se používali spony které se zalisovávali do řemenů a skrz drát obyčejně 4 sváříce na autogen chvíli to vždy vydrželo pak mě nebožtík starý pan Luštinec naučil šít koženým řemínkem a lepit vulkolanem lepidlo na duše Bylo to lepší ale taky ne věčný

Jardo zvažuj předělání na ozubený řemen dělají se i ouzké a dýlky všelijaké takže koupit polotovar řemenic a složit stupňové řemenice Budeš mít klid na věčný časy
Nebo použij https://www.technicke-soucasti.cz/remen ... soran.html a pak příslušný řemenice nebo ho zkus jen tak zda vydrží 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#170 Nový příspěvek od Britt »

Takovej tam byl, ale prostě ho neseženu v téhle délce, protože se nevyrábí. Řemínek ze šicího stroje také nejde použít. Spoj vydržel, ale když se ohřeje, začne pouštět mastnotu a klouže. Mám objednaný klínový řemínek 5mm místo 6, tak uvidím, jinak jsem s rozumem v koncích.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Frézka TECO VF400

#171 Nový příspěvek od Čárls »

Ten v odkazu je ozubený řemen plochý na ozubenou řemenici ne klíňák :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#172 Nový příspěvek od Britt »

Ajo, já na to jen hodil oko a vypadalo to jako klíňák.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13116
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Frézka TECO VF400

#173 Nový příspěvek od Čárls »

Polotovary řemenic se případně nechají koupit a máš vystaráno tyhle řemínky honí u nás navíjecí hlavy na pásky z folie a tam je nějaký šponung a musí vydržet
Nevím jak by se choval v klínový drážce Na ozubených řemenicích je potřeba souosost aby neběhali ke straně
Dej foto jak ty řemenice vypadají možná by ten ozubený šel použít jako plochý řemen zubama ven a na plochý řemenici ale otázka zda by neprokluzoval a přenes sílu
Já bych to udělal jak sem psal polotovary ozubených řemenic a složit stromky řemenic Máš pak navěky vystaráno
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Frézka TECO VF400

#174 Nový příspěvek od mufik »

Zkusil bych sehnat v požadované délce plochý řemen bez ozubení, neopren, třeba širší a zaříznout šířku na cca 8mm, a musí to fungovat. Zkus třeba v TYMA.cz, je tam docela solidní sortiment.Možná by uměli i tu šířku říznout přímo na míru.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#175 Nový příspěvek od Britt »

Tyma je jen překupník, to mi řekli rovnou do telefonu. Nejochotnější je paní v Probeltu a snaží se mi sehnat náhradu, abych nemusel kupovat celou objednávku, třeba taky 250ks.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Frézka TECO VF400

#176 Nový příspěvek od bourač »

řemínek šicího stroje je určen jen pro minimální kroutící moment :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#177 Nový příspěvek od Britt »

Krouťák by byl dobrej, ale ta teplota tam dělá rotyku díky otáčkám. Leze ven mastnota a je vymalováno.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Frézka TECO VF400

#178 Nový příspěvek od bourač »

hoď sem foto + všechny rozměry origo řemenu, né označení :tyty:
místní mozkový trust něco najde.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Frézka TECO VF400

#179 Nový příspěvek od Britt »

Jirko, nenajde, když ani prodejci nepochodili. Dala by se udělat objednávka výroby, ale minimální odběr je 250Ks.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Frézka TECO VF400

#180 Nový příspěvek od mufik »

A jakou potřebuješ délku, šířku si uriznes nozikem podle potřeby. Ub
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“