Chov poštovních holubů

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1133
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Chov poštovních holubů

#1 Nový příspěvek od saano »

Zdravím všetkých , mám takú otázku je tu niekto holubár?..Ide vlastne o to že pred štyrma dňami sa u nás v robote objavil nádherne sfarbený holub , sedel na streche a ani sa nepohol.Najskôr som ho nejak neregistroval , ale keď som ho na druhý deň zbadal že behá po dvore tak mi to nedalo a povedal som si že ho chytím.Myslel som že odletí ale na moje prekvapenie to išlo celkom jednoducho , podišiel som k nemu a zobral ho do rúk.Na prví pohľad bolo vidno že je vyslábnutý a samozrejme som si hneď všimol že má na nohách nejaké krúžky s číslami.Tak mi napadlo že to bude asi pštový holub alebo nejaký pretekársky.Vzal som ho teda domov zavrel do klietky dal mu nejesť a napiť , že nech si trocha odpočinie , naberie sily a na další deň ho pustím.Lenže stalo sa to čo som nečakal a to , že po vypustení si trocha polietal a vrátil sa naspeť.No a preto teraz potrebujem radu čo s ním?? čo ďalej?? nevie mi niekto poradiť?... :-/

(ak som toto téma náhodou zle zaradil tak sa ospravedlňujem)
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#2 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Opiš čísla kroužků a zeptej se ve svazu holubářů. Pokud je to registrovaný pretekár tak budou vedet komu patří.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#3 Nový příspěvek od Stevo »

Raz som niekde na google narazil na stranku, kde boli zverejnene hladane holuby a tak isto sa tam dalo zadat cislo aj najdeneho holuba. Skus googlovat, a kym to najdes holub sa este napapa a potom mozno odleti sam. Mozno zatial robil len skusobnu jazdu a zistil, ze este nema dost paliva. :)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#4 Nový příspěvek od jirka_holub »

Naposledy upravil(a) jirka_holub dne úte čer 22, 2010 11:38 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#5 Nový příspěvek od tomasberry »

nebo si jich ještě pár přikup a bude z tebe holubář 8)

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1133
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#6 Nový příspěvek od saano »

Ďakujem za rady a pomoc , dnes som ho nahlásil do tej tabulky medzi zaletených holubov tak uvidím.Skúšal som ho aj znova vypustit ale nič , sedel na mieste asi pol hodinu kukal dokola a nič tak som ho chytil a zase zavrel.Zopár ludí ktorým som povedal čo som našiel tak sa len zasmiali a spýtali sa čo som si ho už dávno neupiekol na večeru :evil: , ale to by som nikdy nespravil.No nič budem čakať či sa niekto ozve , dúfam že hej :) .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

martiinek5
Příspěvky: 357
Registrován: pát bře 19, 2010 4:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#7 Nový příspěvek od martiinek5 »

zdar aja som chytil tez holuba skor nez nasa kočka :D a abol upne donuvany asom nevedl co snim skocel som tza kamosom co je holubar ami povedla abysom ho doviezol ku nemu ze sa onho postara uzdravi apotom ho pusti aj mi povedla ze s ktore okresu je , tak najlepsie sa spytaj nake holubara ten ti poradi :)

Anna
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 09, 2011 2:32 pm
Bydliště: Vranov

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#8 Nový příspěvek od Anna »

Dobry deň,
som členkou slovenskeho zväzu chovateľov PH. Týmto reagujem na vašu otazku čo s najdeným poštovým holubom. Ak teda môžem vedieť číslo krúžku toho holuba ?? Podľa čísla sa dá zistiť majiteľ. Aj našim chovateľom dosť holubov zaletelo a boli by sme radi, ak by sa nam vrátili.
Za odpoved vopred dakujem

S pozdravom Anna

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#9 Nový příspěvek od aumirek »

no jelikož jsem tohle také řešil na tu stránku hledaných holubu jsem také narazil žádná odpověd nebo reakce holub po tydnu odletěl navíc mi docházi pozvánky na výstavu holubu a pod což mne ale vubec nezajímá takže příště mu dám nažrat a nic víc

Anna
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 09, 2011 2:32 pm
Bydliště: Vranov

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#10 Nový příspěvek od Anna »

no pravdou je, že nie všetci chovatelia navštevujú tú stránku, ale keď už holub odletel určite sa u vas zotavil a snad letel domov :)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#11 Nový příspěvek od staník »

Napiš jak jsi dopadl,třeba se to bude někomu hodit :ano:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: nájdený poštový holub - čo s ním??

#12 Nový příspěvek od ota »

Jednou v práci přilít taky holub. Chuděra, byl vysílenej. Kámoš dělá andulky, korely, atak. Hnedle věděl, že je vysílenej a odpočine si a poletí dál. Holub seděl na dílně na regále a chrněl. Normálně přez den a v rámuse ho valil. Potom když zabral asi fest, kámoš ho chytil. Jestli není nějak poraněný. Prohlídnul ho, trochu to znal. Opsal čísla z kroužku. Měl tam i telefon. Zjistil že je z Německa. Tak zavolali na to telefoní číslo. Klučina v kanclu uměl Německy, tak to domluvil. Chovatel byl Němec, už si nepamatuju odkud přesně byl, ale asi daleko. Moc byl rád, že jsme holuba nechali odpočinout, ještě povídal, aby jsme ho nechali a nikam nedávalia nezavírli, stratil by orientaci. Seděl tam celej den a chrněl. Potom odpoledne si prolít celej dvůr v práci, napil se vody v nádrži a letěl dál. Němec potom volal naspátek, že už doletěl vpořádku domů a moc děkoval. Nezabloudil, ale letěl dálkový let, to jestli to trefí domů a trefil. No a není to nádhera? Dobře to dopadlo a holub, pašák! 8)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Máte někdo poštovní holubi?

#13 Nový příspěvek od Šéďa »

Ahoj, rád bych si na dvoře postavil malej holubník, takovej ten domeček na dlouhý tyči. Nic velikého jenom tak pro radost. Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Máte někdo poštovní holubi?

#14 Nový příspěvek od filip »

Nevím jestli to sem patří , stavil se tu u nás navečer na kus žvance pošťák
Pravá nožka 13 01804 SK 1020 oranžový kroužek.
Levá nožka 1020 barvou na široký tmavomodrý pásek plus další světlemodrý.
Důvěřivý, nechal se chytit do ruky, dal si něco k snědku a pití a pak jsem ho vyhnal na střechu. Kvůli kočce, máme ostrou. Večer zmizel.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Máte někdo poštovní holubi?

#15 Nový příspěvek od filip »

Tak už je u nás deset dní, na kočku si zvykl, dává si pozor. Motá se u krmítka se slepicemi a kačenami. Objeví se po ránu, celý den se prochází s havětí a navečer zmizí někam nocovat. Létat může, ale moc se mu nechce, musíme dávat pozor abychom ho nezašlápli. Asi ho budem muset poslat poštou. To SK je slovensko?
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“