narex EV 023 D

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

narex EV 023 D

#1 Nový příspěvek od TDIcko »

Ahoj mate nekdo zkusenosti s touhle vrtackou? Ma morse kuzel ve vretenu nebo tahle to nema a ma to az 032? Je mi nabizena za 2500 i se stojanem a jednou na nahradni dily tak nevim jestly je to dobra cena a jesty to zvladne tu 23 vrtak jak pisou na stitku. Diky za kazdou radu

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: narex EV 023 D

#2 Nový příspěvek od exot »

Ma 2 morse ja ji nedavno prines za 500.Ma jen jedno vreteno .Diky M2 se da dat max myslim max vrtak ∅ 22,5 nebo 23.Neni duvod aby ten vrtak nedala.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: narex EV 023 D

#3 Nový příspěvek od Atlan »

takymi vrtakmi este niekto vrta ? pouzi vyvrtavaciu korunku alebo stromcekovy vrtak.
Klasicky vrtak je az ta posledna moznost.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: narex EV 023 D

#4 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já mám v 032 skoro pořád 17 mm vrták, pěkně na šrouby M16, a spokojenost
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21636
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: narex EV 023 D

#5 Nový příspěvek od ota »

Člověče že vrtá. Sice jsme ji měli ve firmě na magnetu. Bylo to trochu dopasovávaný na ten stojan. Ale zvládla 23 mm vrták. Ono těžko vyvrtáš stromečkem nebo korunkou díru do 30 mm silnýho plátu. Vrtali jsme i 50 mm pláty. No co už, když věc byla hotová a muselo se svrtat třeba dva díly dohromady a váha 3 tuny kus. Dáš magnet s vrtačkou klasickej vrták ( postupně se dávaly vrtáky třeba od 6 mm vejš až třeba jsme jeli do 21 mm pro M20 šrouby ) Korunka má při hloubce 10 mm a vejš dost velkej odpor bokama. Nebo i ta korunka HSS ta delší ta pak taky dře bokama a má odpor. Ono když jedeš 20 díru na magnetu přecijen to trochu cvičí a každej otěr bokama je kurva znát. Chlazení nutností a všechny díry se vrtly vždycky. Hlavně u magnetu bylo paráda, že jsme vrtali díry i do boků. A bylo to rychlejší, než se peklovat korunkou, když se otupila tak jsme neměli ji jak naostřit. Vrták šup na brusku nebo na montáži kde nemáš po ruce jen karbika, na karbiku vrták potáhneš, nasadíš a jedeš. Toliko ze zkušenosti s touhle dobrou vrtajdou.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: narex EV 023 D

#6 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: jaký jste měli magnetický stojan? Občas potřebuju něco vyvrtat a pod vrtačku to nedám.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21636
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: narex EV 023 D

#7 Nový příspěvek od ota »

Doprkýnka nevzpomenu si. Myslím že tam bylo na něm napsáno Duxx nebo cosi podobně? Byl to dole magnet jako kulatej a dozadu ještě pásovinka a v ní šroub se závitem. Že jako když se bralo hodně za to tačky co ovládaly sjíždění suportu s vrtačkou, opřelo se šroubem o vrtanej materiál a ještě to pomohlo v opření tomu magnetu. Byl to stojan, možná 80 cm vysokej a pojezd toho suportu s vrtačkou mohl dávat 25- 30 cm. Klika byla jak u sloupové vrtačky. Ty tři tyčky s kuličkama. Vozíval jsem to na vozíčku, bylo to celkem těžké.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: narex EV 023 D

#8 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak jsem to asi našel. Jak silně a spolehlivě to upinalo?

Je to tento? http://www.nastrojenaradi.cz/stojan-mag ... rtacku-bux

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21636
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: narex EV 023 D

#9 Nový příspěvek od ota »

Jo celkem podobný. Ten náš měl tu základnu jen jeden kuletej magnet. Ten na odkazu má zdvojenej. Jinak to madlo a ten pojížděcí suport je asi stejnej. Bude jistě víc typů. Ten náš když stál na čistém matroši, neutrhnul jsem ho ani prd. Když jsem za něj nahoře tahal. Jinak když jsem vrtal už tou korunkou tak se nadzvedával. Ale to bylo třeba 30 mm korunkou. A když byla jetá, tak se za ní muselo brát. Ale musí se s citem, jinak to začne čochtat a je to práce na prd. Měl jsem doma na úpravu od bráchy menší a slabší magnetku ( dělal jsem do ní novej unašeč na korunky ) a to byl čajíček. To jsem za to vzal zvyklej z té větší a vrtačka skákala po materiálu jak slepice!

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: narex EV 023 D

#10 Nový příspěvek od stanik84 »

Právě proto se ptám na tu sílu upnutí. Občas je potřeba udělat něco na nepřístupném místě a tohle je jediné řešení. Leda udělat navařovací plotnu a na ní stojan. Ale pak zase všechno uřezat... Navíc to vyúhlovat. To je pak na zblbnutí.

Občas jsou tyhle magnetický držáky v inzerci. Tak když už je tady to téma, tak jsem se zeptal. Děkuji

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: narex EV 023 D

#11 Nový příspěvek od TDIcko »

no hosi a ma to cenu tech 2000 nebo je to moc ?

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: narex EV 023 D

#12 Nový příspěvek od Sadra17 »

to záleží jak moc to potřebuješ :D
malej traktorista v malým traktoru

eli
Příspěvky: 239
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: narex EV 023 D

#13 Nový příspěvek od eli »

Sháním stojany k vrtačce, jak magnetický, tak obyčejný. Vrtačka EV 032D, ta větší,třívřetenová ma upínací průměr 60mm. Má stejný průměr i menší 023D a stejný stojan?

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: narex EV 023 D

#14 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

eli
Příspěvky: 239
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: narex EV 023 D

#15 Nový příspěvek od eli »

Bohužel není 57, ale 60 a vypadá jinak. Ještě mi chybí trn se závitem, který slouží jako vyrážeč kuželových vrtáků.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“