Slepice

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Slepice

#826 Nový příspěvek od radas »

máti dává do vody slepicím , aby se neozobovaly trochu magi. netuším kdo jí to poradil, ale nemáme s tím problém ani v kombinaci stará a mladá generace slípek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Slepice

#827 Nový příspěvek od murár »

V jednom čísle Urob si sám písali rady k chovu sliepok a tam tiež bolo o tej Magi a aj v zime do vody pridávať zopár kvapiek stolového oleja. Keď pijú vodu tak sa im do toho namočí ten vačok na krku a namastiť aj hrebene z olejom alebo masťou aby im to mráz nepoškodil.
Moja mama tiež často kupuje vyradené nosnice a vždy ich najprv nastrieka septonexom alebo nejakým sprejom a tie ostatné sliepky im dajú pokoj. Ak to nezaberie tak už potom len nožnice a ostrihať ako tu písal kolega. Na JRD tak striekali svine keď sa pustili do slabšej.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Slepice

#828 Nový příspěvek od oco13 »

Diky vyskúšam to Magi aj olej. :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Slepice

#829 Nový příspěvek od vitex »

Proti ozobávání existuje přípravek do krmiva a hřebínky se běžně mažou sádlem,nebo olejem až při teplotách -10°C a nepouští se ven.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Slepice

#830 Nový příspěvek od oco13 »

Víťo a názov toho prípravku nevieš? :friends:

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Slepice

#831 Nový příspěvek od ibanez5 »

Já mám zase problém, že mi teď jedna slípka nese miniaturní vajca... :-/
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Slepice

#832 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Problém: sliepky znesú vajce a hneď ho zožerú. Keď som to zbadal, škrupinu som už nikde nevidel a sliepky zobali vajce zo zeme. Čo s nimi? :-/
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Slepice

#833 Nový příspěvek od PEST »

Udělej jim hnízda na snášeni
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do toho přijdou košíky https://www.driml-napajecky.cz/cz/drube ... 12009.html

A nemám problém se zranim vajec, i ty co zraly, tak se to odnaucili navíc jsou pak krásne cista

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Slepice

#834 Nový příspěvek od JARDY »

Mnj to by nesměli být slepice,v jednom hnízdě dvě na sobě ,třetí čeká, vedlejší hnízdo prázdné.Druhý den opačně,když to na ně přijde rozklovou, pak zas týden klid,prostě slepice.Uprostřed výběhu vysoký dub na něm sedává obrovský dravec,asi káně.Sem tam to ně zkusí ,pak třeba 14 dnů nevylezou z kurníku a o to víc snášejí,nechápu.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Slepice

#835 Nový příspěvek od vitex »

Oco,to jsem už zapomněl.Ursus,mají málo vápníku.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Slepice

#836 Nový příspěvek od mihi »

My vždy kupujeme mladé kurky ku tým starým....
Ale mladé nechávame v chlieviku osobitne asi 2 týždne a potom ich pustíme, ale ,,spia,, zase osobitne vo svojom chlieviku...
Po nejakom čase sa adaptujú a všetko je v poriadku, žiadny boj....

Raz sme mali kohúta bojovníka, no skákal do všetkých, ani nám to nejako nevadilo...až raz skočil do malého a keď som to videl no bolo to zaujímavé pre malého , kohút rozprestrel krídla a šup do neho..., no keď si predstavím že by do mňa skočil kohút taký veľký ako ja..... :vztek:
Tak nakoniec kohút skočil do nedeľňajšej polievky.... :D :smich: :vysmech:
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Slepice

#837 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Sliepkam šrotujeme suché škrupiny, aby dáky vápnik mali. Ale nič iné im do potravy nedávame.
Peťo, kohúta som musel vyriešiť v nedeľu, bol zlostný a ukričaný. Ten ma neraz rozčúlil, ale už nebude :tyty:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Slepice

#838 Nový příspěvek od vitex »

Já přidával plastin,novital,konvit(po jedné lžíci) a dvě lžíce rybího tuku na 60 kusů nosnic a 6 kohoutů.Každý rok jsem ještě nahazoval zeď novou vápenou omítkou.Skořápky byly samozřejmostí.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Slepice

#839 Nový příspěvek od Britt »

Na zlýho kohouta platí jedině pantok a šup s ním do polévky.
Doktořice obměňuje svůj velkochov 4ks průběžně. V trhu koupí mladou nosnici a normálně ji vypustí mezi ostatní. Pár dní to trvá, než si na sebe zvyklnou, ale nikdy se mezi sebou nemydlí. Občas vznikne šarvátka u krmení, ale to tam mezi ně vlítne a umí tam zjednat pořádek. Říká se, že slepice jsou blbý, ale ta je má tak vycvičené, že jí poslechnou na slovo. Na mě serou a když mi zdrhnou, tak musím povolat psa a to je fofr, jak rychle jsou doma, protože ten nežertuje a mám s ním uzavřenou dohodu, že co je mimo jejich výběh, to je lovná zvěř.
O tom, jak jim doktořice podstrojuje, bych mohl psát romány. Kupuje jim nějaké vitamíny a nedávno sehnala prošlé sušené mléko a tak toho vzala asi metrák a přimíchává jim to do žrádla.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepice

#840 Nový příspěvek od kenybz »

ten košík to vypadá dobře...že bych udělal upgrade snáškových hnízd...brite vrána k vráně asi tvoja rozumí jejich jazyku kokoko :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“