Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SENÍK/

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SENÍK/

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Založil jsem téma, úvodní příspěvěk ještě dodělam.
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned říj 26, 2014 12:59 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Farma Bastardtraktor s ovcema a bud.Muzeem samodomo trak

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Co jsem letos postavil- Lidi z měst jezděj v létě pod stan. A my venkovani ?
Vlétě jsem na krásný louce taky stan postavil. Výhled na horu Přímda a Český les, rybník vedle,

Na 1 ha louce jsem postavil seník z kostry a plachty nabouraného kamionu. Bude na uskladnění malých vysokotlakých hranatých balíků sena - vejde se tam asi 85 m3 . Z lisu John Deere, kterej už je doma:-) Snad ho jednou zprovozníme, zatím není potřeba.
Letos máme ovcí ještě málo, jen čtyři zatim, tak tam bude NEbalíkovaného volně loženého sena jen tak třetina , do budoucna se tam vejde asi 7 tun balíků sena / jedna ovečka když není pastva potřebuje 0,5–1,5 kg/den, takže to je asi tak pro 30 ovcí , když by 150 dní v roce žraly jen seno.

Ovečky se totiž v zimě pokud zrovna není víc jak půl metru sněhu nekrměj ve chlívě, ale na pastvě, prošlapávaj si cestičky a choděj , jen na noc jdou k nám domu přez zahradu do ovčína, tak je blbost tahat uplně všechny balíky domu a pak zase zpátky 200metrů na louku za ovcema. Doma se uskladní balíky jen další pro případ velkýho sněhu a krmení hned u ovčína a pro malé v ovčíně. Pro nejhorší případ jsem jim pořídul dva kulatý balíky a ty maj schovaný v ovčíně.

SHRNOVACÍ plachtu s nekompletní poškozenou kostrou jsem koupil za 6 tisíc. Je to starší celá tahle nástavba, kostra a plachta z velkého návěsu kamionu, / koupeno na inzerát / To i za samotnou plachtu by šlo. Plachta je celkem v pořádku, ale tech želez půlka chyběla a nebo byla polámaný či zohybaný, ra shrnovací střecha na kolečkách v kolejničkách byla naštěstí v pořádku. takže jsem to renovoval a chyvějící vyrobil - VŠE důsledně z kovošrotu. svařit, natřít,
Hlavně to byl děsnej HLAVOLAM přijít nato jak ty díly parří sestavit a jaké chybím když jsem s kamionem nikdy nejzdil.

ROZMĚRY - délka 13,5 metru, šířka 2,55 m, výška o proti kamionu maličko snížena na 2,6 m, protože místo vysokých sajten jsem ty sloupky prodloužil dole o něco méně.

Proti vichřici je to NAVÍC vyztužený oproti tomu jak to kamion nemá. Dal jsem jednak dvě křížové vázruhy z trubek a taky křížem krážem všemi možnými směry 6 mm a 8 mm lana s napínákama a na konci s karabinou, takže se daj po povolení napínáklehce odendat, aby se mohlo procházet a nebo po odhrnutí plachty nakládat i z boků. Křížové výztuhy se daj vyháknout, aby seníkem mohlo neco projet.
Všechno i ty lana i ty napínáky jsem za ty leta postupně nashromáždil z kovošrotu, dokonce měli ve šrotě i kýbl fungl nových certifikovaných karabin na hasičský záchranářský slaňobací postroje.
Z celýstavby je koupený nové v obchodě asi jen nějaký šrouby a lanový svorky, páč ve šrotě maj svorky dycky akorát moc velký.
Vichřice tu už minulý táden byla , asi 100 km/h, tomuhle seníku neublížila a hned vedle louky na zahradě nám smetla velkou Jívu a omlátila větve z Modřínu

UŽ JE TO CELÉ HOTOVÉ

Plachta tam je a seno už je vevnitř.
Nandat na to uplně sám v jednom člověku plachtu bylo ze všeho nejhorší. Ten balík měl asi 250 kilo.
Nejdřív jsem jí musel rozmotat na louce a rozmaslet jak patří a vymyslet jak jí tam uplně sám dostat.
Zase jsem jí přesně smotal a přez ty jeklíky na stropě dal desky a na to jsem posadil plachtu čelním nakladačem, musel jsem mu jkeště udělat nájezd z pražců, qaby tak vysoko ten prcek doáhl a pak jsem přez jeklíky na stropě dal prkna, po těch jsem šel a plachtu rozmotal. Jenže když jsem shodil dolu bočnice plachty a bylo to o 20 cenťáků špatně, tak jsem s tou plachtou ani nehnul, nešla popotahnout - ani na laně za bagrem. Takže znova smotat plachtu, posunout a znova rozmotat. Dva dny práce.

U kamiomu je za kabinou plechový čelo, takže tam plachta chyběla, tak jsem tam udělal 2,5 x 2,5 metrový vrata,

Podlaha je řešná tak, že mezi pražcema co jsou na fotkách a držej sloupky jsou vždy ještě další vždy dva další pražce, takže mezera mezi pražci aci 75 až 80 cm , přez to jsem dal prkenou podlahu. Pražce jsou daný do roviny, podsypaný štěrkem .
Trošku jsem se vyděsil - padlo nato nakomec 35 m2 prken jen na podlahu a ještě další fůra prken se nastrkala do těch kapes na sloupcích jako výztuhy na bocích pod plachtu. Ono je to fakt strašně velký takovej kamion :)

Když se na to položej pro ten ůčel ještě pruhy pod kola betovářský překližky, tak to unese i bagříka, kterej má 1600 kg, takže dovnitř se bude moct zajet i s lehčím valníkem s balíkama sena a i lehčí traktorek, třeba Bautz tam v pohodě projede. Takže když v létě tam nebude seno, tak se tam může i parkovattraktorek před deštěm kterej na louce bude makat.

