Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#181 Nový příspěvek od other-side II »

mýval je invazivní z německa, kromě kompostu vyžírá hnízda, vejce, ptáčky, jak to přijde, vody se nebojí, je dost odolnej, vyšplhá se až na vrchol stromu
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#182 Nový příspěvek od other-side II »

Obrázek

zkušení tohle znají

krytina je na střeše asi 20 let, tak za 10let ji vyměním za falcovaný plech a při té příležitosti opravím a utěsním námět

fotku eliminovanýho mývala asi nechcete, to taky znáte
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kuny

#183 Nový příspěvek od chobotek »

Stačí, když se pak vyfotíš v nové čepici :D
Co máš na střeše, že se to bude po 30 letech měnit?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kuny

#184 Nový příspěvek od Fizz »

Psal nějaký břidlicu imitující šablony.

Já davam všude plech. Trapéz.

Střech jsem se nadělal dost všemožných abych si na svůj barák dal plech. A vůbec na všecko svý.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#185 Nový příspěvek od other-side II »

na střeše je nějakej plast alá břidlice, šablona tak 40x40, pokládá se to stejně, vypadá to podobně, některý šablony, zatím spočítám na ruce když pohlédnu nahodile, jsou prasklý, je to na kontralatích

to jsou ty léta zkušeností, když to vidím dnes, dělal bych vše jinak - tady prkna a na to falc, v tý době byl asi plech drahej, matně pamatuju Lindab, stál stejně nebo 2x tolik jako dnes, ale výplata byla 10x menší

sobě/nám na důchod chci normální "řopík", žádnej hřeben, žádný cihla/dřevo/vata
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kuny

#186 Nový příspěvek od Fizz »

8)

Neco takovýho mám v plánu. Řopík dobrej pracovní nazev.

Přemýšlím o sendviči zalitem v betonu. Mam jeste tak dekádu vyřešit technologii realizace. Pointa je minimální potřebná údržba a životnost v delší než moje vlastní. Bez dalších investic nebo stavebních zásahů.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#187 Nový příspěvek od ota »

Fizz k materiálům střech, já jsem před asi 20 lety trefil pálené tašky za sundání. Tedy jsme s tatíkem a synkama vyrazili a skryli si asi 2000 tašek za odvoz. Pak jsem sehnal partu 10 kámošů a kus rodiny a celou severní stranu baráku skryli a položili ty tašky co jsem dovezl. Ještě trochu zbylo na druhou stranu a nakombinovali jsme to s těma co se sundavaly, vybrali jsme pěkný a dali to dohromady. Jo co jsem chtěl, ty tašky co jsme sundavali za odvoz jsou 1931 výroba. Ani jedna nebyla špatná. Ta nová střecha u toho známého místo těch ,,starejch" tašková co tam je teď je zelená od mechu. Porostlá takovejma trsama mechu. Chlápek co to koupil vloni ten barák, povídal že tu střechu plámuje skrejt dolů a dát novou krytinu.
Soused tady přez silnici dal udělat novou střechu. Tak 15 let. Je taky zelená samej mech. Na té mojí staré taškové střeše není ani fous mechu. Kámoš ,,střechotechnik" povídal ,,ty tašky co jsme tam tenkrát narovnali tě přežijou". Snad mu i věřím. Co tam jsou jen sem tam na ně kouknu. Brzo jim bude 100 let. 8)

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#188 Nový příspěvek od other-side II »

není taška jako taška

já jsem zatím jen u obyč ztrac bednění a zvenku polyš, od severu zahrnutý hlínou, jsem mírný svah

tak dlouho jsem chtěl slamák, až chci řopík

já když vidím ty dřevěný detaily, kam všude vleze hmyz, myš, a podobně, to fakt nechci, celej život považuju kombinaci cihla a dřevo za průser a celej život se mi to potvrzuje, jsem holt moc velký detailista a perfekcionalista
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kuny

#189 Nový příspěvek od Fizz »

Ota vím ale shánět teď 100let starý tašky není řešení.

