dvoukotoučová bruska

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: dvoukotoučová bruska

#46 Nový příspěvek od Peter TK »

ja sa nenápadne votriem, s dvojkotúčovou brúskou, označenie netuším, na vrchu chýba svetlo, ale to už bastlím polohovateľnú lampu ktorú si budem dávať nad kotúč na ktorom budem pracovať,
takisto dvoj otáčková(950 a 1450) váha tipujem niekde okolo 200-250 kg(možno aj viac), vyrobená v rusku, r.v.197x
Pred
Obrázek
Po
Obrázek
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: dvoukotoučová bruska

#47 Nový příspěvek od Vedra »

Balšoj technika :)

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 157
Registrován: pon srp 20, 2012 8:28 pm
Bydliště: Bešeňová

Re: dvoukotoučová bruska

#48 Nový příspěvek od Ďuri »

Prosím vás chcem sa opýtať, aká hádzavosť sa dá tolerovať na hriadelke pod brúsny kotúč na doma robenej stolovej brúske? Hriadelka je samostatná, :nene: poháňaná remeňom. Nameral som 0.29mm, dá sa to zniesť?
Lepšie s múdrym roztĺkať kamenia, než s hlupákom jesť buchty

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dvoukotoučová bruska

#49 Nový příspěvek od ota »

U té brusky to nijak neřeším. Mám doma asi 6 brusek? No když neběhá po dílně, je to cajk. Ono stejně když dáš kotouč záleží na průměru, a kvalitě toho kotouče. Jednou jsem nasadil na střední brusku to litinový vajíčko. To je možná ivavažovaný. Ložiska fungláče. Předpoklad minimální házivosti. Nasadím kotouč upravím kryty a pustím. No hrčák hroznej. Musel jsem kotouč vyměnit. Mám jich doma štos. Samozřejmě nové nepoužité. Dal jsem jinej a pohoda. Orovnal a běhá. No nikdy jsem neměřil hřídele u brusek na házivost.
Naposledy jsem koupil za 200 Kč lehce použitou Lidl brusku. Dal jsem nové ložiska byly zatuhlý, jak bruska dýl stála. Nasadil nové kotouče, orovnal. Mám ji jen na ostření vrtáků. Tak do průměru 13mm. Postavím ji na ponk a ostřím. Pak smotám kablík a uklidím ji z ponku pryč. Než jsem orovnal kotouče, tak měla snahu jezdit po ponku. Po orovnání stojí na fleku sama.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: dvoukotoučová bruska

#50 Nový příspěvek od winch »

Ďuri to je moc, to bude hrozne nevyvážené. Ja by som netoleroval ani 5 stoviek, max tak 2-3 stovky, ale ak orovnáš kotúč, dá sa tých 5 stoviek zniesť. Ale si musíš poznačiť fixom polohu kotúča voči hriadeli, aj vnútornej prírube. To ak by si potreboval nahodiť kotúč iného tvaru, alebo zrnitosti, aby si ho mohol nas5 +- rovnako nasadiť, a nemusel moc orovnávať.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: dvoukotoučová bruska

#51 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, Elko B175, dvouotackova..rikate 100x lepsi nez novej sunt v cene okolo 5000?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: dvoukotoučová bruska

#52 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends: dlho som hľadal toto vlákno,
Aby som nebol spucovany, :red:
Že to Hádžem huj-buj :typek: túto brusku....

Tak dúfam že to tu aj niekto nájde
Mám možnosť kúpiť za veľmi dobrú cenu
Teda aspoň si myslím že dobrú

https://www.metabo.com/sk/sk/stroje/rez ... ruska.html

Má niekto skúsenosti?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: dvoukotoučová bruska

#53 Nový příspěvek od mastnacek »

Co je to dobra cena? Taky jsem koukal po novejch a na konecj sem koupil ELko vajicko dvourychlostni. Jak ji mam, nemuzu prijit na to, proc chtit jakejkoli novejsi kram :)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: dvoukotoučová bruska

#54 Nový příspěvek od DanculSK »

Veľmi dobrá cena...
Nebudem tu zatiaľ písať cenu...

