Plastová nebo euro okna a dveře. Servis, prodej, montáže

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Plastová nebo euro okna a dveře. Servis, prodej, montáže

#16 Nový příspěvek od Chose11 »

nedávno mě napadlo použít balkónové dveře které jsem měl navíc, nyní dveře do sklepa, zatemněny fólií a pískovanou zepředu

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8509
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Plastová nebo euro okna a dveře. Servis, prodej, montáže

#17 Nový příspěvek od bourač »

No proč ne, každý dělá co umí. Plastový okna / dveře se mi hluboce nelíbí.
Když jsem stavěl poslední vejminek všechny okna a dveře jsem si udělal sám.
Koupil jsem jen dvojskla naplněná Argonem + pokovený neviditelnou vrstvou (odraz tepla). Dvojskla mají tloušťku 18mm. Rámy sem svařil z jeklu 20/40, s mm vůlí aby sklo lehce vlezlo. 40mm se vejde i zámek s fabkou.
Rámy namáznul černým silikonovým lepidlem. Po vložení oken do rámu - dřevěné lišty tl. 10mm zvenku i zevnitř. Tvarované tak aby tvořily zalomený roh. Ve futrech utěsněno smolepící molitan/guma. Černej silikon rozmáznutej tak aby tvořil jakoby standardní zasklívací gumu.
Tepelný ztráty neřeším. Nic se nerosí ani nikde netáhne. Nesráží se voda. Futra stejné řešení.
U jedněch balkonovejch jsem omylem otočil sklo vrstvou dovnitř. Když na ně svítí slunce je sklo podstatně teplejší než ty namontovaný správně.
Blbý bude až se některý sklo rozbije, budu muset lišty otrhat a udělat nové. Zatím (4 roky) dobrý. I když několikrát průvan dveřmi třískl až sem se málem pos.al.
Obrázek

mám stejný způsobem zhotovený (" ve spolupráci se sychrovákem" :pohlavek: ) i kulatý vokna 80cm, normálně otvírací. Místo jeklu ale překližka, vyříznutej kruh tl.18mm. Fotky už sem tady dal.
Okna jsou vzhledově odfláknutý - jako vše co dělám. Pro mne je u všeho podstatná funkčnost. Ne design.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“