Other Side:

Jo chápu ja mam rád i pohledový beton. Pár realizací mám za sebou. Mam namyšlený cosi co by mohlo jít právě vyřešit tak aby se eliminovaly zbytečné detaily a ty nutné se optimalizovaly. Treba právě kvůli kunám a myvalum.

Součástí řešení že nechcu být "na zemi" takže technické podlaží, dílna garáž, výtah a na střeše kompaktní domek o rozměrech bytu cca 3+1, velkou terasou okolo. Docela efektivně to řeší i ostatní nezvaný nájemníky. Kouzlo částečně zakopanyho se mi taky líbí ake na to nemám podmínky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#190 Nový příspěvek od ota »

No ono se dá celkem často zakopnout o staré poctivé pálené tašky. Hlavně lufťáci si dávají moderní krytinu a každou chvíli tady někdo ty staré tašky má. Na dílně mám taky stoleté tašky. Žert Kolín, parádní krásné tašky. Nedávno jsem mohl skrejvat celej barák parádních pálenejch, měly takové ty pičky na sobě. Bylo by jich na celej barák. Byla to velká střecha. Koukal jsem na tu střechu když byla ještě v kuse a nenašel jsem tam ani jednu špatnou. Jenže pak byl problém. Odbagrovali takovej násep před barákem. Takže střecha byla hrozně vysoko. A doma manželka brblala, na co to budeme tady zase skladovat. No chtěl jsem to na tu garáž pro traktory. Nebylo doma pochopení. Musel by se půjčit manipulátor a strkat giterbox na střechu a skládat to do něj a pak to překládat třeba na palety. Byla po odbagrování cesta necesta a kdyby to dával rovnou na palety rosypalo by se to po manipulaci. A pořát to bylo nic a najednou ryc, chtěli to v tejdnu skrejt, že o víkendu na tom začnou dělat a bylo to ve žních. Tedy minimum volnejch lidí a techniky v dosahu. Zrovna teď máme celou bednu tašek scházenejch ze střechy u syna na place. Nikdo si nechtěl sundat, tak to střechotechnik házel do vozu. Je toho pořádná fůra. Byla to stodola a kus baráku. Ale co už, není čas to skrejvat. Máme to připravený do cesty. Už tam syn porovnal to hrubé z bourání stodoly od známého a jen až bude trochu klidněji tak se to tam doveze a rozprostře.
Tady stačí střechotechnikům říct, jestli nebudou dělat někde střechu se starejma pálenejma taškama a oni vědí. 8)

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kuny

#191 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: stř zář 27, 2023 1:01 pm Tedy jsme s tatíkem a synkama vyrazili a skryli si asi 2000 tašek za odvoz. Pak jsem sehnal partu 10 kámošů a kus rodiny a celou severní stranu baráku skryli a položili ty tašky co jsem dovezl. Ještě trochu zbylo na druhou stranu a nakombinovali jsme to s těma co se sundavaly, vybrali jsme pěkný a dali to dohromady
bud rád za to že jste to udělali takhle, já ted nechával dělat střechu, 110 tisíc materiál ale k tomu 67 tisíc za práci :shock: :shock: ceny bez dph
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#192 Nový příspěvek od ota »

