Chov ovcí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Chov ovcí

#646 Nový příspěvek od honzauta »

antipo píše:Hned bych koupil ale už nemám finance. Budu řešit nějaký ten přístřešek a taky chci koupit lis na kulaté balíky.

honzauta
Díky za fotky tvého krmelce, chci postavit něco podobného. Chtěl jsem se akorát zeptat jak pak řešíš krmení jehňat, ony do těch otvorů nedostanou ne? Napadlo mě, jestli tam vespodu nevyřezat nějaké díry kruhového tvaru aby se k tomu dostaly i jehňata.
Jehňata žerou to co spadne pod krmelec, mám i mezery mezi prkny, tak jim tam padají i odrolky a když prší, tak tam chrápou, hlady rozhodně netrpí.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Chov ovcí

#647 Nový příspěvek od honzauta »

Co se týká ceny jehňat, tak mně to nepřijde tak strašný, na podzim je prodám do výkupu za 46Kč/kg. Většinou mají mezi 45 - 55kg, tak to nějakou pětku hodí. Za dobu jejich života je 2x odčervím, narazím známky, zbavím ocásku a kulek, to je vše.

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#648 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz 46kc/kg, kolik si rikaj za nakrmenost? Treba Toro ma jeste navic ruzny ceny podle vahy, za mensi jehnata davaj vic, za tezsi min. Me to uplne v pohode cena neprijde, kdyz vezmu co z toho pak udelaj nebo za kolik to jde dal nejakym cmoudum.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#649 Nový příspěvek od frturek1 »

mastnacek píše:To jsou dobry tuntalove ty kozomrdi kdyz zaplatej 2000 at za 50 nebo 20kg jehne. Zavidim.
No taky prskaj, ale covek se nesmi bat, oni porad ze co s nima pak budem delat atd takze nejdriv jim vyberem ty nejvetsi, vetsinou jich berou kolem 20 najednou nekdy se domluvime cenu za kus a nebo pak cenu za vahu v mase, je dulezity moc je nenahanet, loni prvni varka byla slabsi meli prumerem 18,5 kila tak jich vzali jen 15 tusim ze kolem 105kc/kg pak mi tu zbylo pro ne jeste 32 kousku ty byli starsi takze to dohnali a tim ze uz to bylo dyl a vetsina jehnat uz byla pryc a oni potrbovali tak zavolali sami a to uz sem je vysrouboval na 115kc/kc :) a v podstate nic neremcali, jediny co je ze ponich zbyde bordel

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Chov ovcí

#650 Nový příspěvek od Marie »

jedna ovečka nám dnes začala kulhat na přední
paznecht má teplý, ale nic jiného oproti jiným jsme nenašly

bude to ta hniloba, či je více chorob ?
bubu moct zavolat veta až v pondělí.....ach jo !
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#651 Nový příspěvek od frturek1 »

je treba orezat vycistim i mezi, do hniloby jak se sahne tak smrdi

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Chov ovcí

#652 Nový příspěvek od Marie »

když mi tam nic neviděly
paznecht má stejný tvar jako ty zdravý i mezi je čisto
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#653 Nový příspěvek od frturek1 »

pak nemusi bejt problem v hnilobe, mohla si nohu nekde zvrknout

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#654 Nový příspěvek od mastnacek »

kulhava noha vic hreje, vemte do ruky kopyto a kloub. nejdriv zacne zanet meziprsti. slezou chlupy ve skare, zacne to smrtdet. pak teprve kdyz se to neleci tak prijde druha bakterie a hniloba. postup. nekde bokem ostrihat peclive kopyta, v lekarne si nechte namichat valachovu tinkturu slozeni vyhledejte na ifaune nebo vam ho rano poslu. stetcem poradne nazrit meziprsti, cely kopyto i chlupy okolo kopyta talk do 1cm. pak nechte postat na pevnym suchym podklade a sup na samotku do chlivka na suchoi slamu. do hrsti ovsa dejte denne 0,5 g bile skalice - siran zinecnaty. vic info na ifaune. doktor vam vnuti ockovani ktery nic neresi. mam s kopytama uz nejaky zkusenosti.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#655 Nový příspěvek od radek.bazant »

Nemáte někdo náhodou krmelec pro ovce na velké hranaté balíky? 90x125x250 cm? Potřebuju nějakou inspiraci... Na kulaté jsem koupil, ale na hranaté jsem nic nenašel.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Chov ovcí

#656 Nový příspěvek od Leo »

Radku, podívej se o tři stránky nazpět.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#657 Nový příspěvek od radek.bazant »

:friends: díky.. u mě asi nepoužitelné mám i rohaté.. ale koncept dobrý..

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Chov ovcí

#658 Nový příspěvek od honzauta »

Mám i letošní jehňata poslečně s kravkami, žerou společně z kravího krmelce. Myslím, že se dá používat i pro rohaté ovečky, jen je potřeba ještě v těch V čkách navařit vodorovně trubku, aby nemohly skákat dovnitř.

Obrázek
Obrázek

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#659 Nový příspěvek od radek.bazant »

Zdravím, mám dotaz. Může se kmit zmrzlá krmná řepa? Vím, že když zmrzne a pak povolí je na vyhození, ale co ta když je zmrzlá?

Díky za rady a názory.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Chov ovcí

#660 Nový příspěvek od Matúš »

Nemôže, v lepšom prípade z nej môžu dostať sračku :) To isté platí o zemiakoch, oškroblinách, jablkách atď..

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“