KOMÍN

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: KOMÍN

#16 Nový příspěvek od pidi »

Já kdysi dostal ke kotli i graf, kde dle výšky a typu kotle vyberu průměr.

radek
Příspěvky: 826
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: KOMÍN

#17 Nový příspěvek od radek »

Rozhodil jsem sitě poptavkou přes internet,zdeseti firem,devět cenových nabídek,fyzicky to chce vidět jen jeden.Ten předběžně dle fotek a popisu navrhuje profrezovat a vyvložkovat nerezem,průměr a výšku dopočítá na místě.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: KOMÍN

#18 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud to jde ber to vyvložkování máš to polovinu starostí a za den pokud to bude do 8 metrů dokáží udělat, záleží jen v jakým je stavu původní komín 8) vložky chtěj sílu stěny 1mm
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

radek
Příspěvky: 826
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: KOMÍN

#19 Nový příspěvek od radek »

Dnes mi přišla nabídka na nerez,v ceně je třívrstvý nerezový komín, izolace 50 mm, vnitřní tl.1 mm, zbourání starého a cena 52 tisíc.
Vypadá to na cestu vložkování

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: KOMÍN

#20 Nový příspěvek od Vedra »

Izolovaná nerez je nejdražší varianta. Hlavní výhoda to že je to lehké a můžeš to třeba zvenku přichytit ke štítové stěně. Jinak to nemá smysl. Buď vložkovat nerezí nebo keramiku stavebnici, případně vložkovat keramikou tak že se celý komín rozpáře po straně a vrazí se tam keramika plus vata zboku a znova zazdí.

Já jsem postavil stavebnici vedle starého komína který jsem uboural jenom pod střechu. Místa mám dost tak to nevadí. Nerez jsem zavrhnul protože už to nechci do konce života řešit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: KOMÍN

#21 Nový příspěvek od imaginaro »

Já jsem zboural celý komín a postavil si sám heluz izostat. Dovezli to i s návodem a jedeš jak když stavíš zeď.
Nenapsals myslím jakej je ten komím teď - 15x15cm, nebo 20x20cm, nebo nějakej kulatej - průměr?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: KOMÍN

#22 Nový příspěvek od pidi »

Hlavně si dej pozor, ať je to nerez ozn. 1.4404, dost často někdo zaměňuje za 1.4403, což pro vložku komína není moc vhodné.

radek
Příspěvky: 826
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: KOMÍN

#23 Nový příspěvek od radek »

Ted je komín 15 -15.od pudy nahoru nově zděný před deseti lety.Byla daná nástavba kvůli tomu,že při větru šel kouř do dvora.Na nový komín není místo.Asi půjdou cestou frezování a nerezovým vložkováním 180,plus dva metry nerezové nástavby.Jinak firmy děs bes,vše střilejí od oka,z deseti nabídek,tu fyzicky byl jeden kominík.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: KOMÍN

#24 Nový příspěvek od imaginaro »

Pak sem napiš jaks dopadl. Jinak, nenašel někdo prodejce regulátoru tahu s cenou nižší než 1100,-kč?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

radek
Příspěvky: 826
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: KOMÍN

#25 Nový příspěvek od radek »

Tak mám vybráno,přijeli dva kominici,jeden střilel od boku,komin zevnitř neviděl,děs bes.
Druhy byl už solidní,změřil,prohledl a řešení je frézováni na průměr 180,vyvložkování nerez vložkou izofest 1mm 5 metru,vybírací dvířka,plus 2 metry nerezová zateplená nástavba na komín.Tím se dostanu na 6,5 metru učinné výšky komína.ralizace pulka ledna i s datumem.cena 34 tisic.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: KOMÍN

#26 Nový příspěvek od Čárls »

To je rozumné aj cena uvidíš budeš spokojen 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: KOMÍN

#27 Nový příspěvek od imaginaro »

"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: KOMÍN

#28 Nový příspěvek od hobr »

Nedočetl jsem to - je to moc "učený". Mám komín z kameninových trubek, průměr 200 mm, výška 9 metrů. Jednu dobu jsem topil pilinami z katru (čerstvé dřevo), ale hořelo to dobře a žádný kondenz v komíně. Takže se dá topit vším, jen musí komín dobře táhnout, aby tu vodu "vytáhl"...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: KOMÍN

#29 Nový příspěvek od andre.marek »

Záleží v čem se to spaluje - pokud v nějakém "modernějším" = účinnějším kotli, tak určitě mokré (čerstvé) dřevo spalovat nelze. I u suchého se nelze dehtování zcela vyhnout - mám úplně stejné poznatky jako vyplývají z článku.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: KOMÍN

#30 Nový příspěvek od ota »

Jak je u mě zvykem, mám příhodu i na komín. Kámoš bydlí v bytovce. Tak nějak se moc nepočítalo, že by se dávaly větší kotle, nebo kamna. Takže komíny 130. Oni se doluvili 4 rodiny 4 byty že si zrenovuji tu bytovku, kterou si pár let předťím odkoupili. Začnou komínama, pak okna, vchod, střecha a zateplení. Přijeli se poďívat firmy co dělají komíny. V pohodě, vyfrézují, vyvložkují. Tedy se do toho pustili. Hydromotorem poháněná fréza. Ta měla jako činnou část soustavu řeťezů. Nastavili patřičný průměr a hybaj. Rachot jako když startuje tryskáč. Ale fréza jela dolů jako satan! No ale si potvora našla nějakou zatáčku či co a vylezla v patře u sousedů bokem komína v obýváku. Než to na té střeše zjistili, chtěla je ta bytná co tam ta fréza vylezla všechny na tý střeše postřílet. Prachu a bordelu bylo tolik že ti chlapi zastavili práci a valili to uklízet. Pak tu diru zazdili a museli nechat vyzrát a pokračovali. Prej je to hroznej masakr na to zdivo, kudy ta fréza leze.
No třeba dneska na to mají jinej verk.
Já kdysi u krbové vložky potřeboval zvětšit asi 2m kus komína. Že bych to uboural na strop a pan s jádrovým vrtákem odvrtal. Ale jsem od toho upustil. Pro ten vrták by se musel komín nějak vyplnit. Prej uplně nejlepší ho vylejt maltou. Aby vrták lezl do plnýho a mohl se chladit z vrchu vodou. Jinak by ta voda utekla pryč a to nechtěl vrtat. Pak jsem pořídil jinej typ vložky a komín stávající 150 je uplně v pohodě pro ňí.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“