Obrázek

Ale pýtam sa na skúsenosti, a nie debatovať čo je dobrá cena
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: dvoukotoučová bruska

#55 Nový příspěvek od mastnacek »

Myslim ze ti k tomu nikdo nic moc nepovi. Ja jsem rad, ze mam treba dve rychlosti, dostatek watu a je to tezky a na 380.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: dvoukotoučová bruska

#56 Nový příspěvek od Tomas6 »

Něco podobného nám koupili před léty do dílny. Dala se zastavit při broušení majzlu. Stačilo trošku přitlačit. Ale jestli to byla konkrétně tato, to asi ne, byl to nějaký einhell tuším, ale vypadalo to stejně. Jako nabrousit na tom osmičku vrták. To jo, ale trošku zabrat obrousit třeba svár na něčem, to ani omylem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dvoukotoučová bruska

#57 Nový příspěvek od ota »

Nevím kolik mám doma brusek. Musel bych to spočítat. :vysmech: Ale mě občas i ta bruska živí. Rozeznávám je podle toho, co na ní dělám. Mám tu prcka něci jako koupil Dan. Pak tu mám litinovýho macka že ho můžu maximálně strkat po podlaze jako třeba plnou popelnici. Bude mít značně přez 200 kg.
Teď se zadařilo a jednu litinovku s veklkejma kotoučema zachránit před pekelníkem. Minulej víkend jsem udělal hrušku na kabel a běží. Tichonká kam se co hrabe! I s kotoučema byla. Myslel jsem že budou stát za starou belu. Ale kotouče zustanou. Akorát musím vyrobit opěrky jinak. Ty co to mělo se mi nelíbí.
K Danově brusce. Mám tu jednu asi lidl brusku. Takovou červenou. Koupil jsem ji se sloupovou vrtačkou na inzerát. Stála myslím 200 Kč. Proto jsem ji vrtkoleno vzal. Osadil jsem ji kotoučema a ostřím na ní jen a pouze vrtáky. A taky asi do 15 mm max průměru. Já nemusím orvat z vrtáku milimetry. Jen si ho vždycky políznu, aby zase dobře bral. Na to ta malinkatá bruska uplně vyhovuje. Je lehká, frknu ji na ponk a na 220V zapnu a brousnu. Žádné uběry. Od toho je tu jiná mašina.
No tak na vrtáky to budeš mít akorát. Jinak sem tam políznout nějaký tupý břit u něčeho. Ale rajblovat kus pásoviny tak na to není tahle bruska ani stavěná. Já rajbluju větší věci stejně nejdřív karbikem venku a pak jen doladím na velké brusce. Ta co je teď poslední bude mít místo venku pod střechou. Taková ,,venkovní příruční bruska"! 8) Sice jsem chtěl ještě větší velikost, třeba Prakovickou 400 ale tahle ta bude uplně vyhovovat.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: dvoukotoučová bruska

#58 Nový příspěvek od DanculSK »

ja som ju este nekupil,
mam ponuku kupiť..... :red:
a fakt len na vrtak, nožik a tak niečo z lahka obrusiť, teraz mam daku Promu 150W , ako z citom sa da, ale ma to len nejak 16mm kotucik,,,
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: dvoukotoučová bruska

#59 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dancul, čo tam aká rada... Keď je cena dobrá, ber ju. Odskúšaš, ak sa ti nebude páčiť, časom predáš a pritom neprerobíš :penize:
A mne sa páči, že má kotúče priemeru 200mm, máme staršiu a ťažšiu brúsku ale kotúče má len 175-ky. Ale aj tak som rád, že ju máme :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: dvoukotoučová bruska

#60 Nový příspěvek od DanculSK »

no, tak po dlhých úvahach,
asi do toho pojdem, je to fungl nova bruska, v krabici...
cena? polovičná,,,,
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“