Prosím o převoz

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14523
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Prosím o převoz

#31 Nový příspěvek od DanculSK »

:shock:
Tak to bola rýchlosť
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Prosím o převoz

#32 Nový příspěvek od imaginaro »

No jenom mě ten toptranz štve s tím že má auta s vysokou nástavbou a nedostane se mi k baráku, tak vždycky musím pro všechno co vezou přijet do centra dědiny autem. :( Ale jinak rychly, to jo.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o převoz

#33 Nový příspěvek od ota »

Není to dlouho, řešil jsem s kupujícím taky dopravu těžší věci. Kupující že objedná Toptranz oní že to umí. Dříve do firmy také jezdili a nikdy nebyl problém. Tak jo domluvili jsme se. Já přišrouboval elektromotor na malou paletu a zabalil. Kupující objednal dopravu aby auto mělo zvedací čelo a paleťák na manipulaci. Volal mi že tan a ten den asi po obědě pro to přijedou. Co je akorát docela blbí, musel jsem při nakládce cenu přepravy zaplaťit já hotově řidiči. Kupující to chtěl uhradit a tak to nejde. Cenu jsem zaplaťil a kupující mi pak sumu převedl na ůčet. Po obědě telefon přepravce volal, asi za 20 min jsem u vás pro náklad. Připravil jsem paletu k vratům. A opravdu za chvilku tam byl. Sklopil čelo sjel s ním dolů paleťákem vzal paletu natlačil na čelo, zvedl nahoru, natlačil paleťák na korbu. Já zaplaťil, podepsal papíry a za dva dni mi kupující volal, motor je nepoškozený u něj. Jo motor měl 195 kg. Takže v pohodě. 8)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Prosím o převoz

#34 Nový příspěvek od duchodce »

Nějaká cena jak to vyjde ? Taky bych potřeboval něco poposunout...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o převoz

#35 Nový příspěvek od ota »

U mě to byla cena paleta, váha 195 kg a ode mě z domova do Sezimova Ustí tuším někam do okolí. Musel bych vyštrachat ten papír a nevím kam jsem ho položil. Cena 1400 Kč. Jo tu cenu kupující hned věděl. Oni mu ji při té objednávce hned řekli. Není to, že by cenu spoočítal řiďič. Při objednávce to zrovna vypočítají.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Prosím o převoz

#36 Nový příspěvek od Sadra17 »

:shock: to se pomalu vyplatí si pro to dojet za 1400 :shock: :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o převoz

#37 Nový příspěvek od ota »

No když to spočítám na mě, tak nevyplatí. Nebo takhle, nevyplatilo. Beru to tak, že je to běžný všední den. Když vezmu auto, naložím to a pojedu. Tak spočítám muj výdělek a cestu autem a to budu brát že já jedu za 6lnafty/100 km.
Tak jsem schválně našel ten papír. Je to k Českým Budějovicům. Ode mě je to 157 km. Tedy vezmu 2,5 hodiny jedna cesta. Tedy mi to vyjde na celý den cesty. A kolem 320 km. Než naložím, přejedu pokecám vyložím a dojedu naspátek dom, nemá cenu už nic začínat. Tedy bez výdělku ten den. Což je u mě už nerentabilní.
Takhle to počítal i kupec. Chtěl jsem, aby si pro to přijel osobně, kvůli obhlídce. A on že to takhle poslat pro něj vyjde levnějc. Ano i pro něho to vyšlo levnějc. On má zase asi jinou denní sazbu za práci než já.
Vždycky když mě někam z firmy pošlou tak šéfovi říkám, spočítej si, kolik to vyjde když pojedu napočítám normální svůj plat.
Jo když je to věc pro mě domů třeba na zahradu tak jedu o víkendu. Ale v pracovní den jsou tyhle věci prodělky.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Prosím o převoz

#38 Nový příspěvek od StaPo3011 »

duchodce píše:Nějaká cena jak to vyjde ? Taky bych potřeboval něco poposunout...
Cenu snadno zjistíš na webu, je to podle váhy a vzdálenosti, viz tabulka až dole na stránce
https://www.toptrans.cz/preprava/cs/vyp ... i-zasilky/
Na větší vzdálenost je to nad 50 kg už docela raketa. Ale jsou spolehliví, už jsem přes ně několkrát posílal, když tu částku byl kupující ochoten skousnout.
Jinou společnost něž Toptrans neznám, která bere takhle těžké věci i od nás, nepodnikatelů.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Prosím o převoz

#39 Nový příspěvek od imaginaro »

Mě to vyšlo necelých 1300,-kč a taky se mi pto to nechtělo jet, radšj budu doma s děckama, pač už tak si jich moc neužiju.
Jinak doprava lze dnes zaplatit předem - vyplnil jsem objednávku, přišlo to na mail, kliknul jsem z mobilu, přesměrovalo mě to na banku, zaplatil, hned se to spojilo s dopravcem a přišln mi "zaplaceno".
Já použil stránku www.zaslat.cz , tam se ti dopravci rovnou porovnají a vyhodí tk podle ceny, poradil mi to kamoš v praci 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Prosím o převoz

#40 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Ještě k těm cenám - ty jejich vysoké pálky u větších hmotností nemusí být kupodivu nezajímavé, pokud jiné způsoby vycházejí ještě dráž.
Můj příklad, který jsem řešil někdy loni - potřeboval jsem převézt 6 tun starších tašek na stodolu, vycházelo to do 200 km. Napadlo mne si zjednat Avii/Iveco apod, s nosností 3t, že to otočí 2x. Ale takovéhle vozítko se soukromníkem těžko seženeš pod 25 Kč/km, a budou ti počítat i cesty s prázdnym, plus ještě případně mýto, když to bude danou cestou nutné, příp.nějakou čekačku. Takže 800 km x 25 Kč je 20.000 Kč, dva dny v prdeli (za den to 2x neotočíš), soukromník otrávenej, že hodně ježdění a nic moc výdělek. Ještě že jsme to nakonec nerealizovali. Ono by to nakonec bylo asi o trochu míň, protože by to nebylo celejch 200 km jedna cesta, ale počítám to jako maximum pro srovnání.
Zatímco Toptrans ti napočítá jen jednu cestu, a podle jejich tabulek 3 tuny do 200 km necelých 8.000 Kč, takže bych to objednal na dvě zásilky, za 16.000 Kč celkem (třeba pro vzdálenost 300 km by byl rozdíl ještě mnohem větší). Bez starostí s nakládkou a vykládkou, pokud by to bylo na paletách. To moje teda nebylo, musel bych si to dopředu na ty palety naskládat. Navíc jsem se stejně tak dlouho rozhodoval, jestli ano nebo ne, a jestli radši nepočkat než na bazoši vypluje něco bližšího, že to stejně padlo. Ale uvádím tenhle příklad proto, že nemá cenu Toptrans dopředu vylučovat jako drahej, protože se může ukázat, že jiné možnosti jsou ještě dražší.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“