Nojo, Ty máš ale teď střechu novou. A já zase starou. :D Sice už dost roků co se to překrejvalo. Veškeré náklady tenkrát byly: oběd pro partu chlapů, piťí na střeše nealko. Po zhotovení asi v 17h hromada švestkovejch buchet od babičky. :D Kdo chtěl měl s mákem nebo z tvarohem. Pak v lorně kámoš udělal hromadu divočiny. Srneček, prasátko, nějaké i kuřecí. A pak bylo piťíčko. Domácí hrušky a nějaké to pivo. Posezení do večerních hodin. :D
Počasí přálo, posezení vyšlo. No příjemná akce na sobotu. Ráno se v 8 začínalo a v 17 byly obě strany domku hotové. Asi 260m2 tašek. Na té zadní straně to trvalo trochu dýl. Nové byly dole na voze a podávali jsme si je z vozu. A ty co se sundavali se třídily. Ošklivé na vůz a pěkné na půdu k dalšímu využití. Vše na letích tahli dva kluci. Jeden rozebíral a druhej pokládal. A ostatní jim pocmrdovali. Dvě party. Jadna skrejvala a druhá pokládala. 8)
Jo kolikrát lufťáci koupí barák a musí dát novou střechu. A ty staré tašky vydrží dýl než ty nové. Vím tady ve vsi asi o dvou střechách, které budou kolem 100 let stáří, kde není ani jedna taška špatná. Jak by je majitel sundaval beru je! Jedna jsou Jouzovky to jsou po těch letech tašky jako zvon. A druhá Molitorovky. Ty jsou stejný, akorát jsou asi o 15 mm delší a 6 mm širší než Jouzovky. Ale oboje tašky super.
Kdysi asi před 5 lety jsem našel inzerát že tady asi 10 km od nás budou dělat střechu. Jel jsem se tam podívat. Opět pálené tašky krásné. Majitelé nejdřív, že je budou mít dole narovnaný za odvoz. Tak jo že beru. Pak když jsem volal, tak že abych si tu střechu přijel skrejt sám. A za odvoz. No a za týden, že střechu skrejt, vůz jen z jedné strany a 5 Kč za tašku. Tak jsem to odřekl. Zajedno taky to chtěli během jednoho dne v pátek na sobotu aby to bylo pryč a ve žních. A to se moc nedá sehnat lidi. Chce to aspoň 10 lidí, aby to ubejvalo.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kuny

#193 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mi tu dovezl nedávno střechař kontejner tašek do cesty. Normálně to vysypal, jestli byla rozbitá tak každá sedmá nebo osmá. Normálně by se dalo vybrat na nějaký kurník nebo něco takového. Když jsem zkoušel zaťukat, ty zvonily jak zvonky. Taky měly určitě přes 100 roků. Prej někde překrývali stodolu, páč tašky nepasovaly k nové střeše na baráku. :-/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#194 Nový příspěvek od ota »

To Tomas6 tady ti výrobci samozřejmě před válkou měli jak název cihelny tak i ve většině zespoda tašky, mezi těma dvouma pupíkama za který držeji za lať rok výroby. Byl třeba jen jakože psacím písmem. Ty co mám na střeše mají 1931. Pak tu mám ty Žert Kolín na střeše dílny. Tam si nepamatuju, musel bych se podívat. Ale když jsme je tenkrát v té vesnici skrejvali v tom dešti ze střechy, majitel povídal, že jsou původní a dával je děda a měl ještě papiry od koupení těch tašek! A bylo jim tenkrát 80 roků a to jsme neměli ještě kluky. Takže jim je kolem 110 let!
Sem tam mě fakt baví, když najdu staré dokumenty. Tuhle ségra u našejch v almaře našla papíry, když můj děda vykoupil po bratrovi jeho manželky, mojí babičky zastavený pole a louky. A ještě před válkou co spolu dostali když se vzali pole od rodičů. Mám to doma v deskách. Třeba papíry od mého baráku jsme taky nějaké dali dohromady. Hlavně rok 1956 kdy prošel rekonstrukcí. 8)

Joe66
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kuny

#195 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja zase milujem ked niekto meni strechu a staru nakompletku rozoberie aj s krovom a dava novy krov ktory je horsi a drahsi :typek: . A ten novy krov je horsi -subtilnejsi -slabsi a drahsi ako povodny + to iste plati aj o krytine ze pikacovina na ntu :pistol: . Minule som takto likvidoval s makacmi jednu vacsiu strechu a dostal som zaplatene za likvidaciu + cez 500e som dostal za stary poctivy plech v kovosrote a bonus vetrieska dreva od hranolov,fosien po late-perfektne topenie :vysmech: No nezober taku fusku ;-)

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“