Možná se s tím zbytečně seru, :smich: Žejo
ale mě se vůbec nelíbej ty balíky co se skladujou venku. Dostal jsem od družstva balíky a smrděj plísní.
Ono by i bejvalo stačilo postavit stoh a na to mrsknout jen tu plachtu :
Když jsem před lety na inzerát odpovídal, chtěl jsem jen plachtu vlastně, ale když mi dali i kostru, tak proč to nepostavit :-) žejo . Prostě aby se člověk nenudil.


Dám i aktuální foto jak je to hotové,. :)

Přesně tenhle typ plachty a kostry
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek[/quote]
ooooooooooooo

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#3 Nový příspěvek od trikko »

Dobrý a kreatívny nápad 8) 8) a ten bagrík 8) 8) 8) :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Děkuju :)
Už je to celé hotové, fotky ještě udělam.
Sena je tam zatím jen maličko pro 4 ovce, takže se tam na zimu schovaj další věci

Bez bagříka bych to nedal, hlavně ne ten vrchní díl a plachtu.
Bakřík už je starší, už mu je skoro dvacet let, asi 18 , musim se mrknout na štítek, mam ho asi 16 let, byl repasovanej z fabriky, při exportu do USA jim už v Amreice přístavu spadl kontejner se čtyřma rozloženejma bagříkama do moře, vylovili to a poslali zpět do fabriky v Bobříši, tam vyměnili co bylo potřeba a prodali tady u nás v Česku se slevou. Oni tyhle nejjednodušší jen zadokolky začali dělat vlatně jen pro export , specielně pro půjčovny.
Techto nejstarších nejmenších tu v Česku možná ani víc, než ty 4 nejezděj.
Vím o dvou. Jeden má pan Žebrák pokud vím, ale možná už ten novější se silnějším podkopem, tech tady je víc.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#5 Nový příspěvek od bastardtraktor »

A ten obrubník mam v podkopu aby se to při jízdě s břemenem nehoupalo. On ten nakladač zvedne skoro 1,5 tuny , ta kostra střechy co zvedam neváží sice skoro nic, ale když s tím jedeš daleko po louce, tak se to houpe. Ona stačí kolik váží tahle lžíce.
dyť to musíte vidět, že ta lžíce je vzhledem k tem kolečkum obří.

Vlastně celý ty ramena i ta sklapovací líce patří k většímu typu . Původně jsem tam měl slabší nakladač, ale napraskly mu ramena, ale svařil jsem je dalal dál.. Stroj jsem sice koupil repasovaný z fabriky, ale se zárukou, Jednou jsem jel kolem tý fabriky v Dobříši s bagříkem na vleku a stavil se tam. On pan americkej majitel továrny mě mel rád. Vlastně jsem se s ním seznámil ještě když jsem bydlel v Praze a mel jsem svou reklamní agenturku a něco jsem pro ně dělal, nějaký reklamní články, protože další větší typy chtěli prodávat i v Česku. Když ty opravovaný-zavařený ramena viděl, tak hned řekl, že mi dá nový ramena. dyť mam záruku. JENŽE to ni ten typ ramen už neměli, tak mi řek, že mi dá novej typ ramen. Jenže k novým ramenum nepasovalo nic, ani mý starý hydroválce ani lžíce. Pan majitel tedy řekl, že mi věnuje nový a i novou lžíci nakladače , a jen jestli chci sklapovačku, tak si připlatím asi 12. Sklapovačka je skvělá, jen by to chtěli silnější pojezd. No ty český zaměstnanci byli nasraný, že jim takhle nikdy nic nedal. Takže mam doma ještě i ty původní hydroválce i původní ramena a původní lžíci. Jednou dam zpátky na bagříka ten slabší nakladač a tenhle silnější na nějakej 4x4 traktor.
ooooooooooooo

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#6 Nový příspěvek od trikko »

Ked som videl tento stan hned ma napadlo že sa to podobá na prenosne boxy na výstavy pre kone 8)
Obrázek

Ano bagrík je tu na fore a dával donho tuším Kubotu 3vál 8) niečo podobne by sa aj mne zišlo pri konoch a pri stavbe a motaní sa okolo buducej farmy 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

To jo.
Bagřík je sice z továrny, ale je tak primitivní a jednoduchej, že tady na Foru už některý bagříky postavený doma se mu vyrovnaj. Dobrej kutil by postavil kopii. Už mě i napadlo, že by se podle toho mýho mohly udělat výkresy a dát je sem na Fotum pro kutilský stavitele. Jen by se tam daly jiný nápravy , i přední hnaná a klasicekje pojezd přez převodovku.
Farmář vedle ve vsi má takový obloukový stany na louce na zimu pro krávy, docela velký s tou samou zelenou plachtou a taky všechno pozink, jako jsi dal ten obrázek Ty.
ooooooooooooo

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#8 Nový příspěvek od romie »

Tenhle bagrik jsme meli kdysi davno na firme. Pamatuju si ho. Mam k nemu jeste navod...

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Farma Bastardtraktor,ovce a bud.Muzeum domadělů /teď SEN

#9 Nový příspěvek od v2000m »


Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“