Ovce - jesle

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7096
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ovce - jesle

#16 Nový příspěvek od mastnacek »

Postavil jsem narychlo letos pro 7 ovci krmelec na velky kulaty baliky. Je to paleta hozena na zemy, okolo 4 kuly zatluceny primo do zeme. Predni kuly jsou v uhlu cca 60-70 stupnu, tam jsou sprusle. Kdyz navalim balik, mam je od sebe 10cm. Pak kdyz uz vyzerou kam dosahnou, tak vrsky sprusli posunu k sobe do tvaru trojuhelniku, tim se zvetsi cca na 15-20cm nahore a dole zustanou tech 10. Strany a zadek jsou kryty, nahore je plachta. Nejdyl co me vydrzel balik pro tech 7 bylo asi 20 dni. Nejsou rohaty. Jesle mam taky, primo u dveri na pudu takovy kryty, nekde bych i nasel fotku, byly spolecny pro ovce a pro dve kravy. Baliky jsou zlaty ,clovek navali a zvirata zerou a zerou jak potrebujou. Akorat to skladovani baliku musim letos udelat jinak.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Ovce - jesle

#17 Nový příspěvek od radek.bazant »

To je taky zajímavý, kdybych měl kulatý balíky, tak bych to nedělal asi jinak, jenže já mám foukaný seno a ovce se chodí nažrat do přístřešku kde jsou jesle, tam to hážu rovnou z půdy rovnou do těch jeslí, takže to není tak pracný. Je mi jasný, že pro víc ovcí se vyplatí ty kulatý balíky, ale ještě nějaký čas budu určitě foukat :D a pohyb je prý zdravý :wink:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Ovce - jesle

#18 Nový příspěvek od frturek1 »

fotky jesli dodam az pojedu krmit cca pozitri :)

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Ovce - jesle

#19 Nový příspěvek od radek.bazant »

frturek1 píše:fotky jesli dodam az pojedu krmit cca pozitri :)
Tak předběžně děkuji

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Ovce - jesle

#20 Nový příspěvek od Jemen »

panove mam dotaz , nemate nekdo pojizdne jesle pro ovecky ? zvazuju ze bych zmastil takovy radoby "krmici vozicek" ktery bych raz za cas nafutroval a nechal jim ho na pasinku at se holky samy obslouzi. chtel bych vyuzit na sprusle karisit s oky tak 10x10 v zadu by byla napajecka s krmitkem na srot a ve predu sul pridavam obrazek toho sveho vymyslu
Obrázek
pokud mate nekdo neco podobneho prosim o fotky a rady cemu se vyhnout ? nevim jestli je ta karisit vhodna a navic nevim jestli 10x10 neni moc aby zas vetsinu sena nevytahaly akorat pod sebe ...

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Ovce - jesle

#21 Nový příspěvek od frturek1 »

mam udelane z podvozku na listu nejakyho mackace nebo z ceho to bylo, karysite do V a pod njima zlaby pac 10x10 je na ovci porad velka dira a dost protahaj a nad tim strisku

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“