poradi nekdo z ceho to je

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

poradi nekdo z ceho to je

#1 Nový příspěvek od Pavel »

poradí někdo z čeho jsou světla a motor?
https://pavelvo.rajce.idnes.cz/6./

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poradi nekdo z ceho to je

#2 Nový příspěvek od ota »

Pavle tenhle stejnej motor jsem měl kdysi na traktůrku,. Byla to ČZ 125. Myslím, někdy v loni jsem ho pustil do světa. Na mě malej. A byl funkční. Měl jsem k němu ještě jedno kompletní zapalování ( magneto a cívky ) Celkem ho docela dlouho nikdo nechtěl. Pak zavolal pán a poslal jsem mu ho po sousedovi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: poradi nekdo z ceho to je

#3 Nový příspěvek od bourač »

taky to vidím na ČZ 125, měl jsem jí, byl to ještě pérák (neměl kývačku).I to světlo by mohlo být z této motorky.
Kuwa to už je 48 let :shock: už si to moc nepamatuju - jen že byla černá.
Dozadu jsem přivařil kejvačku z Jawa21 a honil to tady po lesích jako tereňáka.
Neuměl jsem tenkrát dořešit upevnění tlumičů výfuku, tak sem to honil bez nich.
Aspoň jsem byl slyšet a každej raději včas uhnul. :)

To světlo beru zpět, to bude z nějakýho auta - držák na blatník. Docela unikát, nějakej veteranista by to mohl ocenit.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: poradi nekdo z ceho to je

#4 Nový příspěvek od Pavel »

motor ten sem nejak tak tusil ze by to moch bejt ta 125 ale svetla mam dve a sou velka spis auto nebo malej nakladak

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: poradi nekdo z ceho to je

#5 Nový příspěvek od duchodce »

To musí být nějaká ranná serie. Já jsem měl ČZ z r. asi 1952 a ten vypadal trochu jinak .Karburátor byl krytý a ukazarel řazení byl jiný. Zrovnatak neměl dekompresor..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poradi nekdo z ceho to je

#6 Nový příspěvek od ota »

Jo taky jsem ml tu hlavu jinou. Tady.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
skret007
Příspěvky: 134
Registrován: sob bře 27, 2010 8:18 pm
Bydliště: kroměříž

Re: poradi nekdo z ceho to je

#7 Nový příspěvek od skret007 »

Motor je Čz 125b nebo T většinou měli dekompresor na hlavě některý mají zkratovací tlačítko u zapalování, měly neodpružené zadní kolo . Zakrytovaný karburátor má Čz 150 nemá dekompresor a má odpruženou zadní vidlici. "malej pérák", nebo se dával do "malé kývačky"
https://www.eurooldtimers.com/cze/galer ... 125-t.html
https://www.eurooldtimers.com/cze/galer ... hp?id=2559

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: poradi nekdo z ceho to je

#8 Nový příspěvek od bourač »

díkes skřete za ty fota - potěšilo, nostalgie. - tu červenou jsem měl ale v černé barvě.
Tehdá vědět co mám za klenot nechal bych si jí
- jenže to bych měl dnes doma tolik krámů že i Národní muzeum by zbledlo závistí.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: poradi nekdo z ceho to je

#9 Nový příspěvek od ota »

Bourači když jsem bydlel u rodičů tak vedle nás bydlela stará babka. Ta měla dva syny. Oba svobodný mládenci. Jeden byl knihomol a druhej horník. Tomu odpovídala jejich postava. Když měli v létě dovolenou přijeli k mámě do baráku. V kůlně měl knihomol motorku. Vytáhl ji vypucoval a jeli na projížďku. Byla to stařičká motorka, ten knihomol řídil a horník seděl vzadu. Ruce měl překřížený na pupku, vůbec se jíma nedržel. :vysmech: Když jeli vypadalo to jak když blecha veze slona za sbou. Vždycky jsme se s klukama smáli. No motorka byla Indián a pak když babka potřebovala uklidit dřevo co ho měla nějak vic, vystrčila tu motorku ven a opřela ji o kůlnu. Jako kluci jsme babce chodili pomáhat třeba s ťim dřevem a mohli jsme si na té motorce blbnout. Seděli jsme na sedadlech jak ťi dva bráchové. A chchtali se, jak oni vždycky jezdili. Motorka tam pak stála leta, babka zemřela a ty dva se pak nastěhovali do baráčku na důchod. No a motorku, jenž stále stála zarostlá vedle kůlny nakonec odvezl nějakej klučina z jejich rodiny že si opraví. Takže lze říct, že jsem seděl na Indiánovi v původním stavu. 8)

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“