Drtič suti, kamene atd

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Drtič suti, kamene atd

#16 Nový příspěvek od Chose11 »

Napsal jsem to nepřesně, magnet je téměř vždy součástí, třídit jsem myslel materiál. Jen si říkám Míšánku co jsi asi krmil a kolik frakcí jsi třídil. Pokud se bavíme o krmení jen drtiče a frakci 0/64, tak to je spíš pohoda. Pokud ale třeba děláš železniční kamení a drtíš rázovým drtičem, tak bych chtěl vidět jak si odpočineš a nezasypeš stroj. V kamenolomu jedeš na několik frakcí naráz, odvážíš po velké ploše, tam každý zaváhání je strašně poznat. Věř mi že jsem tisíce tun do takových strojů poslal a vím o čem mluvím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Drtič suti, kamene atd

#17 Nový příspěvek od red.bill »

Otázkou je kam ho udá? Bez třídičky o tom nemá moc smysl uvažovat, kdo začal s drcením časem třídičku stejně pořídil... Co jsem tak vozil po stavbách, většinou se bere 32/63, pak mají třeba 0/32 zvlášť. Někde se prach hodí bokem a "čistý" frakce se smíchají, někde to mají zvlášť všechno... Záleží jaký má kdo síta, po čem je největší hlad a co si kdo objedná(pokud budeš odebírat stovky t můžeš si vymýšlet)... Na menší než těch cca 63 nemá smysl drtit, beton a cihla ještě docela jde ale pokud chceš drtit kámen s hlínou tak je to peklo(pokud nepoužíváš odhlinění, záleží jak to budeš zpracovávat dál), to jen kolem toho skáčeš a pucuješ... U betonu pokud to neodhaneš a padne ti tam velkej kus nebo blbě normální kus, kolem toho poskakuješ se kladivem či palicí... Ale stejně asi nejvíc frčí třízení hlíny, pokud má v okolí kompostárnu která se ráda zbavý za děkuju přebytků, když proženeš třídičkou kompost a hlínu v cca 1:3 uděláš si "fajnovou" hlínu na finální terénky... Případně můžeš jet nějakou 2-3 "třídu" se kterou se nemusíš tolik srát, tu si taky kde kdo koupí, protože je o kus levnější ale není tak čistá... Možností je mnoho, záleží co všechno, jak ve velkým to chce dělat, jaká je konkurence v okolí, jaký má možnosti... Pak přijde na to, že nemá dopravu protože přijde soukromník, že chce hezkou hlínu k novostavbě, dopravu nemá a zařiď ty... Pak někoho uháníš a nikdo ti nechce odvíst 1tatru protože to je půl dne zabitej a žádnej kšeft... Když budeš chtít ve větším prodávat, potřebuješ pořádnej nakladač, nemůžeš tatru nakládat půl hodiny uncákem... Tady kousek od nás je "velká" firma na recyklaci stavebních odpadů a ty mají plac cca 4,5ha a všude haldy, pak mají ještě 2 střediska po republice ale ty nejsou tak velký... Pak tu jeden ve větším třídí hlínu a asi jede i stavební odpady ale s ním jsem ještě neměl co dočinění, kousek dál tu další má mobilní drtičku, myslím i třídičku ale ten jezdí o několika tisíc tun, míň to pro něj není rentabilní...

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Drtič suti, kamene atd

#18 Nový příspěvek od Míšánek »

Máš pravdu Chose, lítal jsem zatím jen u drtičů, třídiček anebo sestav tady těch dvou.

Když drtiče tak jsou to v podstatě dva pásy když jede odhlinění no a třídička jsou 3 pásy. O lomu se nebavim a mašiny si většinou vždy postavíme tak, aby jsme měli vše u huby a nemuseli s nakladačem jezdit x desítek km za šichtu. A v lomu co jsem zatím viděl mají taky sestavy většinou u deponek anebo to na ně naváží demprama když mají drtiče a třídiče stacionární.

Každopádně Fizz má na mysli úplně jinou kategorii stroje než o kterých se tady bavíme my a se kterýma máme zkušenosti. Takže v tomto ohledu aspoň já radami sloužit nemůžu, jelikož jsem s nimi nikdy neměl tu čest a nevím co od těchto strojů čekat a co dokážou pokousat.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“