hřídel převodovky

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

hřídel převodovky

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Protože mi praskla hřídel v převodovce (kdoví proč) tak se zeptám, zda se mezi foristy najde někdo, kdo vyrobí či poradí, kde vyrobí. Pochopitelně pokud možno v mém dosahu. Sic mám ještě jedno želízko v ohni ale nebrali telefon tak se ptám i tady, třeba mě stejně pošlou někam. Jedná se o hřídel převodovky mýho stařičkýho Aebi Transporter. Je prostě napůl. Cca 25cm na délku, 30mm průměr, na koncích osazení pro ložiska, na jedný straně kraťoučkej závit, drážky na zubatý kolečka, asi nějaký lepší hřídelový materiál, cementování, kalení a co já vím ještě.
Trochu jsem pohledal ale nic blíž jsem nenašel. KHK kraj, Liberecký kraj, max Praha. Určitě bych to chtěl osobně předávat i přebírat.
Jo a pochopitelně aby výroba netrvala měsíc abych nezapomněl, jak to bylo poskládaný.
Je mi jasný, že na takovej výrobní štěk nikdo nečeká.
Předem dík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: hřídel převodovky

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Ja by som sa nasmeroval priamo na stránky výrobcu. Mám doma najmenšiu a jednu z prvých AEBI 53M
Obrázek
A keď som riešil súčiastky do motora MAG z roku 1958 tak som s údivom zistil že výrobca ich stále dodáva. Oni švajčiari si dosť potrpia na image a tradíciu.
Taktiež na ich obdobe bazoša sa dajú nájsť neskutočné poklady.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: hřídel převodovky

#3 Nový příspěvek od artemio »

Slaný už je asi daleko :-/
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Pavel
Příspěvky: 8281
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: hřídel převodovky

#4 Nový příspěvek od Pavel »

zkus ds sport delal kola a hridele mas to u mb

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: hřídel převodovky

#5 Nový příspěvek od Jindra »

Co okolí Jičína? tam mně napadají 2 firmy, které by to mohly umět
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: hřídel převodovky

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Mna by skor zaujimala aku ma predstavu o cene za take nieco. Naposledy tu neikto chcel hriadel do prevodovky a v SEZ kropacchy za 1000E chceli za to.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 792
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: hřídel převodovky

#7 Nový příspěvek od Vlasatej »

Moc ti nepomůžu, ale napíšu jak sem to řešil já. Praskl mi v jednoosáku řetěz - v té noze a seknul se tam. Odvezl sem to dom a rozebral. Při té příležitosti sem zjistil že mi tečou gufera dole na centrální hřídeli na kterou se nasazujou kola. Sundal sem kola a zjistil že hřídel má dost, ošuchaná, vytahaný díry na zajištení kol atd. Tak sem sebral odvahu, vyrazil ji ven , zabalil do hadry a vzal v pátek do hospody. Položil sem ji zabalenou v hadře na prostředek stolu. Všichni zvědaví co tam je, rozbalili to, pomudrovali jak je to zkurvený, a pak jeden řekl: dones to namalovaný a zakótovaný, označ kde budou jaký ložiska atd. Druhej den sem udělal výkres a dal mu ho.
Za týden sem měl na stole 3 nový kusy v hadře. Zaplatil sem za něj útratu , nic jinýho nechtěl. Udělal to na nějakým CNC , proto donesl 3kusy. 8)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: hřídel převodovky

#8 Nový příspěvek od jenicek »

Zajeď do Víchový na Dolánka (bacha, chybí tam most přes Jizerku), kovoobrábění Fino Jirka Novák, sice už je v důchodě, ale třeba to vezme. Telefon posílám do SZ.
Pak jinak v Jablonečku Elitex OK (Naveta), ale tam nevim jak aktuálně fungujou pro garážisty. Kdysi nám tam dělali hřídel na Rapid Heureka.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: hřídel převodovky

#9 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Všem co se zúčastnili tyhle akce děkuju za odpovědi. Hřídel jsem dneska předal do nástrojárny v Horní Branný. Ťukli do toho, škrábli pilníkem, materiál prej maj, laciný to asi nebude. No tak to snad dopadne.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14734
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: hřídel převodovky

#10 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
Ale pripomenulo mi to scénu z jedného seriálu
Ako Kudrna behal po republike a chcel dať vyrobiť ozubené koleso na hrabačku
:smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: hřídel převodovky

#11 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Hřídel namontovaná ale v kupě to celý ještě nemám. Docela vopruz s montáží. Jinak cenově - 4600,-Kč.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“